Moskovský Kremeľ, Červené námestie, otváranie mostov na rieke Neva v Petrohrade? Ak si chcete užiť to najlepšie z dvoch ruských metropol, dovolenka Petrohrad - Moskva je to pravé pre vás.

Letecká doprava
Hotel v centre mesta
Viza vybavíme za Vás
Slovenský sprievodca
Pamiatky
skupinka max. 10 ľudí
plavba po rieke Neva
Všetky transfery v cene

PROGRAM:

1. deň - Moskva: Prílet do Moskvy. Spoločná večera a úvodná nočná prehliadka pamiatok Moskvy z autobusu. 

2. deň - Moskva: Dovolenku v Moskve začneme z autobusu, ktorým sa pristavíme pri všetkých najznámejších miestach Moskvy. Zájdeme aj do kláštora, postaveného na mieste bývalej veznice ČEKA - Sretinskij kláštor, ktoréheo hlavný chrám bol nanovo postavený v roku 2017.  Poobedie strávime v Tretjakovskej galérii. Moskovské metro si pozrieme cestou na Arbat, kde si dáme večeru. 

3. deň - Moskva: Navštívime najdôležitejšie pamiatky v Moskve. Začneme legendami opradeným Kremľom a navštívime kremeľskú zbrojnicu - Оруженую палату. Zavítame do kostolov do najznámejších kostolov Ruska, pozrieme si najväčší kanón na svete a zvon, ktorý nikdy nezvonil. Prechádzajúc po Aleksandrovskom sade vzdáme česť pamätníku neznámeho vojaka. Obed si vychutnáme v svetoznámom nákupnom centre na červenom námestí v GUMe. Posilnený blinmi a peľmeňmi budeme pokračovať  prehliadkou Červeného námestia a chrámu Vasilia Blaženého, navštívime Leninove mauzóleum. Pre priaznivcov prehliadok miest z lodí sme pripravili plavbu luxusnou loďou po rieke Moskva, kde podávajú veľmi chutnú večeru. Ak by niekto dal prednosť návšteve baletu/cirkusu/opery, bude mať možnosť.

4. deň - Petrohrad: Vstaneme skoro ráno, rozlúčime sa s Moskvou, naskočíme na rýchlovlak  (cena vlaku Moskva-Petrohrad nie je veľmi nízka, ide o vychytený ruský rýchlovlak) a pred obedom budeme v ďalšej metropole Ruska. Ubytujeme sa v hoteli v Petrohrade. Posilníme sa borščom v reštaurácii na Nevskom prospekte. Deň sa bude niesť v znamení kostolov. Navštívime Isakievskij , Spas na krvi, Kazaňský.  Prehliadku kostolov zakončíme na  Palácovom námestí. Oddýchneme si na hoteli a v noci sa pôjdeme pozrieť na otváranie mostov na Neve z loďky. V období, kedy sú v Petrohrade biele noci (koncom mája až do polovice júla), ich budeme vidieť jasne ako za dňa. 

5. deň - Petrohrad: Ráno si prezrieme svetoznámu obrazáreň  - Ermitáž ukrývajúcu množstvo obrazov a pamiatok. Poobede si prezrieme galériu v generálnom štábe. Navštívime Petropavlovskú pevnosť. 

6. deň - Petrohrad: Navštívime palác postavený Ekaterinou, ako letné sídlo ruských cárov. Skrýva mnohé poklady z ktorých najznámejším je Jantárová komnata.  Prejdeme aj okolo lýcea kde sa Puškin učil písať básne. Nasýtený kultúrou sa pôjdeme prejsť do parku Petergofa, pokochať sa fontánami. 

7. deň: Nasýtení zážitkami nasadneme na lietadlo a odletíme rozdať suveníry blízkym domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v centre Moskvy a Petrohradu
 •  medzinárodnú letenku, lístok na rýchlovlak, všetky transfery v Rusku (mikrobus, taxiky, metro..)
 • transfer na letisko v Moskve a v Petrohrade
 • slovenského sprievodcu hovoriaceho perfektne po rusky, mapy miest, brožúru o Petrohrade a Moskve

O možnosti vydať sa na zájazd do Ruska vlakom sa informujte na info@objavujsvet.sk

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 120€
 • víza 95€
 • cestovné zdravotné poistenie 2€/deň
 • vstupy Moskva (Kremeľ, kremeľská zbrojinica, Tretjakovská galéria, chrám Vasilja Blaženého) 70€
 • vstupy Petrohrad 80€
 • poistenie storna zájazdu 60€
 • možnosť zabezpečiť 4* hotel počas celého zájazdu alebo apartmán (ak máte špecifické požiadavky k ubytovaniu, dajte nám vedieť, dohodneme sa) - 350€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MP10 Moskva Petrohrad 04.09.2019 10.09.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 1 200,00 € Rezervovať
MP09 Moskva Petrohrad 28.08.2019 03.09.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 1 200,00 € Rezervovať
MP08 Moskva Petrohrad 14.08.2018 20.08.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 1 200,00 € Rezervovať