Zažite najlepšiu jazdu svojho života – Transsibírska magistrála Moskva - Irkutsk – Vladivostok. Prechádzka po červenom námestí, kúpanie sa v najväčšom jazera na svete – Bajkale, plavba loďou na ostrov Ogoj, ochutnávka tradičných ruských jedál či návšteva miesta Mys Hoboj. Zažijete 20 dní nespútaného dobrodružstva. No čo? Pridáte sa k nám na nezabudnuteľnú cestu vlakom?

skupinka max. 10 ľudí
Slovenský sprievodca
Všetky transfery v cene
Viza vybavíme za Vás
Hotel v centre mesta
Dobrodružstvo
Pamiatky
Letecká doprava

TOP Zážitky

 • cesta snov po Transsibírskej magistrále
 • prechádzka po Červenom námestí
 • plavba loďou na ostrov Ogoj
 • prechádzanie cez tajgu a divokejšiu časť ruských zemí
 • jazero Bajkal

PROGRAM:

1. deň - odlet do Moskvy: Odlet z Bratislavy do Moskvy. Nočná prehliadka hlavného mesta.

2. a 3. deň - Moskva: Prehliadneme si Kremeľskú zbrojnicu aj kremeľské kostoly (chrám Nanebovzatia Panny Márie, Blagoveščenský, Archanjelský chrám) cársky zvon vážiaci viac ako 200 ton. Prejdeme cez Alexandrijský sad. Zájdeme aj do chrámu Krista Spasiteľa. Prejdeme cez Červené námestie, Kremľom a najeme sa v obchodnom centre GUM. Skvostom námestia je v cibuľovej ruskej architektúre postavený rozprávkový chrám Vasilija Blaženého. Navštívime Tretyakovskú galériu, miesto ktoré v sebe skrýva poklady ruského umenia.Večer sa presunieme do Kazane.

4. deň - Kazaň: Hlavné mesto Tatarstanu a jeho nádherné historické centrum nám vyrazí dych. Kazaň sa rozprestiera na brehu mohutnej Volgy. Zaujme nás svojím Kremľom a nádhernou veľkolepou mešitou uprostred neho. Kremeľ s hradbami je jedinou zachovalou tatárskou pevnosťou v Rusku a dôležité pútnické miesto zapísané do UNESCA. Zaujímavou stavbou je šikmá veža Sujumbike, ktorej legendu si povieme. Večer nasadneme na povestnú transibírsku magistrálu a budeme cestovať 3 dni a 3 noci do centra Sibíri - do Irkutsku.

5. - 6. deň - Transsibírska magistrála: Trasa transsibírskej magistrály je najdlhšou nepretržitou železničnou dráhou sveta. My ňou celou nepôjdeme (Transsibírska magistrála má trasu dlhú 9 288 km), ale aj tak prejdeme pásmami tajgy, tundry a nekonečných drsných priestorov. Spoznáme spolucestujúcich križujúcich Rusko.

7. deň - Irkutsk: Mesto Irkutsk sa nachádza veľmi blízko Bajkalu. Prejdeme sa historickým centrom mesta s krásnou historickou architektúrou vyrezávaných domov na Kvartáli 130. Odftíme sa so symbolom mesta tzv. Čiernym babrom s červeným soboľom v papuli. Pozrieme si Spasský chrám a pamätník padlým hrdinom, ktorí zahynuli počas 2.sv.vojny. Mesto sa nazýva i mestom inteligencie v exile, keďže sem v 19. storočí bolo vyslaných veľa umelcov, dôstojníkov a šľachticov. Iba 70 km od Irkutska je malá dedinka nepoznačená turistickým ruchom - Listvjanka s linologickým múzeom Bajkalu (nachádzajú sa v ňom živé zvieratá ktoré žijú len v Bajkale - bajkalské endemity v akváriach aj tuleň bajkalský).

8. deň - cesta na Oľchon: Čaká nás presun mikrobusmi do srdca Bajkalu – ostrova Oľchon. Nepohodlie na ceste nám bude oplatené tým, že uvidíme nádhernú sibírsku prírodu, drevené dedinky, voľne kočujúce kravy a kone. Večer si oddýchneme na brehu Bajkalu v drevených domčekoch. Duše nám pohladí krásny západ slnka nad skalou Šamankou, kde sa posledné lúče slnka lámu na trinástich šamanských totemoch s vlajúcimi stužkami vo vetre.

9. deň - Mys Hoboj: Zažijeme nezabudnuteľnú jazda na Mys Choboj (najvýchodnejšiu časť) na druhý koniec ostrova miestnymi gázikmi. Drsné vymyté cesty cez borovicové lesy nás dovedú na koniec ostrava, kde dodnes šamani vykonávajú rituály. Ak budeme mať šťastie, uvidíme vyhrievajúce sa tulene bajkalské na slniečku. Pripravíme si rybku na ohni a zamierime na ďalšie miesta s krásnymi výhľadmi.

10.deň - ostrov Ogoj: Čaká nás ešte plavba loďou na ostrov Ogoj, kde je vystavaná malá stupa (budhistická svatyňa). Výlet na druhú stranu v okolo Bajkalu k miestu, kde vyvierajú liečivé pramene.

11. deň - relaxačný deň: Tento deň je venovaný na oddych alebo individuálne aktívne výlety po okolí. V dedinke Khuzhir je možnosť jazdiť na koni, prenajať si štvorkolky či nezáväzne konverzovať s miestnymi.

12. deň: cesta po povestnej železničke okolo jazera Bajkal  - Krugobajkalke.

13. deň: Po oddychu na Bajkale nasadáme opäť do vlaku - na najkrajšiu časť Transsibu od Irkutska po Ulan-Ude - južný breh Bajkalu. Hlavné mesto Burjatskej republiky. Drevenice učupené v historickom centre mesta, slávna budova opery a baletu kúsok od námestia, najväčšia busta Lenina v Rusku priamo na námestí. Atmosféra priestranných námestí roztrúsených po centre. Nocľah na hoteli.

14. deň: oblasť a neuznaný štát v štáte je známy svojím budhistickým vierovyznaním, preto nevynecháme jeden z najväčších budhistických chrámov a komplexov vo svete. O duchovnú povznesenú atmosféru máme postarané vďaka miestu Datsaan. V poobedňajších hodinách naskakujeme do vlaku. Zdržíme sa na hraniciach. Po zdĺhavých kontrolách nás čakajú Mongolské stepi.

15 až 17. deň: strávime opäť na železnici. Najkrajšia časť Transsibky je práve tu - krásna tajga a divokejšia časť ruských zemí.

17. až 18.deň: posledný presun vlakom do Vladivostoku. 9 288 km je za nami, tu trasa končí - Symbol Ďalekého východu, kde končí Transibírska magistrála, a rozbúrené vlny Tichého oceánu burácajú na pobrežných skalách Japonského mora, čoby kameňom dohodil do Japonska. Prečo sú tu ulice tehlové a nazývajú sa Milionárky? Čo sa Vám naskytne pri vyšplhaní sa na Orlie hniezdo? Mystická zastávka pri majáku Tokarievska koška (mačka) s výhľadom na Zlatý most, Vladivostok Vás proste dostane!

19.deň: Odlet do Európy - pocestujeme v čase.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodná letenka Viedeň - Moskva, Irkutsk- Moskva - Viedeň
 • 18 x raňajky a ubytovanie v hoteloch v izbe so svojím sociálnym zariadením (kúpeľňou)
 • slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu + informačný materiál v slovenčine
 • všetky transfery na trase (vlak na transsibírskej magistrále Moskva - Irkutsk), transfery v Moskve, Irkutsku, presun na ostrov Oľchon...
 • poistenie proti insolventnosti

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 450€
 • víza  95€
 • cestovné zdravotné poistenie 36 €
 • vstupy a fakultatívne výlety
 • storno poplatok 150 €
 • dvojlôžkové kupé v 1. triede na trase Moskva - Irkutsk 450€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
TMMV01 Moskva-Vladivostok 03.09.2019 21.09.2019 19 VOĽNÉ MIESTA 2 150,00 € Rezervovať