Dva štáty na pomedzí Európy a Ázie, na okrajoch krásnych kaukazských hôr s malebnými mestečkami a vyhasnutou sopkou Kazbeg. Vinice skvelého gruzínskeho vína, radosť zo života v srdci čistej prírody. Poďte zažiť Gruzínsko a Arménsko dokopy spolu s nami. 

Všetky transfery v cene
nákup darčekov
výlet bez víz
Letecká doprava
Slovenský sprievodca
Pamiatky

TOP Zážitky

 • kláštory Gruzínska a Arménska zapísané ako kultúrne pamiatky UNESCO 
 • ochutnávka gruzínskych vín
 • vyhasnutá sopka Kazbeg 
 • jazero Sevan vo výške 1 900 m.n.m.
 • čadičové údolie

PROGRAM: 

1.deň: Odlet z Viedne a prílet do Kutaisi. Občerstvíme sa v meste a vrhneme sa na návštevu kláštorného komplexu Gelati (UNESCO) s prekrásnou freskovou výzdobou. Je tu pochovaný jeden z najväčších gruzínskych kráľov - Dávid IV. Unikátne jaskynné mesto Uplis-Tsikhe z 1. tisícročia p.n.l. je jednou z najvýznamnejších pamiatok gruzínskej kultúry. Presunieme sa do Tbilisi a čaká nás prvá gruzínska večera. Večer možnosť návštevy sírnych kúpeľov v historickom centre mesta. Nocľah v Tbilisi. 

2.deň: Celodenná prehliadka mnohonárodnostnej a veľmi príjemnej gruzínskej metropoly Tbilisi. Rustaveliho bulvár, katedrála Sameba (sv. Trojice) hlavný chrám gruzínskej ortodoxie je najväčšou sakrálnou stavbou v Gruzínsku a súčasne jedným z najväčších ortodoxných chrámov na svete. Výhľady na mesto z modernej lanovky, most Mieru. Katedrála Sioni. Pevnosť Narikala na útese nad riekou Kura a prechádzka čarovnými uličkami starého mesta lemovaných platanmi.

3.deň: Najsvätejšie miesta Gruzínska sa nachádzajú neďaleko Tbilisi. Krásne mestečko s najvýznamnejšou katedrálou Mtscheta (UNESCO) z 11. storočia. Tu si povieme o Svätej Nino a zapálime si sviečku. Kláštor Džvari zo 6. storočia postavený nad sútokom riek Mtkvari a Aragvi. Cesta do Veľkého Kaukazu, scénická Veľká vojenská cesta. Prehliadka pevnosti Ananuri a cez lyžiarske stredisko Gudauri, kde i prenocujeme.

4.deň: Dnes zamierime do dedinky Kazbegi pod známu kaukazskú 5-tisícku Kazbeg. Putovať budeme cez vysokohorský priesmyk Džvari (2 379 m). Uvidíme vyhasnutú sopku  Kazbeg (5642 m.n.m) v plnej kráse? Výjazd džípmi ku                         kostolu Gergeti (2 170 m), najfotogenickejší kostolík. Poloha na vysokom kopci obklopená mohutnosťou prírody z neho urobila symbol Gruzínska. Prejazd do Tbilisi.

5.deň: Po raňajkách v hoteli odchádzame z Tbilisi na výlet do oblasti Kacheti a malebného mestečka Signagi. Čo by to bol za výlet, keby sme nenavštívili jedno z najznámejších vinárenských miest krajiny? S pohárikom skvelého vínka nasajeme atmosféru s výhľadom na krásne zelené údolie Alazani a vrcholky kaukazských hôr, panorámu nám dotvorí hrubá veža miestneho kostola a malá kamenná veža, ktorú ešte v 18.storočí nechal postaviť kráľ Erekle II. ako ochranu pred vpádom Peržanov. A kto nie je práve vínkarom, môže vyskúšať tradičnú gruzínsku pálenku "čaču"

6.deň: A presúvame sa do Arménska. Zastavíme sa na starobylom cintoríne Noratus s unikátnymi khačkarmi (náhrobné kamene) Presunieme na poloostrovček jazera Sevan (v nadmoreskej výške 1900 m) s dychberúcou panorámou a kláštorom Sevanavank. Pochutnáte si na sevanských pstruhoch? Tu i prenocujeme a oddýchneme si v lone krásnej prírody.

7.deň: Tento deň budeme nasávať energiu klášta Noravank uprostred farebných skalných brál. Prejdeme cez vinársku oblasť Areni až do provincie ARARAT. Na úpätí tohto bájneho Araratu navštívime kláštor Khor Virap. Práve na tomto mieste pristál Noe so svojou arkou a v tmavej kobke kláštora väznili svätého Gregora. Miesto bude na Vás isto pôsobiť temne a pochmúrne. Presunieme sa do arménskej metropoly - Jerevanu. 

8.deň: Hlavné mesto Jerevan. Prehliadka atrakcií hlavného mesta s výhliadkovou Galeria Kaskáda, Historickým múzeom, pamätníkom genocídy Tsitsernakaberd. Nazrieme i do tržnice Vernissage a nevynecháme ani ochutnávku najznámejšieho brandy krajiny a vo svete vôbec - Ararat. Večer nasajeme atmosféru pri fontánach na Námestí republiky. 

9.deň: Dnes nás čaká ďalší kláštorný komplex, zapísaný v UNESCO - Geghard - sčasti vytesaný do skál. Osviežime sa živou vodou a pešou prechádzkou čadičovým údolím k rímskemu chrámu Garni, ktorý ja taktiež zapísaný v UNESCO a jediný, ktorý pretrval v bývalom ZSSR. Po obede sa vrátime do Jerevanu, transfer na letisko a odlet domov vo večerných hodinách.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie s raňajkami
 • všetky transfery v Gruzínsku a Arménsku + transfer z letiska Kutaisi a na letisko v Jerevane
 • vstupy do pamiatok 
 • poistenie insolventnosti 
 • slovenský sprievodca a lokálni sprievodcovia

CENA NEZAHŔŇA:

 • obedy a večere 
 • vreckové
 • cestovné zdravotné poistenie 
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
GRAM1 09.04.2020 17.04.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať