Krajina tajomných hradov, prírodných krás a historických miest s nevídanou architektúrou. Preskúmame tajomstvá troch národných hrdinov z Transylvánie. Poprechádzame sa po soľnej bani, používanej ako úkryt počas druhej svetovej vojny. Zistíme, prečo sa vodopád Valul Miresei nazýva nevestin vodopád a čo je pravdy na „lese fantómov". Rumunsko - nepoznaná perla Európy.

výlet bez víz
Pamiatky
Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Ľahká turistika
Hotel v centre mesta
preprava klimatizovaným autobusom

TOP Zážitky

 • strašidelný les Hoia Forest
 • soľná baňa Salina Turda
 • kúpanie v jazere Plaja Ghioroc
 • návšteva mesta Cluj Napoca a Oradea
 • prírodné krásy krajiny

Program:

1. deň: Zo Slovenska vyrazíme vo večerných hodinách cez Maďarsko do rumunského mesta Oradea. Prvý deň začíname prechádzkou historického mesta plného hradov a zámkov, spojenou s prehliadkou palácu Satul Vulturul Negra. Zaujímavosťou je, že podobný palác sa nachádza aj v Barcelone a Budapešti. Deň zakončíme v termálnom aquaparku Oradea park termal president.

2. deň: Preskúmame pohorie Piatra Craiului (časť pohoria Karpát), kde navštívime prírodné krásy tohto miesta, ako napr. vodopád Cascada Vadu Crisului a jaskyňu Vadu Crisului. Po prehliadke prírody sa presunieme do Cluj Napoca a prezrieme si večerné mesto a atmosféru s ňou spojenú.

3. deň: Ráno vyrazíme opäť do mesta Cluj Napoca. Navštívime námestie Piata Unirii, kde sa v minulosti stretávali šľachtici z rôznych provincií Rumunska. Následne navštívime botanickú záhradu Garden Cluj a jazero Laguna Albastro, nazývaného „Malé divy Rumunska“. Ak budete mať záujem, je možnosť navštíviť v tento deň operné divadlo.

4. deň: Zamierime do strašidelných lesov Hoia Forest, plného prízrakov a zvukov. Rumuni mu familiárne hovoria „les fantómov“, preto nebuďte prekvapení, ak uvidíte stromy zvláštnych tvarov a farieb. Pokračujeme k vodopádu Valul Miresei (nevestin vodopád). Po preskúmaní týchto prírodných úkazov sa presunieme do malého mestečka Turda.

5. deň: Po raňajkách sa vyberieme na návštevu najväčšej soľnej bane v Rumunsku - Salina Turda, kde zažijeme mnohé prekvapenia ako napr. zábavný park, plavenie sa na kanoe, soľný welness. Jednou z možností je aj fakultatívny výlet spojený s náročnou turistika a návštevou okolitých hôr, preskúmanie jaskýň, soľných jazier a vodopádov s tamojším sprievodcom.

6. deň: V tento deň sa vydáme do mesta Alba Iulia. Uvidíme Cetatea Alba Carolina, hradby mesta a výmenu hradnej stráže v tradičných krojoch. Následne navštívime kláštor Poarta Monetariei Principatului Trancanie, ktorý bol založený v roku 1294 a slúžil na výrobu mincí. Stretneme sa tu s tradičným rumunským oblečením, uvidíme troch národných hrdinov z Transylvánie a preskúmame korunu kráľa Ferdinanda a Márie.

7. deň: Posledný deň zahájime návštevou Rosia Montana, kde sa vykonávala ťažba zlata, červených skál Rapa Rosie a ak nám zostane čas môžeme sa okúpať v slanom jazere v Arade - Plaja Ghioroc. Plný zážitkov sa vrátime domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • 6x raňajky a ubytovanie v hoteli***
 • slovenského sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA:

 • vstupy podľa programu (do 100 € / osoba)
 • obedy a večere
 • príplatok za jednolôžkovú izbu - 150 €
 • možnosť ubytovania v hoteli kategórie **** počas celého zájazdu za príplatok 350 €
 • cestovné zdravotné poistenie - 12€
 • storno poplatok - 25 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
RU00 20.05.2019 26.05.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 450,00 € Rezervovať