Transsibírska magistrála

Transsibírska magistrála

Na výlete zažijeme atmosféru povestnej Transsibírskej magistrály, okúpeme sa v najväčšom jazere na svete - Bajkale. Zažijeme pocit nespútanosti v srdci tohoto jazera na ostrove Oľchon na mieste zvanom Mys Hoboj. Uvidíme jediného sladkovodného tuleňa - tuleň bajkalský Байкалску нерпу. V linologickom múzeu si pod mikroskopom pozriete, čo ukrýva dno Bajkala. Ochutnáte Omuľa - sladkovodnú rybu, ktorá je bajkalským endemitom. Spoznáme sa s kultúrou Burjatov, pôvodných obyvateľov dodnes obývajúcich oblasť Bajkalu. 

Vychutnáme si západ slnka nad Bajkalom z horúcej ruskej banie (sauny) a následne schladenie v jazere? Ak budeme mať šťastie, príde sa na nás pozrieť aj tuleň. Zopár kvapiek vodky nám zahreje telo a rozviaže jazyky, aby sme sa mohli s miestnymi srdečne porozprávať. 

Naša cesta začína v hlavnom meste Ruska a končí na najhlbšom a najstaršom sladkovodnom jazere na svete – na Bajkale. Vydáme sa spolu na dobrodružnú cestu za magickým miestom šamanov.

1. deň - odlet do Moskvy: Odlet z Bratislavy do Moskvy. Nočná prehliadka hlavného mesta. 

2. a 3. deň - Moskva: Prehliadneme si Kremeľskú zbrojnicu aj kremeľské kostoly (chrám Nanebovzatia Panny Márie, Blagoveščenský, Archanjelský chrám) cársky zvon vážiaci viac ako 200 ton. Prejdeme cez Alexandrijský sad. Zájdeme aj do chrámu Krista Spasiteľa. Prejdeme cez Červené námestie, Kremľom a najeme sa v obchodnom centre GUM. Skvostom námestia je v cibuľovej ruskej architektúre postavený rozprávkový chrám Vasilija Blaženého. Navštívime Tretyakovskú galériu, miesto ktoré v sebe skrýva poklady ruského umenia.

Večer sa presunieme do Kazane.

4. deň - Kazaň: Hlavné mesto Tatarstanu a jeho nádherné historické centrum nám vyrazí dych. Kazaň sa rozprestiera na brehu mohutnej Volgy. Zaujme nás svojím Kremľom a nádhernou veľkolepou mešitou uprostred neho. Kremeľ s hradbami je jedinou zachovalou tatárskou pevnosťou v Rusku a dôležité pútnické miesto zapísané do UNESCA. Zaujímavou stavbou je šikmá veža Sujumbike, ktorej legendu si povieme. Večer nasadneme na povestnú transibírsku magistrálu a budeme cestovať 3 dni a 3 noci do centra Sibíri - do Irkutsku.

5. -7. Deň - Transsibírska magistrála: Cesta transsibírskou magistrálou, pásmami tajgy, tundry a nekonečných drsných priestorov. Spoznáme spolucestujúcich križujúcich Rusko.

7. deň - Irkutsk: Mesto Irkutsk sa nachádza veľmi blízko Bajkalu. Prejdeme sa historickým centrom mesta s krásnou historickou architektúrou vyrezávaných domov na Kvartáli 130. Odftíme sa so symbolom mesta tzv. Čiernym babrom s červeným soboľom v papuli. Pozrieme si Spasský chrám a pamätník padlým hrdinom, ktorí zahynuli počas 2.sv.vojny. Mesto sa nazýva i mestom inteligencie v exile, keďže sem v 19. storočí bolo vyslaných veľa umelcov, dôstojníkov a šľachticov. Iba 70 km od Irkutska je malá dedinka nepoznačená turistickým ruchom - Listvjanka s linologickým múzeom Bajkalu (nachádzajú sa v ňom živé zvieratá ktoré žijú len v Bajkale - bajkalské endemity v akváriach aj tuleň bajkalský).

8. deň - cesta na Oľchon: Čaká nás presun mikrobusmi do srdca Bajkalu – ostrova Oľchon. Nepohodlie na ceste nám bude oplatené tým, že uvidíme nádhernú sibírsku prírodu, drevené dedinky, voľne kočujúce kravy a kone. Večer si oddýchneme na brehu Bajkalu v drevených domčekoch. Duše nám pohladí krásny západ slnka nad skalou Šamankou, kde sa posledné lúče slnka lámu na trinástich šamanských totemoch s vlajúcimi stužkami vo vetre.

9. deň - Mys Hoboj: Zažijeme nezabudnuteľnú jazda na Mys Choboj (najvýchodnejšiu časť) na druhý koniec ostrova miestnymi gázikmi. Drsné vymyté cesty cez borovicové lesy nás dovedú na koniec ostrava, kde dodnes šamani vykonávajú rituály. Ak budeme mať šťastie, uvidíme vyhrievajúce sa tulene bajkalské na slniečku. Pripravíme si rybku na ohni a zamierime na ďalšie miesta s krásnymi výhľadmi.

10.deň - ostrov Ogoj: Čaká nás ešte plavba loďou na ostrov Ogoj, kde je vystavaná malá stupa (budhistická svatyňa). Výlet na druhú stranu v okolo Bajkalu k miestu, kde vyvierajú liečivé pramene.

11. deň- relaxačný deň: Tento deň je venovaný na oddych alebo individuálne aktívne výlety po okolí. V dedinke Khuzhir je možnosť jazdiť na koni, prenajať si štvorkolky či nezáväzne konverzovať s miestnymi. 

12. deň- cesta naspať: Odchod naspäť do Irkutska, kde dorazíme večer a odlet domov.

V cene je zahrnuté :

- medzinárodná letenka Viedeň - Moskva, Irkutsk- Moskva - Viedeň

- 11x raňajky a ubytovanie v hoteloch v izbe so svojím sociálnym zariadením (kúpeľňou)

- slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu + informačný materiál v slovenčine

- všetky transfery na trase (vlak na transsibírskej magistrále Moskva - Irkutsk), transfery v Moskve, Irkutsku, presun na ostrov Oľchon ...

- poistenie proti insolventnosti

 

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

V cene nie je zahrnuté :

- letiskové poplatky

- víza, cestovné zdravotné poistenie

- vstupy a fakultatívne výlety

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Počet nocí Základná cena na osobu Stav
TM04- Transibírska magistrála 04.09.2018 15.09.2018 12 11 1 850,00 € VOĽNÉ MIESTA
TM03- Transibírska magistrála 07.08.2018 18.08.2018 12 11 1 850,00 € VOĽNÉ MIESTA
TM02- Transibírska magistrála 03.07.2018 14.07.2018 12 11 1 850,00 € VOĽNÉ MIESTA
TM01 - Transibírska magistrála 07.03.2018 19.03.2018 12 11 1 850,00 € VOĽNÉ MIESTA