Zájazd je určený tým, ktorí už v Petrohrade boli a majú chuť ho hlbšie spoznať. Zažijete pohladnenie duše v opere, umocníte si predstavu dostojevskeho príbehov v byte, kde tvoril. Precítite atmosféru najstarších ruských kostolíkov v Novgorode...

Letecká doprava
Pamiatky
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
ruský balet
ruskí velikáni v umení
plavba po rieke Neva
putovanie po stopách Dostojevského

PROGRAM:

1. deň: Petrohrad z loďky. Po prílete do cárskeho mesta Ruska sa vydáme na exkurziu vodnými kanálmi Benátok severu. Ponoríme sa do hlbokej a dlhej histórie jedného z najkrajších miest na svete.

2. deň: Ruské múzem. Navštívime zbierku ruského umenia v Michajlovskom zámku. Príbehy sovietskej avantgardy ako aj ikon Repina, Surikova, Nesterova a i. nám vyrozpráva náš milý sprievodca Vladímír. Stanka alebo Miška ho samozrejme preložia do slovenčiny. Poobede pôjdeme spoznávať Petrohrad majstra Dostojevského. Návštevu začneme na mieste, kde tvoril – v Dostojevského kvartire, pokračovať budeme na miesto, kam sa chodil modliť a ďalej po miestach, kde vznikali jeho veľdieľa. Spolu s profesionálnym sprievodcom a programom popretkávaným s úryvkami z jeho najznámejších diel sa doslova ocitneme v 19. storočí a prítomnosť Dostojevského bude priam hmatateľná. Večer bude tak isto prebiehať v kultúrnom duchu, a to buď v divadle, v opere alebo filharmónií. Výber nechávame na Vás.

3. deň: Pôjdeme na výlet do pevnosti Kronštadt s majestátnym Námorným Nikolským chrámom. Poobede zavítame do rozkošného mestečka Pavlovsk s prekrásnym parkom cára Pavla, kde máme možnosť sa v ňom pokochať pešo, na elektromobile alebo vláčiku.

4. deň: Prehliadneme si Ermitáž tak, ako ju nepoznáme. Zavítame aj do Zlatej kladovej (miestnosť ukrývajúca poklady - šperky cárskej rodiny Romanovovcov) s naším sprievodcom Vladimírom. Poobede nám tento sčítaný umelec podrobnejšie rozanalyzuje obrazy a ich majstrov v Generálnom štábe. Večer pôjdeme pozrieť svetoznáme Fabržeho klenoty. Vo Fabržeho múzeu je súčasťou výstavy 8 cárskych vajec z celkových 40.

5. deň: Čaká nás celodenná návšteva mesta s najstaršími drevenými kostolíkmi v Rusku - Novgorod. Večer budeme degustovať vína so someliérom.

6. deň: Odletíme domov, porozprávať zážitky našim blízkym. 

Prečítajte si náš článok o top pamiatkach Ruska.

Sprevádzame v skupine max. 14 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

V prípade záujmu o tento výlet nám prosím napíšte e- mail, alebo zavolajte :)

info@objavujsvet.sk

0902363304

  • cestovné zdravotné poistenie 12€
  • víza 95€
  • letiskové a palivové poplatky 120€
  • 4* alebo 5* hotel počas zájazdu 350€
  • poistenie storna zájazdu 60€
  • transfer BA-VIE-BA 60€
  • príplatok za jednolôžkovú izbu 150€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
NP01 -Nepoznaný Petrohrad 09.08.2018 14.08.2018 6 VOĽNÉ MIESTA 750,00 € Rezervovať