Víza do Ruska
Autor: Vladimír Botto Kategória: Víza Pridané: 14.10.2019

Víza do Ruska

 

Chystáte sa do Ruska? Bez víz to nepôjde. Radi Vám s nimi pomôžeme a dáme tipy ako cestovať po Rusku, na čo si dať pozor a kam sa pozrieť. 

KONTAKTUJTE NÁS NA:

0948 363 303

viza@objavujsvet.sk

 A víza vybavíme za Vás!

Ak cestujete do Ruska na vlastnú päsť, no vybavovačky okolo víz sa Vám zdajú príliš zložité, môžete zložiť svoju starosť na nás. 

Čo budeme od Vás k vybaveniu turistických víz potrebovať?

  • • 1 x fotku 3,5 x 4,5 cm - je to klasická pasová fotka na bledom pozadí nie staršia ako 6 mesiacov, bez slnečných okuliarov, pokrývok hlavy, ak nemáte čas sa ísť odfotiť do fota, alebo ste si nie istý fotografiou, či je vhodná na víza, pošlite nám svoju fotku zo smart telefónu, my dáme spraviť Vaše vízové fotografie (4 kusy - 1 použijeme a ostatné Vám pošleme spolu s pasom s vízami) 4 kusy fotiek stoja 5 € - príplatok 
  • • Váš pas - platný min. 6 mesiacov po skončení platnosti víz (teda ak platnosť Vaších víz do Ruska končí 3.5. 2018 Váš pas musí byť platný aspoň do 3.12.2018) a s voľnou dvojstránkou, pretože víza sa vlepujú priamo do pasu
  • • ak ste niekedy boli v Rusku, údaje o Vašej poslednej ceste do RF
  • • potvrdenie o cestovnom zdravotnom poistení na celú dobu trvania pobytu (ak máte napríklad celoročné poistenie, tak treba zmluvu a potvrdenie o zaplatení v danom roku)

Pozývací list a vyplnenie vízovej ankety je zahrnuté v konečnej cene za víza - 95€, rovnako ako poplatky Ruskému vízovému centru, konzulárne poplatky a náš spracovateľský poplatok. K tomu sa prirátavajú ešte poštovné a baliace služby v cene 5€.

Neplatíte nič viac. 

V prípade, že nemáte cestovné zdravotné poistenie, zabezpečujeme ho v cene 2€/deň pobytu v RF. Napíšte nám na viza@objavujsvet.sk alebo zavolajte na 0948 363 303 a vysvetlíme Vám všetko potrebné. 

Ak si myslíte, že by ste sami zvládli všetky formality ohľadom víz do Ruska a potrebujete len pozývací list (na turistické víza) vieme Vám ho zaslať do 1 hodiny od objednávky. Cena pozývacieho listu je 18€/osoba. Ako vyzerá pozývací list a čo obsahuje píšeme tu

 

Od 01.10.2019 zaviedlo Rusko elektronickú vízovú povinnosť pre Petrohrad. Čo to znamená? 

Ak pôjdete do Petrohradu budú Vám stačiť len elektronické víza, ak však budete pokračovať v ceste, napr. do Moskvy, už budete potrebovať klasické víza, ktoré sa vlepujú do pasu.

V momente, kedy sa vybavia elektronické víza, máte 30 dní na to, aby ste ich využili. Podmienkou však je, že v krajine ostanete najviac 8 dní. Vybaviť si ho musíte najneskôr 4 dni pred plánovanou cestou.

Ak sa Vám to zdá zložité, môžeme Vám s tým pomôcť my.

K ich vybaveniu budeme potrebovať:

• údaje o cestovateľovi z prvej stránky pasu

• elektronickú fotku na bielom pozadí, zaostrenú, nerozmazanú

• termín od kedy sa chystáte navštíviť Petrohrad

• údaje o poslednej ceste do Ruska

• názov hotela, kde budete bývať

Konečná cena za elektronické víza je 35€. 

 

Radi Vám poradíme/sprostredkujeme ubytovanie v Moskve alebo v Petrohrade na základe Vašich preferencií a spokojnosti našich klientov. Samozrejme, že môžeme pomôcť aj s nákupom leteniek. K balíku do Ruska pripojíme naše rady zo života v Rusku, čo vyskúšať, čomu sa vyhnúť a kam sa ísť pozrieť...