Najstarší pravoslávny kostol na starej Rusi - Pečerská lavra, námestie Nezavisimosti, plavba po rieke Dneper, mesto Pripjať  a oveľa viac Vás čaká na zájazde na Ukrajinu.

Slovenský sprievodca
Skupina max 16 ľudí
Pamiatky
Letecká doprava
Hotel v centre mesta
Všetky transfery v cene
tradičná večera v cene zájazdu

PROGRAM:

1. deň: Poletíme priamym letom z Bratislavy do ukrajinskej metropoly Kyjeva. Ubytujeme sa v útulnom hoteli. S večerou nás budú čakať v reštaurácii Varenichnaya Katyusha, kde nám pripravia tradičné ukrajinské jedlá. Po výdatnej večeri pôjdeme na prechádzku po Námestí nezávislosti a ulici Chreščatyk, ktoré tvoria centrum Kyjeva. Pozrieme si množstvo rôznych vodných prvkov, pamätník víťazstva, rôzne stánky s drobnosťami ale aj trhy s tradičnými surovinami a špecialitami krajiny. 

2. deň: Po raňajkách sa vyberieme za najkrajšími pamiatkami Kyjeva. Začneme v pravoslávnej Kyjevsko-pečerskej lavre (UNESCO) – je to mužský kláštorný komplex, pod ktorým sa nachádzajú jaskyne slúžiace ako katakomby. Nevynecháme ani úchvatné fresky a mozaiky chrámu sv. Sofie (UNESCO) a pod Zlatou bránou, ktorá bola súčasťou kyjevského opevnenia a zároveň vstupnou bránou mesta, si urobíme skupinovú foto. Do hotela sa vrátime vo večerných hodinách.

3. deň: Budíček si nastavíme na 8:00 hod., naraňajkujeme sa v hoteli a o 9:00 pokračujeme v objavovaní hlavného mesta nášho východného suseda. Deň začneme zhurta pri obrovskej soche Matka vlasť, ktorá je symbolom Veľkej vlasteneckej vojny. Socha je vyššia ako Socha slobody a na jej vrchu sa nachádza vyhliadková plošina s krásnym výhľadom na Kyjev. Deň bude pokračovať plavbou po rieke Dneper a ukončíme ho prechádzkou po Aleji sôch plnej veľmi živých a farebných umeleckých sôch a mozaík. Vo večerných hodinách si pôjdeme opäť oddýchnuť do hotela.

4. deň: Po raňajkách v hoteli si pocestujeme v čase a vydáme sa na výlet do mesta Pripjať a Černobyľ, kde zažijeme mrazivú atmosféru tragédie z roku 1986. Doprava bude zabezpečená retro sovietskym autom, uvidíme okolo stovky opustených budov dýchajúcich dobou komunizmu. Šikovný sprievodca nám porozpráva zaujímavosti, priblíži nám miestne príbehy a na fotografiách si porovnáme stav pred a po tragédii. Z Černobyľu pre nás našťastie vedie aj cesta späť a tak sa vrátime do Kyjeva. 

5. deň: Vychutnáme si posledné hotelové raňajky, pobalíme sa a s  mestom Kyjev sa rozlúčime cestou na letisko.

CENA ZAHŔŇA:

  • letenky BA- KIEV-BA, letiskové poplatky, všetky miestne transfery
  • 5 x ubytovanie v hoteli 3* v centre mesta Kiev s raňajkami
  • všetky vstupy uvedené v programe
  • poistenie proti insolventnosti CK
  • slovenský sprievodca
Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

  • cestovné zdravotné poistenie 2€/deň
  • jedlo okrem raňajok
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
UA04 Kiev Černobyl 31.10.2018 04.11.2018 5 VOĽNÉ MIESTA 640,00 € Rezervovať
UA03 Kiev Černobyl 17.10.2018 21.10.2018 5 VOĽNÉ MIESTA 640,00 € Rezervovať