Vydajte sa spolu s nami po stopách kultúry Mayov, na miesto, ktoré vyráža dych svojou tropickou scenériou - na polostrov Yucatán. Nádherné karibské pláže, azúrová voda, lacné pivo a tequila, srdečnosť ľudí, pokoj a krása trópov, Mayské pyramídy a mnoho krásneho má tento kút Zeme pre Vás pripraveného.

Plavba v jaskyniach Cenote
Pyramídy
Pobyt v džungli
Plavba loďkou
Letecká doprava
Pamiatky

TOP Zážitky

TOP ZÁŽITKY:

 • Luxusné letovisko Cancún
 • jaskynné jazierka Cenote
 • ružové jazero Las Colorada a ružová rieka Rio Legartos
 • starobylé mayské mestá a pyramídy - Chichén Itzá, Nohoch Mul 
 • glamping v srdci džungle
 • biele pláže Karibiku

ROGRAM:

1.-2.deň: Prílet z Európy do najznámejšieho letoviska - Cancún. Prehliadka mesta, ktoré kedysi bolo obyčajnou malou dedinou, a za pár rokov ho vláda premenila na jedno z najluxusnejších letovísk sveta, ktoré dokonca predčí Acapulco. Pláže s jemným pieskom, vstup do mora - bezpečný a pozvoľný, azúrová voda, služby na tej najlepšej úrovni, do toho bohatý nočný život a unikátne mayské ruiny z 12. storočia priamo v hotelových záhradách, to všetko nám Cancún ponúkne. Váš zaslúžený oddych, tá pravá dovolenka na bielych plážach, pre náročnejších sú tu rôzne vodné akcie ako napr. kitting.

3.- 4.deň: Čaká nás celodňový výlet k ružovému, tzv. žuvačkovému jazeru - Las Coloradas s riekou Rio Legartos s kŕdľami plameniakov, ktoré celú tú ružovú scenériu dotvárajú. Plavba po rieke. Okrem mnohých ďalších vtákov tu nájdeme aj krokodíly. Zastavíme sa i v malebnej rybárskej dedinke a nasajeme atmosféru rybárského remesla. 

5.deň: Dnes jedna z najzaujímavejších pamiatok: Krvavé Chichén Itzá: Chichén Itzá je komplex mayských ruín, najslávnejšia mayská pamiatka a zároveň jeden zo siedmich novodobých divov sveta.Nachádza sa v samotnom srdci tejto architektonickej lokality a často sa označuje jednoducho El Castilo. Je to klasická pyramída pozostávajúca z deviatich štvorcových terás. Vysoká je celkom 30 metrov a na jej vrchole stojí 6 metrový chrám. Najväčšou zvláštnosťou pyramídy je schodisko, s ktorým sa spája aj názov Kukulkan, čo je boh v podobe opereného hada. Jeho ilúziu možno pozorovať počas letnej a zimnej rovnodennosti na severnej strane balustrády, na ktorú vrhá severozápadný roh pyramídy sériu trojuholníkových tieňov, v ktorej objavili ľudské pozostatky.  V poobedňajších hodinách navštívíme tradičnú mayskú rodinu a dozviete sa o ich zvykoch, tradíciách, štýle života minulého i súčasného.

6.deň: Dnes sa ocitnete v raji! V skutočnom raji s prenádhernou zelenkavou vodou riek a jazier podzemných jaskýň, dotvorených tropickou flórou - tzv. Cenotas. Budete mať pocit, že ste vo sne, taká nádhera to je. Možnosť zaplávať si v takejto veľkej diere v zemi s dokonalým tichom je skutočným cestovateľským zážitkom.  V poobedňajších hodinách presun do mayského mestečka Coba. I tu máte možnosť až do večera kúpať sa práve v cenotách. Dokonalé spojenie s prírodou. 

7.deň: Keď sa povie Coba, predstavte si tradičné mayské pyramídy, ale zasadené priamo do džungle s možnosťou vyšplhať sa až na samotný vrch a obdivovať tak nekonečný rovinatý tropický prales. Najvyššou na Yucatáne je Nohoch Mul. Trúfnete si na jej 120 schodov nad vrcholky stromov? Mesto Coba je považované za najvýznamnejšie mayské mesto v mexickom štáte Quintana Roo. Jeho význam podtŕha aj 16 bielych slávnostných ciest do okolitých osád. Po prehliadke pyramíd a mesta Coba pokračujeme v bádaní do starobylého mayského prístavu Tulum, kde si dáme krásny západ slnka nad morom pri bývalom mayskom opevnení, ktorý slúžil aj ako maják. 

8.-9.deň: Mesto Tulum: Prehliadka starobylých mayských pamiatok ako Chrám zostupujúceho Boha, Dom stĺpov, Dom cenote, Chrám fresiek so zachovalými maľbami, svätyňa Kukulkána a Venuša, mayské observatórium. K tomu krásne pláže, zaručený oddych v stretenom raji. Mimo pláži opäť jaskynné jazierka cenoty, v ktorých máte možnosť sa kúpať až do večera, keďže Vás čaká i zaujímavá forma bývania v glampingu pre upevnenie zážitku z pobytu priamo v gžungli so cenotami naokolo. Fakultátivne možnosť návštevy záchraného centra pre zvieratá, kde vás oboznámia s miestnou faunou a projektoch záchrany zvierat v oblasti. Korytnačie pláže, možnosť zapožičania bicyklov a mnohé ďalšie. 

10.- 12.deň: All Inclusive pobyt na záver pre dokonalé upevnenie zážitkov z cesty. Z džugle sa presunieme na pláž, aby ste si mohli vychutnať sladké ničnerobenie na plážach karibského mora. Možnosť návštevy zábavného parku a roznych vodných atrakcií.

12.deň. Presun do Cancúnu a návrat domov do Európy. 

 

CENA ZAHŔŇA: 

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie v hoteloch s raňajkami
 • Ubytovanie na záver zájazdu v All Inclusive rezorte 
 • Slovenského sprievodcu + lokálnych sprievodcov
 • Poistenie insolventnosti 
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Všetky transfery po krajine
 • Transfer z letiska a na letisko v Cancúne

CENA NEZAHŔŇA: 

 • cestovné zdravotné poistenie
 • obedy a večere mimo all inclusive pobytu
 • vreckové
 • vstupy na atrakcie počas voľného programu

 

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
Mexiko Yucatan 10.02.2021 22.02.2021 12 VOĽNÉ MIESTA 1 790,00 € Rezervovať