Zažite zamilovaný Petrohrad – so svojou milovanou polovičkou po brehoch a kanáloch Petrohradu. Pripojte sa s nami osláviť 14. februára v jednom z najromantickejších miest sveta. Ako darček na Valentína dostanete od nás večeru v reštaurácií. Súčasťou večera bude folklórna show, spojená s predstavením pieskového divadla.

plavba po rieke Neva
Pamiatky
Skupina max 16 ľudí
Slovenský sprievodca
Hotel v centre mesta
Viza vybavíme za Vás
Letecká doprava
Všetky transfery v cene

TOP Zážitky

 • zažijeme nezabudnuteľné chvíle v jednom z najkrajších a najhonosnejších miest sveta so svojimi vlastnými divmi
 • poprechádzame sa Petrodvorcom - Versailles Severu - komplexom zlatých fontán a sôch zasadených v malebnom lesoparku na brehu Fínskeho zálivu
 • uzrieme slávnu Jantárovú komnatu - legendárna strata a obnova jedného z najväčších pokladov cárskeho Ruska
 • postojíme na mieste zrodu mesta Sankt Peterburg - Petropavlovskej pevnosti a uvidíme hrobky dynastie Romanovovcov
 • precítime atmosféru najkrajších pravoslávnych chrámov sveta - Izákov chrám, Spas na Krvi, Smoľný chrám, Kazaňská katedrála a ďalšie

PROGRAM:

1.deň: Začíname. Do Petrohradu - Benátok sveru priletíme poobede. Po ubytovaní v hoteli sa zoznámime s mestom zo sedadiel autobusu. Vydáme sa Nevským prospektom - petrohradským Champ Elyseés. Naše kroky povedú cez Palácové námestie, na ktorom je postavený Alexandrijský stĺp. Prekročíme rieku Nevu v jej najširšej časti a dostaneme sa na Mys Vasiľjevského ostrova odkiaľ sú krásne výhľady na Zimný palác a Petro-Pavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove. Pristavíme sa aj pri slávnom obrnenom krížniku Aurora, ktorý dnes funguje ako múzeum. Deň zakončíme v typickej ruskej reštaurácii pri ochutnávke autentických ruských jedál.

2.deň: Ermitáž. Hneď po raňajkách zažijeme atmosféru ranného Petrohradu. Prejdeme sa ku Kazaňskému chrámu a zavítame do chrámu plného mozaik - Spas na Krvi. Do Zimného paláca, sídla jednej z najväčších obrazárni sveta - Ermitáže sa presunieme po nábreží rieky Nevy. V Ermitáži strávime tri hodiny sprevádzané naším milým sprievodcom s umeleckou dušou -Vadimom. Sú tu ukryté skutočné poklady počnúc Michelangelovými sochami cez Rembrantove obrazy až po cársky trón. Kto bude mať ešte energiu a náladu na umenie, môže sa ísť pozrieť na impresionistov do budovy Generálneho štábu.Kto by chcel zažiť nádherný ruský balet v Petrohrade alebo si vypočuť ruskú filharmóniu, bude mať možnosť.

3.deň: Petergof. Tento deň je určený buď na oddych a samostatnú prehliadku mesta, alebo pre tých, ktorí sú zvedaví na život ruských cárov v lete, je pripravený fakultatívny program. Ráno sa pôjdeme pozrieť do Lavry Alexandra Nevského (veľmi významné miesto v pravoslávnej cirkvi), odkiaľ sa presunieme do mestečka vzdialeného 30 km od Petrohradu do Petergofu, aby sme mohli obdivovať park v štýle Versailles s mnohými fontánami a jazierkami. V noci pôjdeme na otváranie mostov z loďky. Petrohrad a jeho mosty patria k najfotografovanejším na svete! Kto bude chcieť večer si môže ísť pozrieť povestné Petrohradské metro - podzemné paláce.

4.deň: Pokračujeme v spoznávačke. Prezrieme si pevnosť, na ktorej bol položený základný kameň mesta - Petropavlovskú pevnosť. Naobedujeme sa v tradičnej gruzínskej reštaurácii. Oddýchnutí prejdeme do kostola svätého Izáka, ktorý je jedným z najväčších chrámov na svete. Z jeho kupoly je krásny výhľad na mesto. Potom je voľný program.

5.deň: Tsarskoe Selo a Ekaterinský palác s jantárovou komnatou. Ráno si pôjdeme vypočuť spevy v chráme, a potom zamierime do letného sídla cárov, kde budeme obdivovať sály bohato zdobené zlatom spolu s Jantárovou komnatou.

6.deň: Odlet domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • 5 x ubytovanie a raňajky v *** hoteli v dvojlôžkových alebo trojlôžkových izbách (podľa priania)
 • letecká doprava (Viedeň - Petrohrad, Petrohrad -Viedeň), možnosť odletu z Prahy alebo Košíc
 • služby turistického sprievodcu + informačné materiály o Petrohrade v slovenčine
 • spoločná doprava po Petrohrade metrom, taxíkmi a mikrobusom
 • poistenie proti insolvetnosti CK
 • vstup do svetoznámej obrazárne - Ermitáže a do Kazaňského chrámu
 • večera, folklórna show a pieskové divadlo

Sprevádzame v skupine max. 16 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • vybavenie víz - 95 €
 • cestovné zdravotné poistenie - 12 €
 • letiskové a palivové poplatky - 120 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu - 150 €
 • možnosť ubytovania v hoteli kategórie **** počas celého zájazdu za príplatok - 350 €
 • výlet do Petergofu - 50 €, výlet do Carskogo sela (Jantárová komnata) - 70 €
 • povinné vstupy (Isakievský chrám, chrám Krista v Krvi, Petropavlovská pevnosť) - 30 €
 • transfer BA-Vie-BA

Na Vaše želanie Vám radi zabezpečíme zážitok z povestného ruského baletu, opery, filharmónie alebo cirkusu. Ceny lístkov sa pohybujú od 70 €, bližsie informácie o konkrétnych podujatiach na info@objavujsvet.sk.

Ak máte záujem o poistenie storna zájazdu, zabezpečíme ho.

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
VP00 - Valentín v Petrohrade zľava 3 % do 31. 03. 2019 12.02.2019 17.01.2019 6 VOĽNÉ MIESTA 499,00 € 484,03 € Rezervovať