Neopakovateľný zážitok z prekrásnej karalskej prírody na brehoch Onežského jazera a Bieleho mora s pompéznym vyvrcholením v podobe pobytu na Soloveckých ostrovoch - jedinečnom komplexe ostrovov s drevenými pravoslávnymi kostolíkmi, kaplnkami, mlynmi a pustovňami kláštora, ktoré sú zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Zažite romantické prechádzky po brehoch Bieleho mora, cez háje "tancujúcich" karalských briez a magických labyrintov. Na našich potulkách severskou prírodou Ruska uvidíte nádherné prírodné scenérie, vodopád Kivač, Ponevecké schodisko Bielomorsko-Baltského kanála, ktorý spája Onežské jazero s Bielym morom. Nechajte sa uniesť krásou ruskej Karálie.

Slovenský sprievodca
Skupina max 16 ľudí
Letecká doprava
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
Pamiatky
plavba po rieke Neva

TOP Zážitky

 • plavba rýchloloďou na ostrov Kiži (Kižský pogost - komplex drevených kostolov postavených z borovicého dreva bez použitia jediného klinca) 
 • zájazd do horského parku Ruskeala s mramorovým kaňonom, známym aj z filmu "A rána sú tu tiché"
 • čarokrásne výlety do malebných prírodných pamätníkov Karálie
 • neopakovateľné zážitky na brehoch Onežského jazera a Bieleho mora: tancujúce brezy, mníšske pustovne, labyrinty na Solovkách

PROGRAM:

1. deň: Priletíme do Petrohradu priamym letom z Viedne. Po ubytovaní v hoteli v centre mesta a príjemnej večeri sa zoznámime s Benátkami Severu prostredníctvom autobusovej prehliadky so zastávkami na najromantickejších a najkrajších miestach historického centra mesta.

2. deň: Posilnení raňajkami návštívime Ruské múzeum s kolekciou ruských maliarov-velikánov. Uvidíte Repina, Šiškina, Vaznecova a majstrovské diela ďalších veľkých umelcov. Vydáme sa aj na návštevu Jusupovského paláca s nádhernými interiérmi 300 ročného rodinného klanu Jusupových s vlastným divadlom a pivničnými priestormi, kde zabili slávneho Rasputina. V noci sa presunieme do Petrozavodska.

3. deň: Naraňajkujeme sa v meste, pôjdeme sa ubytovať a na „rakete“ - lodi Meteor sa za hodinu a pol dostaneme na ostrov Kiži cez Onežské jazero. Na ostrove Kiži absolvujeme exkurzie ako múzeum drevenej architektúry, reštauráciu pamätníkov, ktorá prebieha pre očami celého sveta. Na ostrove sa zachovali unikátne kostolíky, kaplnky a zvonice, starodávne domy, mlyny, sýpky a kováčske dielne. Navštívime Pokrovský kostolík a etnografické expozície v roľníckych domoch, dozvieme sa o tradičných onežských remeslách: pletenie, zlaté šitie, viazanie jednou ihlou a mnohé ďalšie. Návrat do Petrozavodska s prenocovaním v meste.

4. deň: Po raňajkách prejdeme do horského parku Ruskeala (260 km). Perlou parku je mramorový kaňon s priezračnou horskou vodou v nádhernom kalichu ruskeálskeho mramoru. Čaká vás exkurzia po parku s unikátnymi prírodnými kusmi surového mramoru, s možnosťou sledovať ako sa doluje na pozadí malebnej krajiny. Uvidíte tiež ruskeálne vodopády, kde sa natáčal film “A rána sú tu tiché” (А зори здесь тихие). Večer sa opäť vrátime do Petrozavodska, kde prenocujeme.

5. deň: Naraňajkovaných nás autobus odvezie do Bielomorska (370 km). Pôjdeme po prekrásnej ceste karalskou prírodou s karalskými brezami, zastavíme sa pri vodných zlomoch vodopádu Kivač. Navštívime Medvežegorsk, uvidíme „Povenecké schodisko“ zo siedmych plaveckých komôr Bielomorsko-Baltského kanála, ktoré spája Biele more s Onežským jazerom. Vychutnáme si výborný obed na brehu jazera. Potom si môžete čas zorganizovať samy alebo sa vybrať s nami na fakultatívny výlet do Zalavrugi, čo sú starobylé jaskynné maľby (petroglyfy) z čias neolitu (4.st.p.n.l.). Túto noc spíme v Bielomorsku.

6. deň: Solvecké jazerá už máme na dosah! Presunieme sa do prístavu na Solovki a pôjdeme cez Biele more. Počas plavby sa budeme kochať malebnými ostrovmi, morskými kačkami a polárnymi čajkami, ktoré nakŕmime a uvidíme tiež bielomorské tulene a beluchy, poprípade si oddýchneme v salónoch lode. Keď dorazíme na Soloviek, čaká nás exkurzia v Soloveckom kremli, kde sa zoznámime s jeho históriou a architektúrou. Navštívime aj komplex kláštora, v rámci neho niekoľko stále funkčných chrámov, pamätníkov a iných objektov kláštora, ktoré sú zapísané v Svetovom dedičstve UNESKO. Po prehliadke kultúrnych pamiatok nás čaká príroda - prejdeme sa po malebných brehoch Bieleho mora k Mysu labyrintov, kde uvidíte “tancujúce” solovecké brezy a labyrinty – špirálovité kamenné výklenky, pamätník kultúry prehistorickej civilizácie. 

Ak by ste mali záujem navštíviť bohoslužby Soloveckého Spaso-preobrazenského mužského kláštora, je možná za doplnkovú platbu (5 eur).

7. deň: Po výdatných raňajkách nás čaká exkurzia na horu Sekirnuja. Za cca tri a pol hodinky si pozrieme Sväto-Voznesenskú pustovňu. Vyškriabeme sa na najvyššiu časť ostrova – horu Sekirnaja, na vrchu ktorej sa odkrýva nezabudnuteľný výhľad na Solovki. V Makarievskej pustovni - v najvyššom botanickom sade sa poprechádzame a pozrieme si chatu archimandritu - Alexandrovskú kaplnku. Poobede bude čas na prechádzky do okolia, nákup suvenírov alebo možnosť fakultatívne navštíviť Morské múzeum, ktorého expozície hovoria o duchovnom a hospodárskom osídľovaní morských priestorov a pobrežných oblastí ruského severu. Večer sa nalodíme, na palube si dáme večeru a vrátime sa do Bielomorska, odkiaľ sa vlakom v noci presunieme do Sankt Peterburgu. 

8. deň: Z Petrohradu poletíme priamym letom do Viedne.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodná letenka
 • vstupy do pamiatok a do horského parku Ruskeala
 • ubytovanie v 3* hoteli
 • slovenský sprievodca po celú dobu zájazdu
 • poistenie proti insolventnosti CK
 • všetky transfery vrátane prepravy vlakom 
Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • plavba loďou po ostrovoch (na osotrov KIži a potom na Solovecké ostrovy) 75 eur
 • fakultatívne výlety - závislosti od záujmu od 15 do 35 eur
 • víza 95€
 • cestovné zdravotné poistenie  16 €
 • storno poplatok 150 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
SO02 Solovecké ostrovy 03.10.2019 10.10.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 850,00 € Rezervovať