Zažiť najepickejšiu jazdu života – Transsibírskou magistrálou z Moskvy až do Pekingu! Tri krajiny, polovica sveta, dva kontinenty! Od ruštiny cez mongolčinu až po čínštinu. Od veľkolepých krás 18 miliónového hlavného mesta, plynulo z Európy do Ázie, potom už len tajga a tundra, stepi a stáda divokých zvierat. Veľkomesto v krajine mocného legendárneho Džingischána, spanie, vlakom cez pustatiny až do Pekingu. Zakázané mesto, Nebeský chrám a Veľký čínsky múr. No čo? Trúfnete si na epickú cestu vlakom?

prejdeme sa po čínskom múre
spanie v jurte
putovanie po stepiach na koni
cesta snov po Transsibírskej magistrále
Cestovanie pohodlným mikrobusom
Viza vybavíme za Vás
Slovenský sprievodca

TOP Zážitky

- cesta snov po Transsibírskej magistrále

- spanie v jurtovom campe

- ochutnávka pravej pekingskej kačky

- návšteva Veľkého Čínskeho múru

- prechádzka po Červenom námestí

PROGRAM:

1. deň - priamy let do Moskvy: Hneď nás pohltí vír veľkomesta. Kam sa skôr pozrieť? Chrámy, skvostné budovy, architektonické veľdiela, ale i socializmus vo fasádach, Arbát, Vrabčie hory, odkiaľ máme Moskvu ako na dlani, Červené námestie s Kremľom, Chrám Krista Spasiteľa, Novodevičí kláštor a mnoho ďalších. Všetko stihneme pozrieť z nášho mikrobusu naprieč Moskvou. Nocľah v hoteli.

2. deň - ešte sa zdržíme v Moskve, naskočíme ráno do metra – jednej z hlavných pamiatok Moskvy v podzemí, nahliadneme do chrámu Vasilija Blaženého, rozprávkového chrámu. A šup obdivovať poklady za múrmi legendárneho moskovského Kremľa. Chrámové námestie s komplexom chrámov, kde odpočíva dynastia Rurikovcov. Čo ukrýva Zbrojnica...? Večer nás už očakáva na trati: Rossija 1, vlak smerujúci až do Vladivostoku. My však strávime v ňom len noc a ocitneme sa v Kazani.

3. deň – Kazaň: Hlavné mesto Tatarstanu, republiky na území Ruska. Krásna a skvostná. Oči necháme na nebesky modro-bielych mešitách kazanského Kremľa, oddáme sa historickému centru so skvostnou tatárskou architektúrou. Šikmá veža Sujumbike. Pred nami sú dva dni vo vlaku až na Ural.

4. a 5. deň – Jekaterinburg: Mesto na hranici dvoch kontinentov: Európy a Ázie, predelenými pohorím Ural, odkiaľ pochádza krásny zelený polodrahokam malachit. Dá sa centrum nazvať historickým, alebo tu zastal čas niekde na prelome 70-tych a 80-tych rokov? Ste pripravení vidieť miesto, kde zastrelili posledného cára ruských dejín? Skvelú prehliadku zakončíme krásnou vyhliadkou – v mrakodrape Vysockij. Kávička veľkolepo na 52 poschodí (186 m), s Jekaterinburgom na dlani. Spanie na hoteli a vytúžená sprcha.

6. a 7. deň - ráno sa ešte vyberieme k pamätníku, ktorý rozdeľuje Európu a Áziu. Budeme stáť na dvoch kontinentoch zároveň. A potom hop do nášho vlaku opäť – smer Irkutsk, k silovému miestu Zeme – k Bajkalu. Krásne scenérie ruskej Zeme, užijeme naplno :).

8. až 10. deň - vo večerných hodinách dorazíme do stanice Irkutsk. Nenechajte si ujsť nočnú prechádzku promenádou rieky Angara, či vysvietené historické centrum mesta. Nájdeme ulicu Jaroslava Hašeka? Na druhý deň sa vyberieme pozdĺž rieky Angara smerom k Bajkalu, nájdeme kameň, dnes nazývaný Šamanka, ktorý hodil rozhnevaný Bajkal svojej dcére Angare, keď utekala za svojim milým Jenisejom. Etnografické múzeum pod holým nebom – skanzen Taľci. Nasajeme atmosféru histórie, ale i pokoja a mieru na brehoch rieky Angara. Linologické múzeum Bajkala – ako vzniklo, jeho obyvatelia (i naživo!), simulovaný ponor až na jeho dno. Deň zakončíme príjemne na miestnych trhoch, ochutnávkou miestnych darov Bajkala.

Na tretí deň v okolí Bajkala nás čaká ešte jedna legendárna trať Transsibírskej magistrály – Krugobajkalka – časť trate určenej na celodňový výlet so zážitkovým rozprávaním o daných miestach. Vo večerných hodinách návrat na hotel.

11. deň - opäť nasadáme do vlaku a pokračujeme ďalej – najkrajším úsekom Transsibírskej magistrály vôbec – južnou stranou Bajkala od Irkutska až do Ulan-Ude. Hlavného mesta Burjatskej republiky. Drevenice učupené v historickom centre mesta, slávna budova opery a baletu kúsok od námestia, najväčšia busta Lenina v Rusku priamo na námestí. Atmosféra priestranných námestí roztrúsených po centre. Nocľah na hoteli.

12. deň - oblasť a neuznaný štát v štáte je známy svojím budhistickým vierovyznaním, preto nevynecháme jeden z najväčších budhistických chrámov a komplexov vo svete. O duchovnú povznesenú atmosféru máme postarané vďaka miestu Datsaan. V poobedňajších hodinách naskakujeme do vlaku. Zdržíme sa na hraniciach. Po zdĺhavých kontrolách nás čakajú Mongolské stepi.

13. deň - hlavné mesto Mogolska – Ulaan Baatar. Ochutnáme miestne špeciality a vydáme sa na pešiu prehliadku centrom mesta. Kde-tu nájdeme aj čosi pekné, čo sa vymyká bežnej šedi mesta. Nasadáme do mikrobusu a budeme obdivovať nadrozmernú sochu Džingischána za hranicami hlavného mesta. Večer strávime v jurtovom campe národného parku Gorkij-Terelj.

14. deň - spanie v jurte – to je zážitok! Zajazdíte si na koni? Užite si pobyt v prírode naplno – prechádzky po okolí a obdivovanie skaly korytnačky. Krásy národného parku.Návrat do Ulaan Baataru a pokračovanie vlakom až do Pekingu.

15. a 17. deň – Čina: V poobedňajších hodinách prichádzame do Pekingu. Čaká na nás prehliadka starého mesta a večer si spríjemníme jedlom - pekingskou kačkou. Na druhý deň sa vydáme navštíviť Veľký Čínsky múr, ktorého prehliadka nám zaberie celý deň. Večer sa môžeme poprechádzať starobylými uličkami centra Pekingu, kde spolu ochutnáme HOT POT.

18. deň - nasledujúci deň vybehneme na rannú prechádzku zakázaným mestom, pozrieme si Nebeský chrám a osviežime sa typickým čínskym čajom. V neskorých hodinách odlet z Pekingu do Viedne.

CENA ZAHŔŇA:

 • Medzinárodné letenky aj s letiskovými príplatkami
 • 18 x ubytovanie v hoteli kategórie *** alebo iné druhy ubytovania (jurtový kemp) v dvojlôžkových izbách s raňajkami, spanie vo vlakoch (kupé)
 • Raňajky zabezpečené vo vlaku aj mimo neho
 • Služby turistického sprievodcu (slovensko-rusko-anglicky)
 • Všetky transfery v mestách a krajinách
 • Informačné materiály
 • Poistenie insolventnosti
 • Vybavenie víz 95 €
 • Cestovného a zdravotného poistenia 36 €
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Víza (Rusko, Mongolsko, Čína)

CENA NEZAHŔŇA:

 • Obedy a večere (približná cena 5€)
 • Letiskové poplatky 285€
 • Storno poplatok 200 €
 • Transfer z letiska a na letisko Viedeň/ Bratislava
 • Tringelty pre sprievodcov, vodičov a vaše vreckové
 • Jednolôžková izba 150€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
TMP00 - Transsibirska magistrála do Pekingu 02.08.2019 21.08.2019 19 VOĽNÉ MIESTA 2 890,00 € Rezervovať
TMP01 3.-22.9.2019 Transsib magistrála do Pekingu 03.09.2019 22.09.2019 VOĽNÉ MIESTA 2 890,00 € Rezervovať