Petrohrad - dovolenka

Petrohrad - dovolenka

S odstupom času sa chcem podeliť o zážitky z dovolenky v Petrohrade...
Dovolenku sme si zámerne naplánovali na biele noci, lebo pre mňa to bolo jedno z najväčších lákadiel, riskovali sme síce, že v tomto termíne tam bude aj najviac turistov, ale naše obavy sa zďaleka nenaplnili. V žiadnom múzeu či kostole sme nezažili ani zlomok takých davov, aké môžete vidieť v Ríme, Benátkach či Paríži. Azda len v Carskom Sele bolo viac turistov, ale perfektná organizácia zvládla aj prehliadku úžasnej Jantárovej komnaty. Ale postupne...
Prieskum a výber cestovky, s ktorou pôjdeme do Ruska, som dala za úlohu mame. Keď prišla s finalistom "Objavuj svet" stavali sme sa s určitou nedôverou k tomu, že CK sľubovala maximálne 15-člennú skupinu, dopravu mikrobusom a taxíkmi, individuálny prístup a za zhruba rovnakú cenu takmer o dva dni dlhší pobyt ako väčšina ostatných cestoviek. Ale slovo dodržali.
V skupine nás bolo 14, k dispozícii boli taxíky (keby som si vyložene nepriala pozrieť petrohradské metro, nevidela by som ho) a aj prístup bol individuálny, keď už bol niekto unavený, dievčatá mu zavolali taxík na hotel a kto vládal, pokračoval s ostatnými v programe. Len my dve s mamou sme mali záujem o návštevu baletu a CK nám umožnila predstavenie Labutie jazero v nádhernom Alexandrijskom divadle - to bol teda zážitok.
Ono vlastne celá dovolenka bola reťaz nádherných a silných zážitkov. Veľmi oceňujem odborných sprievodcov v múzeách Ermitáž a Carskoje selo. Je to iné, ako keď Vás sprievodkyňa dovedie trebárs pred Louvre a nechá Vás napospas osudu. V programe bolo aj otváranie mostov - šla som tam skôr z povinnosti - reku keď už sme tu, treba ísť - a nakoniec to bol jeden z vrcholov celej dovolenky.
Videla som už Paríž, Benátky, Londýn, Rím, viackrát Krakov, Prahu,... no táto dovolenka sa dostala na čelo môjho privátneho rebríčka.
A veľký podiel na tom majú aj Stanka a Miška.
Spolu s maminkou Vám prajeme veľa úspechov vo vašom podnikaní. Keby som ešte raz mala ísť do Petrohradu, určite pôjdem s Vami.