Tri krásne krajiny Južnej Ameriky pre tých, ktorý majú čas spoznávať, zastaviť sa, obdivovať, nasávať, tancovať, turistikovať a jednoducho byť. Začneme pokladmi Peru, prejdeme do Bolívie - do jedných z najvyššie položených miest sveta a magického Chile. U nás máte možnosť však pridať sa a odpojiť v akejkoľvek časti trasy počas ... dní dobrodružnej cesty. 

Autami cez púšť Atacama
Gejzíry
Lagúny
ochutnávka čaju z koky
putovanie pomedzi stáda lám
Ľahká turistika
Letecká doprava

TOP Zážitky

 • Legendárne Machu Picchu
 • Najhlbší kaňon sveta - Colca
 • Malé Galapágy - Islas Ballestas
 • Línie Nasca
 • Najvyššie položené splavné jazero sveta - Titicaca
 • Jedno z najvyššie položených miest sveta - La Paz 
 • Jedinečná magickosť prírody - jazero Salar de Uyuni 
 • Lagúny a gejzíry v púšti Atacama
 • Cesta smrti pre odvážnych

PROGRAM:

1. deň: Odlet z Viedne až do hlavného mesta Peru -  Limy. Prídeme v neskorých nočných hodinách a tak sa na prehliadku mesta vrhneme hneď ráno. 

2. deň: Vyrážame do rušných ulíc desaťmiliónového mesta. Poprechádzame sa po najznámejších častiach ako Plaza de Armas s Prezidentským palácom, Arcibiskupským palácom a Katedrálou. Pri pohľade na majestátnosť hlavného námestia sa ocitáme v koloniálnych časoch za vlády Francisca Pizarra, dobyvateľa Ríše Inkov. Z koloniálnej architektúry skočíme rovno do modernej, vzdialenej len o pár ulíc vedľa. Tu zažijeme celkom inú atmosféru miestneho trhu, nakúpime od pouličných predajcov a nasajeme ruch veľkomesta so všetkým, čo k tomu patrí. Poobede sa presunieme do prímorského mestečka Paracas, ktorý je vzdialený len tri hodiny od Limy. Na najznámejšom diaľničnom ťahu Peru - Cruz del Sur budeme ostatným kývať z luxusných autobusov. Večer si užijeme s Piscom (tradičný peruánsky alkohol) v ruke západ slnka nad Tichým oceánom. 

3. deň: Po raňajkách nasadáme do lodiek smer Islas Ballestas, raja tučniakov, tuleňov, veľrýb, delfínov a tristo druhov morských vtákov. Nádhera týchto „Malých Galapág“, kormorány a čajky v tisícových kŕdľoch nad hlavami a lenivo prevaľujúce sa tulene na skalách vám vyrazí dych! V poobedňajších hodinách sa vyberieme do zvyšku národného parku Paracas s niekoľkými zastávkami s krásnymi výhľadmi na rozbúrené more Pacifiku. Všade piesok, slnko a lámajúce sa vlny na skalách. Užasnutí prirodnými krásami krajinami sa presunieme do mestečka Nazca. 

4. deň: Nazca – púštne mestečko po celom svete preslávené skrz záhadné petroglyfy – obrazce v púšti od niekoľkých desiatok až po stovky metrov tiahnuce sa naprieč celou planinou ako napríklad opica, kondor či kolibrík. Prelet nad touto nádherou nám dá poriadne zabrať, ale rozhodne to stojí za to. Na obed zregenerujeme sily pri dobrom obede a vyrazíme vzhliadnuť ešte pár zaujímavých miest v okolí. Obrazec Aguja (Ihla), Aquaducty kultúry Cantalloc a pohrebiská Chauchilla, miestne dielne pre spracovanie textilu a keramiky. Všade budete miestnej kultúre tak blízko, ako je to len možné. Potom nás čaká nočný presun do Arequipy. 

5. deň: Po náročnom desaťhodinovom presune autobusom do Bieleho mesta sa pustíme do ďalšieho objavovania. Arequipa sa nazýva Bielym mestom pre lávový kameň bielej farby, z ktorého je postavená. Monumentálne námestie krásne dotvára sopka Misty spolu s ďalšími vulkánmi vôkol. Ponoríme sa do čarokrásnych kamenných uličiek druhého najväčšieho mesta Peru a za profesionálneho výkladu miestneho sprievodcu precítime kultúru Inkov. Ak zvýši čas, skočíme si i do kláštora Santa Catalina. Potrebujeme však načerpať sily, pretože tu už budeme nadmorskú výšku pociťovať a zajtra stúpame ešte viac.

6. deň: Vstaneme skoro ráno a nastúpime na privátny autobus, ktorý nás zavezie do mesta Chivay, malého mestečka v doline uprostred hôr. Cesta tam bude plná dobrodružstva, veď pôjdeme do výšin – viac ako 4000m. n. m.! Sú tu stále činné vulkány, divoké vikune (menší druh lamy) a prechod cez jedny z najenergetickejších miest na Zemi. Už len cesta sem je hotovým zážitkom. Dorazíme poobede a kosti si vyhrejeme v miestnych termálnych prameňoch

7. deň: Ráno vstávame o piatej, aby sme sa v pokoji naraňajkovali a o šiestej už sedeli v autobuse. Vyrážame smer kaňon Colca. Jeden z najdlhších a najhlbších kaňonov vo svete. Najčarovnejšie na ňom je miesto zvané Cruz del Kondor, pretože práve na tomto mieste budeme mať možnosť pozorovať kondory v plnej kráse, prelietavajúce ponad majestátne zrázy kaňonu Colca. Otestujeme svoju adaptáciu na nadmorskú výšku päť kilometrovou malou prechádzkou a hneď po obede vyrážame do Puna. Čaká nás šesť hodinový presun krásnou krajinou, po ceste budeme pozorovať plameniaky na jazerách. Mesto Puno je vstupnou bránou do jazera Titicaca. Večer, ak nám sily budú stačiť, absolvujeme menšiu prechádzku historickou časťou mesta, môžeme nakúpiť kvalitné výrobky z lamej či alpačej vlny. Každopádne sa potrebujeme prispôsobiť nadmorskej výške, pretože viac ako 4 000 m.n.m. predstavuje dosť veľkú záťaž na organizmus. 

8. deň: Ráno odchádzame na celodenný výlet po jazere Titicaca. Poplavíme sa k plávajúcim ostrovom Uros, ktoré stoja na základe z rákosia, dozvieme sa o živote pôvodných obyvateľov, remeslách, hodíme krásnu pečiatku do pasu a poplavíme sa k ostrovu Taquile, kde po stúpaní v trojtisícovej výške si dáme tradičnú quinoa polievku a grilovanú rybku a necháme sa potešiť ukážkami tradičných tancov a remeselných kúskov miestnej kultúry. 

9.deň: Rozlúčime sa s Punom a presunieme sa do Cuzca. Opäť na nás čakajú výhľady, zrázy, jazerá, kopce a nekonečne rozľahlé plochy hôr a údolí. A sme v Cuscu - rozhodne nás očaria kamenné uličky pomaly sa rozsväcujúceho mesta Inkov. Prechádzka uličkami podvečer má svoje čaro.

10. deň: Tešíte sa? Poklad celého zájazdu: Vrchol celého peruánskeho dobrodružstva – dobývanie strateného mesta Inkov – Machu Picchu. Presun vlakom (veľmi skorý ranný) do mesta Aguas Calientes až k samotným ruinám, prehliadka ruín. Kto by mal záujem o výšľap na horu Machu Picchu alebo Huyana Picchu (možnosť na výber - dať vedieť s dostatočným predstihom pred zájazdom). A návrat opäť vlakom do Cusca. 

11. deň: Možnosť oddychu v Cusco, voľnejší program na spoznanie mestečka a jeho okolitých krás, prehliadka kamenných uličiek Cusca, chrámu Slnka Coricancha a posedenie v niektorej z utešených kaviarní so skvelou peruánskou kávou tej najlepšej kvality. Možnosť stráviť popoludnie príjemne na trhoch pre nákup suvenírov, či len nasať atmosféru trhoviska...

12. deň: Tento deň je vymedzený pre program vo vlastnej réžii. Pre tých, čo by mali záujem, a nestačili im závrate z nadmorskej výšky, je tu výlet na Dúhové hory. Tento celodenný trip je spojený s turistikou, na vrchole ktorého Vás čakajú nevídané kopce hýriace farbami ako dúha. Je to dokonalá hra prírody, ktorú máte možnosť vzhliadnuť len tu (za podobnou horou by ste museli ešte do Číny). Pre tých, ktorí by chceli absolvovať aj iné fakultatívne výlety je tu napr. Coricancha, Moray, soľné polia, Tipon, Chinchero a mnohé ďalšie.

13. deň: Čaká nás prelet z Cusco do jedného z najvyššie položených miest sveta - La Paz. Určite zahájime prehliadku, ktorá je najzaujímavejšia Teleféricom (lanovkou) ponad mesto. Dokonalé výhľady = dokonalý zážitok. Výhliadky na mesto, hlavné námestie, rôznorodosť ale i šedosť ulíc - obrovské moderné štvrte striedajú chudobné slumy. A platí tu: koka - základ života. 

14. deň: Pre tých odvážnejších je tu Cesta smrti. Ide o fakultatívny celodenný výlet na bicykloch po jednej z najznámejších serpentínových ciest od vrcholku andských hôr (4600) až do hĺbky džungle - zákruty a bahno sa postarajú o dokonalý adrenalínový zážitok. Pre tých, ktorý nechcú absolvovať, je možnosť ďalších fakultatívnych výletov (údolie de las Animas + de la Luna). 

15.-16. deň: Preletíme do hlavného mesta Bolívie - do Sucre, kde sa budeme taktiež kochať koliniálnou architektúrou a po prehliadke sa presunieme o kus ďalej, do mestečka Potosí odkiaľ sa vydáme na jeden z ďalších zaujímavých svetových divov - na soľné jazero Uyuni. Unikátnosť tohto miesta spočíva v súhre soľnej hladiny jazera a oblohy, pričom vytvára optické klamy, vďaka ktorým budú Vaše fotografie zábavné a zaujímavé. Na soľné jazero a ďalej po púšti Atacama sa vyberieme na terénnych autách. 

17.-18. deň: Od soľného jazera ďalej do San Juan del Rosario cez kaňon Anaconda s prekrásnymi panorámami. Na tejto ceste, kde široko ďaleko žiadnej živej duše niet, Ťa čakajú lagúny a sopky. Malebnosť krajiny, akej niet páru vo svete. Ubytovanie v Huayllajara. A pokračujeme ďalej k lagúne Colorada, ktorá hrá nádhernými farbami. Od gejzíru Sol de Mañana až k hraniciam Chile do mestečka San Pedro de Atacama

19.-20. deň: Posledné chvíle strávime v hlavnom meste Chile, spoznávaním krásneho Santiaga, jeho kultúrneho centra, parkov, výhliadok, múzea ľudských práv... 

A naplnení zážitkami už len cesta domov do Európy. 

 

 

 

CENA ZAHŔŇA: 

 • medzinárodnú letenku s podpalubnou batožinou
 • letenky Cusco - La Paz, La-Paz-Sucre, San Pedro de Atacama - Santiago de Chile
 • lokálne transfery linkovými autobusmi, súkromnými mikrobusmi, terénnymi autami
 • ubytovanie (2** a 3*** hotely, veľmi jednoduché ubytovanie na jazere Salar de Uyuni) s raňajkami
 • prelet nad obrazcami v Nasca
 • lístok na Machu Picchu
 • vláčik z Machu Picchu do Cusca
 • vstupy do národných parkov
 • vstupy na ostatné pamiatky podľa programu
 • slovenského sprievodcu, miestnych sprievodcov  
 • poistenie CK proti insolvetnosti 

Sprevádzame v malých skupinkách.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov a ste uzavretá skupina? Kontaktujte nás a termín a program prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA: 

 • letiskové poplatky
 • obedy a večere
 • vreckové
 • vstupy na fakultatívne výlety
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
PBCH1 12.11.2020 01.12.2020 20 VOĽNÉ MIESTA 2 840,00 € Rezervovať