Lemuri, baobabi, pralesy, púšť, sopky a potápanie. Madagaskar bol vždy vysnívanou destináciou pre naozajstných milovníkov  prírody a  cestovania. Len málo miest na svete môže  ponúknuť takú rozmanitosť  prírody, ľudí a krajiny. Madagaskar Vám učaruje svojimi krasovými údoliami, žulovými vrchmi a ryžovými poliami. Kilometrové pláže s priezračne čistou vodou a pohľad na druhú najväčšiu korálovú bariéru sveta sú nezabudnuteľným zážitkom ostrova prezývaného aj vývojové laboratórium druhov.

Skupina max 16 ľudí
Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Ľahká turistika
Letecká doprava
Všetky transfery v cene
Cestovanie pohodlným mikrobusom
nákup darčekov

TOP Zážitky

  • Národné parky
  • plavba po rieke Anakao
  • plavba plachetnicou na ostrov Nosy Ve
  • návšteva záchrannej stanice pre korytnačky
  • kilometrové pláže s priezračne čistou vodou

PROGRAM:

1.-2. deň: Náš zájazd začíname z letiska vo Viedni do mesta Antananariva. Prílet na Madagaskar sa predpokladá v poobedňajších hodinách. Vydáme sa na hotel, kde si chvíľu oddýchneme a konečne nás čaká prehliadka Madagaskaru. Večer si spravíme "slávnostnú" večeru - Filet de zébu.

3. deň: Nasledujúci deň najprv navštívime ulicu Rue Benyowski, potom pokračujeme mikrobusom do Andasibe. Po ceste sa zastavíme v parku Peyrieras Madagascar Exotic. Park je známy vďaka rôznym druhom chameleónov. Návšteva Národného parku Andasibe - Mantadia. V korunách stromov sa tu dajú vidieť najväčšie druhy lemurov. Jedným z nich je Indri Indri, 80 cm vysoké zviera vydávajúce hlas podobný detskému plaču.

4. a 5. deň: Štvrtý deň zavítame do kúpeľného mesta Antsirabe. Deň sa bude niesť v objavovaní krás ostrova. Uvidíme miestny vidiek, údolia, rieky či ryžové polia. Pristavíme sa v  dielňach, zameraných na výrobu hliníkového kuchynského riadu a spracovanie zvieracích rohov v Ambatolampy. Na piaty deň sa vydáme do mesta Ambalavao, kde nás čaká vyhliadková jazda očarujúco krásnou krajinou Vysočiny. Uvidíme architektúru mesta, rozmanitú krajinu, žulové previsy či vyhasnuté sopky.

6. deň: Pokračujeme prehliadkou Národného parku Anja – domov Lemura kata. Prekrásna príroda a skalné formácie naokolo. Hovorí sa o ňom ako o najkrajšom Národnom parku na celom ostrove, kde navštívime aj ,,Isalské Okno,,. Vo Vašom osobnom voľne možnosť osvieženia sa v  hotelovom bazéne.

7. deň: Len na skok od hotela je Národný park Isalo – Grand Canyon a Jursky vápencový park v jednom. Je unikátom vďaka množstvu rastlín a okolitých sfarbených skalnatých útvarov.Pre odvážlivcov je pripravená aj celodenná nenáročná turistika cca 14 km spojená s kúpaním v prírodných jazierkach.

8. deň: Presúvame sa do mesta Ranohira - Tulear. Krajina podobná Afrike, plná baobabov, sucha a obyvateľov v tradičnom oblečení. Zastavíme sa na tunajšom Klondiku v Ilakaka, ktorý je najväčším producentom zafírov na celom svete, kde sa pozrieme aj na miesto ťažby týchto modrých drahokamov.

9. - 11. deň: Čaká nás ranná plavba z Tuleáru motorovou loďou do rybárskej dediny Anakao. Konečne si oddýchneme a okúpeme sa v mori, pozdĺž piesočnatej pláže s krištáľovo čistou blankytnou vodou. Možnosť výletu pirogou s plachtou na neobývaný ostrov Nosy Ve, kde si môžete aj zašnorchlovať.

12. deň: Presúvame sa loďou do Toliary. Pokračujeme autobusom do prímorskej dediny Ifaty. Navštívime záchrannú stanicu pre korytnačky a  Forêt de baobas, les baobabov starý až 1 500 rokov. Prevezieme sa sem nanajvýš typicky - na voze ťahanom zebu.

13. deň: Dnešná trasa povedie od obratníka Kozorožca až k Centrálnej vrchovine do mesta Ambalavao. Krajina sa postupom času mení z polopúšte až na úrodnú krajinu terasovitých políčok so žulovými blokmi pohoria Andigitra.

14. deň: Na tento deň je naplánovaný oddych spojený s príjemnou prechádzkou po okolí Ambalavao. Budeme sa túlať miestnymi dedinkami a políčkami s pokojnou atmosférou. Navštívime miestnu rodinu, zebu trh, dielne na výrobu ručného papiera a dielne a obchody s hodvábom. Pre turistov je tu možnosť alternatívnej celodennej turistiky v pohorí Andrigitra.

15. deň: Ambalavao – Antsirabe. Vraciame sa späť na najkrajšiu časť ostrova – Centrálnu vrchovinu. Krátka zastávka v meste Ambositra – návšteva rezbárskeho obchodíku.

16. deň: Zamierime do hlavného mesta na trh Marché Artisanal de La Digue. K dispozícii sú tu produkty z celej krajiny: vyšívané obrusy, rezbárske výrobky z dreva, predmety z rohov zebu, koreniny, polodrahokamy, drahé kamene aj kabelky z krokodílej kože.

17. deň: odlet domov.

 

CENA ZAHŔŇA:

• Medzinárodná letenka vrátane letiskových poplatkov

• Raňajky

• Ubytovanie v cestovateľských hoteloch v dvojlôžkových izbách

• Miestne transfery

• Služby turistického sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA:

• Víza (35 euro)

• Obedy a večera (spolu cca 8 – 14 EUR/os./deň)

• Vstupy do Národných Parkov (cca 65 EUR).

• Cestovné poistenie

• Plavba motorovou loďou na Anakao a späť (spolu tam aj späť 30 EUR /os.)

• Výlet domorodou plachetnicou na ostrov Nosy Ve, spojený so šnorchlovaním a obedom v Anakao (za cca 15 EUR /os.).

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MAD01 Madagaskar 13.10.2019 29.10.2019 17 VOĽNÉ MIESTA 2 680,00 € Rezervovať
MAD02 Madagaskar 29.03.2020 14.04.2020 17 VOĽNÉ MIESTA 2 680,00 € Rezervovať