Na výlete zažijeme atmosféru povestnej Transsibírskej magistrály, okúpeme sa v najväčšom jazere na svete - Bajkale. Zažijeme pocit nespútanosti v srdci tohoto jazera na ostrove Oľchon na mieste zvanom Mys Hoboj. Uvidíme jediného sladkovodného tuleňa - tuleň bajkalský Байкалску нерпу. V linologickom múzeu si pod mikroskopom pozriete, čo ukrýva dno Bajkala. Ochutnáte Omuľa - sladkovodnú rybu, ktorá je bajkalským endemitom. Spoznáme sa s kultúrou Burjatov, pôvodných obyvateľov dodnes obývajúcich oblasť Bajkalu. 

Vychutnáme si západ slnka nad Bajkalom z horúcej ruskej banie (sauny) a následne schladenie v jazere? Ak budeme mať šťastie, príde sa na nás pozrieť aj tuleň. Zopár kvapiek vodky nám zahreje telo a rozviaže jazyky, aby sme sa mohli s miestnymi srdečne porozprávať. Zájazd Transsibírska magistrála si budete pamätať celý život!

skupinka max. 10 ľudí
Všetky transfery v cene
Viza vybavíme za Vás
Hotel v centre mesta
Letecká doprava
Dobrodružstvo
Pamiatky
Slovenský sprievodca

PROGRAM:

1. deň - Prílet do Moskvy a šup do vlaku na trati Transsibírskej magistrály - naša epická cesta najslávnejšou železnicou sveta začína.

2. deň - Dosiahli sme hranicu Európy a Ázie: sme na Urale a ocitáme sa na dvoch kontinentoch naraz. Spoznáme Jekaterinburg, ktorý má čo ponúknuť, nenechajte sa zmýliť šeďou tohto mesta, ukrýva kus histórie, stalo sa predsa konečným útočiskom a miestom smrti posledného ruského cára (Mikuláša II.) - zájdeme do hlbín lesa, kde sa našli jeho pozostatky. Ak stihneme dáme si kávičku na najvyššom mieste v Jekaterinburgu na mrakodrape Vysockij vo výške 186 m.

3. - 4. deň - Naskakujeme opäť na náš vláčik smerom do Irkutska. Tentokrát bude cesta dlhšia - viac ako dva dni cesty. Tisíce kilometrov ubiehajúcej tajgy a tundry, cez ktoré sa vinú rieky, riečky, menšie a väčšie mestá, malebné dedinky s drevenými domčekmi s farebnými okenicami. Ako z ruských rozprávok či filmu Mrázik. 

5. deň - Mesto Irkutsk - len na skok k Bajkalu. Historické centrum je krásne, na rozhraní dvoch pobreží riek. Irkutsk sa stal i domovom a pracoviskom samotného Jaroslava Haška - nájdeme jeho ulicu? Chrámové námestie a presunieme sa do skanzenu Taľci - zoznámime sa so životom, zvykmi a tradíciami pôvodných národov a kočovníkov. 

6. deň - Presun na ostrov Oľchon - srdce Bajkala - najmalebnejší, najmystickejší a najenergetickejší ostrov najhlbšieho jazera na svete. Drsná step, ešte drsnejšia cesta, stáda voľne kočujúcich koní, kráv, oviec a kôz. Trajektom až na ostrov a na ostrove ani jedna asfaltová cesta. Prašnou cestou až do našej bázy oddychu priamo v hlavnom meste Khužir. Západ slnka budeme určite pozorovať z cípu, kde sa rozprestiera kameň Šamanka a posvätné šamanské ochranné totemy.

7. deň - Návšteva najsevernejšieho bodu ostrova - Mys Hoboj miesto, kde sa dodnes stretávajú šamani pri rôznych rituáloch. Pocítite magickosť tohto miesta? Ak budeme mať šťastie na bralách pod útesmi zbadáme i tulene bajkalské - tzv. nerpy. V terénnych gázikoch je cesta krásne adrenalínová.

8. deň - Viac oddychová časť tejto cesty po Rusku - príjemná a ničím nerušená plavba po Bajkale na ostrov Ogoj s budhistickou stúpou až k posvätným prameňom na druhej strane pobrežia Bajkala. Oddych pre telo i dušu.

9. deň - Voľný deň na Bajkale

10. deň - Presun späť do Irkutska, kvalitný oddych, večerná promenáda popri rieke Angara.

11. deň - Odlet domov

 

 

Transsibírska magistrála - video:

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodná letenka Viedeň - Moskva, Irkutsk- Moskva - Viedeň
 • 9 x raňajky a ubytovanie v hoteloch v izbe so svojím sociálnym zariadením (kúpeľňou)
 • slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu a lokálni sprievodcovia 
 • všetky transfery na trase - vlak od Moskvy po Irkuts, lokálne transfery mikrobusmi
 • poistenie proti insolventnosti

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 450€
 • víza 95€
 • cestovné zdravotné poistenie 36
 • storno poplatok 150 €
 • vstupy a fakultatívne výlety
 • vstupy Moskva (Kremeľ, kremeľská zbrojinica, Tretjakovská galéria, chrám Vasilja Blaženého)   70€
 • dvojlôžkové kupé v 1. triede na trase Moskva - Irkutsk 450€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
TM03 10.08.2020 20.08.2020 10 VOĽNÉ MIESTA 1 790,00 € Rezervovať