Koniec sveta s nehostinnou, ale krásnou prírodou, ktorá sa turistovi odhalí len na dva mesiace v roku. Najväčší počet medveďov na 1 km2 na svete. Gejzíre, vulkány, poďte s nami na Kamčatku!

Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Letecká doprava
Ľahká turistika
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
skupinka max. 10 ľudí
možnosť letu vrtuľníkom ponad vulkán

TOP Zážitky

 • plavba loďou po Avačinskom zálive k ostrovu Staričkov a pozorovanie ohrozených druhov vtákov
 • výstupy na vyhasnuté i činné vulkány
 • let vrtúľnikom do údolia gejzírov
 • horské nefritové jazerá v kalderách vulkánov
 • prechod cez Mŕtvy les, ktorý poslúžil Američanom a Rusom a NASA ako trenažér pre lunochody a marsochody

 

                                                              GARANCIA ODCHODU ZÁJAZDU!!

PROGRAM:

1. deň: Odletíme do mesta Petropavlovsk-Kamčatskij s medzipristátím v Moskve.

2. deň: Priletíme do Petropavlovska-Kamčatského, prepravíme sa na hotel, kde sa ubytujeme a navečeriame. 

3. deň: Po raňajkách sa vyberieme na lodi do Avačinského zálivu k ostrovu Staričkov (jeho veľkosť je len 1,6 km), ktorý bol vyhlásený za prírodný pamätník. Počas plavby budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska z mora. Hniezdiace kolóny desiatok druhov morských vtákov, dva z nich (červenolíci kormorán a starik) sú zapísané v Červenej knihe Severo-východného Ruska a v Červenej knihe Kamčatky. Starik (podľa ktorého sa ostrov aj volá) tu tvorí najväčšie kolóny na východných brehoch Kamčatky.  Ďalej nám šikovný sprievodca povie viac o historickom centre mesta, navštívime vyhliadkové miesta, aby sme sa z vrcholkov sopiek mohli kochať okolím a krásou hôr Avančinského zálivu.

4. deň: Po raňajkách nastúpime do terénneho auta (vachtjovky) smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2173 m), vytvárajúcemu nádhernú kulisu kamčatskej prírody. Nespevnenými cestami horskou kamčatskou krajinou až k výhliadke od sopky Gorelij a k činnému Mutnovského vulkánu s výškou 2322 m. n. m. Vychádzka k okraju kaňonu nám poskytne krásny pohľad na množstvo vodopádov.

5. deň: Obujte si spevnenú obuv, čaká nás výstup na Mutnovskij vulkán! Pod nohami budeme mať niečo viac ako 11 km s prevýšením 900 m. Počas výstupu horskou prírodnou krajinou budeme odvivovať porasty kamčatského rododendronu, kosatce a lomikamene. Cestou do kaldery vulkánu Mutnovskij možno zahliadnuť kamčatské obrie svišťe. Kaldera Mutnovského je nazývaná aj malým údolím gejzírov, všade prebublávajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Dáme si ľahký obed, ktorý sme si zablili so sebou. Vystúpime až k okraju krátera, ktorý zažil poslednú erupciu v roku 2000.

6. deň: Posilnení raňajkami budeme prechádzať k vulkánu Gorelij, ktorý má výšku 1829 m s prevýšením okolo 600 m. Gorelij je zloženým stratovulkánom s 11 vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa rozprestierajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé v aktívnom kráteri s obsahom kyseliny sírovej, čo mu dodáva nádhernú nefritovú farbu. Na okraji krátera si z ruksakov vyberieme zabalený obed a po zostupe nás terénne autá privedú do termálneho hotela na zaslúžený oddych. Budeme mať možnosť kúpať sa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. Dáme si večeru a hlavu skloníme v chatkách.

7. deň: Prechod do národného parku Kľučevskaja drsnou kamčatskou prírodou s množstvom medveďov, brodenie sa cez potoky, prejdeme aj najdlhšou riekou Kamčatky s príchodom k vulkánu Ploský a Ostrý Tolbačik s výškou 3082 m. Po ceste uvidíme a budeme obdivovať aktívny vulkán Kľučevského s výškou 4950 m. n. m. 

8. deň: Vystúpime na aktívny vulkán Ploský Tolbačik s výhľadom na okolité vulkány – Zimina, Horský zub, Udina.

9. deň: Prejdeme mŕtvym lesom a oblasťami, ktoré NASA využívala na testovanie mesačného lunachodu a marsochodu. Výstup na sopku Avačinskij s katastrofickým výbuchom v roku 1975 s obhliadkou fumarol a sírnych výstupov, lávových jaskýň a korýt vyhĺbených lávou. Návrat do hlavného mesta.

10. deň: Po raňajkách v hoteli máte možnosť si oddýchnuť v meste, využiť deň na vlastné aktivity a nákup suvenírov. Pre náročnejších je tu fakultatívný výlet vrtúľnikom do údolia gejzírov s preletom popri chrliacom vulkáne Karymskij, obletom vulkánu Malý Semjačik s kyslým jazerom vo vnútri krátera. V doline sa budete kochať 18 aktívnymi gejzírmi a kotlami a sledovať ich v plnej kráse pri ich aktívnom vytryskovaní. Ešte nás čaká prelet do kaldery vulkánu Uzon, prehliadka kráterových jazier, fumarole. Preletíme nad riekou Županova a ako obed ochutnáme kamčatské delikatesy.

11. deň: Po raňajkách máme na programe transfer na letisko. Čaká nás cesta domov (do Prahy/Viedne) s medzipristátím v Moskve.

12. deň: Po náročnom lete prilietame do Prahy/Viedne. 

CENA ZAHŔŇA:

 • 10 x raňajky a ubytovanie 
 • slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu + lokálni sprievodcovia s prekladom do slovenčiny
 • medzinárodná letenka Viedeň - Moskva - Petropavlovsk-Kamčatskij - Moskva - Viedeň
 • všetky transfery na trase
 • poistenie proti insolventnosti CK
Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 450 €
 • víza 95 €
 • cestovné zdravotné poistenie 30 €
 • storno poplatok 200 €
 • vstupy a fakultatívne výlety
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
KAM01 Kamčatka 16.08.2019 27.08.2019 12 VOĽNÉ MIESTA 2 350,00 € Rezervovať