Zamrznutý Bajkal - jeho magickosť sa zrkadlí aj v krištáľovo čistom ľade počas zimy. Na cestách po Bajkale sa zblížite so Sibírou a s okolitou divočinou ako nikdy predtým. Sme si istí, že vás ľadová krása na jazere Bajkal úplne okúzli. Vyskúšame zábavné zimné športy, od jazdy na vznášadle, ice rafting a ochutnáme miestne špecialy - čerstvé rybky a sibírske jedlá. 

Dobrodružstvo
Slovenský sprievodca
Viza vybavíme za Vás
Skupina max 16 ľudí

TOP Zážitky

- pešie prechádzky i jazdy na terénnych autách po zamrznutých vodách Bajkala

- mystické a magické miesta najhlbšieho a najstaršieho jazera sveta ako kameň Šamanka, mys Sagan Khušun a mys Choboj

- petroglyfy Sagan Zaba a útes Diablov most - Skripper

- jazda na vznášadle po ľadovo-snehovej pokrývke - lanovkou na Červenú skalu s výhľadom na rieku Angaru a Bajkal

PROGRAM:

1-2. deň: Vitajte v Irkutsku, vitajte na Sibíri! Z Irkutského letiska sa presunieme na legendárny ostrov Oľchon dlhý 72 km. Cestou vyskúšame tradičnú burjatskú kuchyňu: buzy -  knedle a burjatský čaj. Príchod na Oľchon v podvečerných hodinách, ubytovanie v chatkách - báze oddychu a ak ešte budete mať síl, prejdeme sa k skale Šamanke na brehoch hlavného mesta Chužir.

3.deň: Zobudíme sa v drevených chatkách, v úplnom tichu pod borovicami. Po raňajkách sa vydáme po zamrznutom Bajkale sa na expedčných vozidlách. Vyrážame z prístavu v Chužíre k budhistickej stupe na ostrove Ogoj. Cesta na Ogoj je tým momentom, keď Cesta je cieľ - jazda po zamrznutom jazere v expedičnom vozidle. Budeme obdivovať krásu zamrznutého ľadu a počúvať legendy o tomto velikáne. Večer si dáme parádnu ruskú saunu a vyhrejeme kosti. 

4. deň: Krásy ostrova Oľchon preskúmame počas dňa - mys Šaman, mys Sagan Khušun alebo mys Choboj. Obed si vychutnáme vo forme pikniku na zamrznutej hladine jazera Bajkal. Ponúkať sa bude údené cisco, saguday a sibírska tinktúra z borovicových šišiek. Po obede budú pripravené aktivity podľa vášho výberu: jazda na nafukovačke ťahanej autom, korčuľovanie, ľadový golf alebo fotografovanie. Večer v chatkách.

5. deň: Tento deň strávime v dedine Buguldejka, južne od oblasti Maloje More. Určite sa dobre vyspíte, lebo Bajkal je magické miesto. Čaká na nás veľa zážitkov. Tento deň navštívime horu Šebeta, horu Yerd a pozrieme si známe petroglyfy na skale Sagan Zaba. Počas cesty si pochutnáte na ruských pelmeňoch. Večer spoznáte krásu dediny Buguldejka a jej okolia.  

6. deň: Dnes sa dostaneme do dediny Listvianky, najnavštevovanejšie miesto na Bajkale. Pripravte sa na poriadnu dávku vzrušenia, pretože pocestujete na vznášadle, podobnému s tým, čo používal James Bond na svojich dobrodružstvách! Počas cesty uvidíte útes Skripper, legendárny diablov most a Pesčanajský záliv, ktorý je považovaný za jedno z najmalebnejších miest na jazere Bajkal. V roku 1981 bol tento záliv vyhlásený za národnú pamiatku. Jedinečné svahy tajgy, malebné zoskupenie skál s čistou piesočnatou plážou v polkruhovej podobe, sú naozaj prekrásne. V Listvianke budeme ubytovaní v penzióne.

7. deň: Ráno navštívime vyhliadku na Čerskej skale, na ktorú vás vyvezie sedačková lanovka alebo ju môžeme zdolať peši (dohoda na mieste). Môžete si vychutnať neskutočný výhľad na rieku Angara a na jazero Bajkal. Náš výlet by rozhodne nebol úplný, keby sme nenavštívili múzeum jazera Bajkal, priamo v dedine Listvyanka. Tu sa dozviete viac o jazere a jeho okolí od výskumných pracovníkov z Ústavu limnológie. Uvidíte akvárium s bajkalskými tuleňmi, ktoré sú prirodzeným obyvateľom jazera Bajkal. Je čas rozlúčiť sa s najhlbším a najstarším jazerom na svete. Presunieme sa maršrutkou do mesta Irkutsk a môžeme ešte večer využiť na prechádzku kvartálom 130 a popri brehu rieky Angara. 

8. deň: Po raňajkách ešte skočíme na trh, ak si chcete dokúpiť nejaké miestne suveníry a presun na letisko. Odlet domov. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:

  • ubytovanie v bázach oddychu, drevených chatkách s raňajkami
  • letenka Viedeň/Bratislava - Moskva - Irkutsk - Moskva - Viedeň/Bratislava
  • transfer z letiska 
  • všetky transfery na rôznych dopravných prostriedkoch počas pobytu
  • 1x večera v báze oddychu
  • sauna

 

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ: 

  • strava počas zájazdu 
  • vreckové 
  • prenájom 4koliek, snežných skútrov počas voľného času
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
LB02 01.02.2020 08.02.2020 8 VOĽNÉ MIESTA 2 500,00 € Rezervovať