Zažite čínsky múr, terakotovú armádu, vystúpte na posvätnú taoistickú horu. Navštívime mestá Peking, XiAn, Chengdu. Stretnite sa s roztomilými pandami - symbolom Číny a ohrozených zvierat.

skupinka max. 10 ľudí
Viza vybavíme za Vás
Ľahká turistika
Slovenský sprievodca
kurz varenia tradičných čínskych jedál
stretnutie s pandou v Sečuáne
prejdeme sa po čínskom múre
navštívime námestie Nebeského pokoja

PROGRAM:

1. deň: let Viedeň - Peking. Prehliadka  Pekingu - hlavného mesta spojená s návštevou olympíjskeho centra s jeho dominantou, „vtáčím hniezdom“. Následne sa presunieme na ulicu Wangfujing, ktorá je plná obchodov a stánkov so suvenírmi.

2. deň: Výlet na Veľký čínsky múr a Nebeský chrám: Ráno sa presunieme z hotela na Badaling, známu sekciu Čínskeho múru sprístupnenú turistom. Po návrate do mesta sa pôjdeme pozrieť na Nebeský chrám, v ktorom sa čínski cisári modlili k nebesám za dobrú úrodu.

3. deň: Čaká nás metropola Peking, konkrétne dve významné miesta: námestie Nebeského pokoja a zakázané mesto. Potom pokračujeme na Gulou street. Po prehliadke zakázaného mesta a jeho okolia sa pustíme do prehliadky tradičných pekinských uličiek “hutong”, prezrieme si bubnovú vežu na ulici Gulou a jej okolie.

4. deň: Na programe máme pekinský Letný palác. Večer nasadneme na rýchlo vlak do historického mesta Xi An.

5. deň: Xi- an máme ako na dlani. Ráno po raňajkách sa presunieme k tradičným čínskym mestským hradbám, ktoré si môžeme prejsť na bicykli. Navštívime moslimskú štvrť s jej mešitou a poobzeráme sa po ďalších pamiatkach mesta.

6. deň: Ostávame v Xi an. Užasneme na prehliadke jedného z najimpozantnejších mauzóleí, hrobky prvého čínskeho cisára dynastie Qin a Terakotovej armády. Začneme prehliadkou Terakotovej armády s detailným zobrazení cisárových bojovníkov, následne sa presunie k mohyle čínskeho cisára Qinshihuanga.

7. deň: Výstup na posvätnú horu taoizmu - Huashan lanovkou.

8. deň: Navštívime centrum pre výskum a chov pánd  veľkých (Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding), kde si pozrieme pandy v priestranstve napodobňujúce ich pôvodné prostredie v divej prírode. Po návrate do Chengdu sa prejdeme mestom, pozrieme si hlavné námestie, ako aj tradičné chrámy Qinyang Temple, Wenshu Temple.

9. deň: Prejdeme sa uličkami tibetskej štvrte v Chengdu, kde môžeme vidieť tradičné tibetské výrobky alebo okúsiť tradičnú tibetskú kuchyňu v niektorej z reštaurácií. Večer môžeme zájsť na tradičnú sečuánsku operu.

10. deň: Navštívime mestečko Leshan, so sochou najväčšieho Budhu vytesaného do skaly. Večer v Chengdu, ochutnáme čínsky Hot Pot (tradičný čínsky pokrm - predstavuje hrniec s polievkou, v ktorom si zákazíci sami varia jedlo, ktoré si objednali).

11. deň: S kufrom plným suvenírov sa vyberieme na letisko a domov.  

 
SPREVÁDZA:
 
Ivan
 
 
"Veľmi ma bavia cudzie jazyky, dohovorím sa po anglicky, nemecky, francúzsky a čínsky. Čínštine som zasvätil 6 rokov štúdia na univerzite, z ktorých dva som prežil priamo v Číne. Tu som okúsil čínsku kultúru, zdokonalil som sa v jazyku. Zaujímam sa o dianie vo svete a bavia ma debaty okolo toho. Rád čítam historické knižky, pri cestovaní rád navštevujem starobylé kláštory. Kedže radšej jem ako varím, v každej krajine musím ochutnať miestne špeciality. Pozývam vás do Číny, kde spolu ochutnáme nielen miestnu kuchyňu ale aj kultúru."
 
- sprievodca Ivan Straňák, expert na čínsku kultúru a jazyk
 

               

CENA ZAHŔŇA:

  • letenku Vie - Peking, Chendu - Vie, všetky transfery v Číne, všetky vstupy podľa programu
  • 10x polpenzia a ubytovanie v 3-5 * hoteloch (kúpeľňa na izbe) v dvoj- alebo trojlôžkových izbách
  • slovenského sprievodcu a lokálnych sprievodcov podľa potreby
  • poistenie proti insolventnosti CK

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

 

CENA NEZAHŔŇA:

  • cestovné zdravotné poistenie 33€
  • letiskové a servisné poplatky 350€
  • poplatky za prepravu batožiny (max. 60 € za kus batožiny do 23 kg pri ceste tam aj späť)
  • transfer BA-VIE -BA 60€
  • víza 75€
  • storno poplatok 150 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
CI01 Čína - zľava 3 % do 31. 03. 2019 09.10.2019 19.10.2019 11 VOĽNÉ MIESTA 1 990,00 € 1 930,30 € Rezervovať
CI02 Čína 23.10.2019 02.11.2019 11 VOĽNÉ MIESTA 1 890,00 € Rezervovať