Tajuplný a krásny, malebný a nádherný, o jeho zeme a krásne pláže boli zvádzané boje, ale i tie najkrvavejšie bitky druhej svetovej vojny. Pre svoju priezračnú vodu a nádherné scenérie si ho vyberali imperátori ako miesto pre svoje paláce a oddych. Nasledovali ich aj básnici a maliari. Viac ako 500 pláží je dnes oddychom tisícok turistov, a okolité pamiatky sú jedinečnými vo svete. Považuje sa za najkrajšiu časť Ruska, zaujímavé ako svojou prírodu, tak i históriou a súčasnou politikou. Práve odtiaľto sa rozšírilo pravoslávie do celého Ruska a dodnes na malom teritóriu spolunažívajú kultúry pravoslávne, islamské a židovské. Vydajte sa na putovanie týmto čarokrásnym kusom zeme spolu s nami.

Slovenský sprievodca
Pamiatky
Letecká doprava
Dobrodružstvo
Ľahká turistika
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
skupinka max. 10 ľudí

TOP Zážitky

 • poprechádzame a poplavíme sa najmalebnejšími scenériami Čierneho mora
 • nasajeme atmosféru starobylého gréckeho mesta Chersonézos v Sevastopole
 • vydáme sa po stopách Krymskej vojny
 • vnoríme sa do podzemného múzea ponoriek v skale v mestečku Balaklava
 • zažijeme a precítime perly medzi národnými parkami Krymu: Krymský národný park a Kara-Dag
 • vyšľapeme do tajuplného jaskynného kláštora Čufut-Kale vytesaného do skaly

PROGRAM:

1. deň: Po nočnom lete z Viedne cez Moskvu až do Simfeopolu – kam vedú všetky cesty z Ruska na poloostrov Krym sa ešte presunieme posledných 60 km do Sevastopoľa. Vitajte v Sevastopole! Po obede a ubytovaní nasleduje prehliadka mesta a návšteva zvyškov starobylého mesta Chersonézos, založenom gréckymi moreplavcami do 6.storočia p.n.l. Pri archeologických vykopávkach sa prenesieme do ďalekej starogréckej histórie. Večer využijeme na poriadny oddych po náročnom presune na Krym.

2. deň: Prehliadku Sevastopoľa začneme návštevou pravoslávneho chrámu, v ktorom bol krstený sv. Vladimír a Oľga a pokračovať budeme vodnou exkurziou po zálivoch Sevastopoľa. Obdivovať budeme lodе Čiernomorskej flotily a tiež diorámu Krymskej vojny v prvom obsadení Sevastopoľa.

3. deň: Po raňajkách sa vydáme pár kilometrov od Sevastopoľa do Balaklavy. Najzaujímavejším miestom Balaklavy je súčasné podzemné múzeum ponoriek – bývalá základňa ponoriek a jadrových zbraní ZSSR, ktorá slúžila ako tajný objekt z čias Studenej vojny. Balaklavsky záliv ospevuje aj Homér v desiatej piesni Odysei. A na jej brehoch sa odohrala najvýznamnejšia bitka Krymskej vojny. Po obede nás čaká presun vlakom do mesta Bachčisaraj, kde sa pozrieme do Chánskeho paláca, presláveného svojou Fontánou sĺz, ktorú dal postaviť Alexander Puškin. A komu ešte sily vystačia, podnikne cestu ku kláštoru Čufut-Kale – jedinečný komplex jaskýň vytesaných do skál.

4. deň: Južný breh Krymu – malebný presun do mesta Alušta, pri ktorom sa do sýtosti nabažíme prekrásnych výhľadov. V Alušte hneď nazrieme do Livadijského paláca – paláca Mikuláša II. a miesta, kde prebehla Jaltská mierová konferencia v roku 1943 (stretnutie troch velikánov – Stalina, Roosvelta a Churchila). Podvečer sa určite prejdeme krásnou promenádou popri Čiernom mori.

5. deň: Čaká nás prechádzka vínnymi pivnicami Masandry – 130 ročnej firmy najstarších ruských sladkých vín – Portské, Cherry a Madeira Ruska. Uchovávajú sa tu fľaše od ročníka 1775. A zaslúžený oddych na brehoch Čierneho mora v podobe osobného voľna.

6. deň: Čakajú nás prekrásne prechádzky po Krymskom národnom parku – najkrajšom a najstaršom prírodnom parku Krymu, ktorý vás chytí za srdce. Snúbi sa tu majestátnosť s tichom hôr. A večer jedna malá perlička – pozorovanie hviezd v Krymskom astrofyzickom laboratóriu (fakultatívne).

7. deň: A sme vo Feodesii, kde navštívime múzeum majstra-maliara I.K. Ajvazovského, známeho svojimi obrazmi s morskou tematikou. Vo Feodesii žil a pracoval, a jeho dielne poslúžili aj ako galéria diel, ktorú sám založil. Necháme sa strhnúť do deja drsného života na mori prostredníctvom jedinečných majstrovských diel. Nádhernou perličkou tohto zájazdu bude vodná i pešia návšteva parku Kara-Dag, ktorá je i samotnou perlou Krymu. Z lode uvidíme Zlatú bránu, kameň, o ktorom píšu najznámejší ruskí básnici ako Puškin či Cvetajeva. Ak budeme mať šťastie zahliadneme i delfíny, ale určite budeme pozorovať mnohé z fauny národného parku, ktorej je tu viac ako 1200 druhov.

8. deň: Presun do Simfeopolu, prelet do Európy cez Moskvu.

CENA ZAHŔŇA:

 • 7x ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli s raňajkami
 • medzinárodná letenka
 • vstupy podľa programu
 • profesionálny sprievodca

CENA NEZAHŔŇA:

 • vreckové
 • stravu okrem raňajok
 • vstup do kláštora Čufut-Kale (15 eur)
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
KR01 - zľava 7% do 24. 12. 2018 25.04.2019 02.05.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 1 250,00 € 1 162,50 € Rezervovať
KR02 - zľava 7 % do 24. 12. 2018 01.10.2019 08.10.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 1 250,00 € 1 162,50 € Rezervovať