Jar je jedno z najlepších období, kedy môžete objaviť všetky krásy jazera Bajkal - ľad je stále pevný a krištáľovo čistý. Počas vašej cesty sa zblížime so Sibírou a s okolitou divočinou ako nikdy predtým. Sme si istí, že vás ľadová krása na jazere Bajkal úplne okúzli. Vyskúšame zábavné zimné športy, od jazdy na vznášadle, ice rafting a ochutnáme miestne špecialy - čerstvé rybky a sibírske jedlá. 

Dobrodružstvo
Slovenský sprievodca
Viza vybavíme za Vás
Skupina max 16 ľudí

TOP Zážitky

- pešie prechádzky i jazdy na terénnych autách po zamrznutých vodách Bajkala

- mystické a magické miesta najhlbšieho a najstaršieho jazera sveta ako kameň Šamanka, mys Sagan Khušun a mys Choboj

- petroglyfy Sagan Zaba a útes Diablov most - Skripper

- jazda na vznášadle po ľadovo-snehovej pokrývke - lanovkou na Červenú skalu s výhľadom na rieku Angaru a Bajkal

Jar je jedno z najlepších období, kedy môžete objaviť všetky krásy jazera Bajkal - ľad je stále pevný a krištáľovo čistý. Počas vašej cesty sa zblížime so Sibírou a s okolitou divočinou ako nikdy predtým. Sme si istí, že vás ľadová krása na jazere Bajkal úplne okúzli. Vyskúšame zábavné zimné športy, od jazdy na vznášadle, ice rafting a ochutnáme miestne špecialy - čerstvé rybky a sibírske jedlá. 

PROGRAM:

1-2. deň: Vitajte v Irkutsku, vitajte na Sibíri! Z Irkutského letiska sa presunieme na legendárny ostrov Oľchon dlhý 72 km. Cestou vyskúšame tradičnú burjatskú kuchyňu : buzy -  knedle a burjatský čaj. Po zamrznutom Bajkale sa na expedčných vozidlách presunieme k budhistickej stupy na ostrove Ogoj. Cesta na Ogoj je tým momentom ked  Cesta je cieľ - 2 hodinová jazda po zamrznutom jazere v expedičnom vozidle :D

2. deň: Krásy ostrova Oľchon preskúmame počas dňa - mys Šaman, mys Sagan Khušun alebo mys Choboj. Obed si vychutnáme vo forme pikniku na zamrznutej hladine jazera Bajkal. Ponúkať sa bude údené cisco, saguday a sibírska tinktúra z borovicových šišiek. Po obede budú pripravené aktivity podľa vášho výberu: jazda na nafukovačke ťahanej autom, korčuľovanie, ľadový golf alebo fotografovanie. Neskôr sa vrátime na hotel, kde sa navečeriame a prenocujeme.

3. deň: Tento deň strávime v dedine Buguldejka, južne od oblasti Maloje More. Určite sa dobre vyspíte, lebo Bajkal je magické miesto. Čaká na nás veľa zážitkov tento deň - navštívime horu Šebeta, horu Yerd a pozrieme si známe petroglyfy na skale Sagan Zaba. Počas cesty si pochutnáte na ruských pelmeňoch. Večer spoznáte krásu dediny Buguldejka a jej okolia. Strávite perfektnú noc v pravej loveckej chate v strede tajgy.

4. deň: Dnes sa dostaneme do dediny Listvianky, najnavštevovanejšie miesto na Bajkale. Pripravte sa na poriadnu dávku vzrušenia, pretože pocestujete na vznášadle, podobnému s tým, čo používal James Bond na svojich dobrodružstvách! Počas cesty uvidíte útes Skripper, legendárny diablov most a Pesčanajský záliv, ktorý je považovaný za jedno z najmalebnejších miest na jazere Bajkal. V roku 1981 bol tento záliv vyhlásený za národnú pamiatku. Jedinečné svahy tajgy, malebné zoskupenie skál s čistou piesočnatou plážou v polkruhovej podobe, sú naozaj prekrásne. V Listvianke budeme ubytovaní v penzióne.

5. deň: Ráno navštívime vyhliadku na Čerskej skale, na ktorú vás vyvezie sedačková lanovka. Môžete si vychutnať neskutočný výhľad na rieku Angara a na jazero Bajkal. Náš výlet by rozhodne nebol úplný, keby sme nenavštívili múzeum jazera Bajkal, priamo v dedine Listvyanka. Tu sa dozviete viac o jazere a jeho okolí od výskumných pracovníkov z Ústavu limnológie. Uvidíte akvárium s bajkalskými tuleňmi, ktoré sú prirodzeným obyvateľom jazera Bajkal.

6. deň: Je čas rozlúčiť sa s najhlbším a najstarším jazerom na svete. Po raňajkách sa odvezieme letisko a odtiaľ odletíme domov. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:

- ubytovanie 

- letenka

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ: 

- strava počas zájazdu 

- vreckové 

- prenájom 4koliek, snežných skútrov

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
LB Ľadový Bajkal 04.03.2019 10.03.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 2 500,00 € Rezervovať