Prejdeme 96 km dlhú Kalka-Shimla železničnú dráhu (102 tunelov a prevýšenie 1420m v priebehu 5 hodín) s dramatickými výhľadmi ponad okolité hory a miestne dedinky, ktorá je zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO. Návšteva sídla Svätosti Dalajlámu. Ľahký trek s výhľadom na ''Strechu Sveta''. Navštívime inštitút Tibetského dedičstva, kde nahliadneme do tajov tradičného umenia a filozofie, úzko prepojenej s Tibetským budhizmom...

skupinka max. 10 ľudí
Viza vybavíme za Vás
Slovenský sprievodca
Všetky transfery v cene
Letecká doprava
Hotel v centre mesta
tradičná večera v cene zájazdu
cvičenie jogy

PROGRAM:

1. deň: Odlet z viedenského letiska. Prílet do Dilí a ubytovanie sa.

2. deň: Presun na letisko a hodinový lokálny let do Chandigarh Airport (IXC). Presun z letiska do 18 km vzdialenej Kalky a obhliadka mesta. Ochutnávka delikátnej indickej kuchyne počas spoločnej večere.

3. deň: Ubytovanie sa a skorý ranný presun na vlakovú stanicu, odkiaľ absolvujeme preslávenú 96 km dlhú Kalka-Shimla železničnú dráhu s jej dramatickými výhľadmi ponad okolité hory a miestne dedinky, ktorá je zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO.

Tu sa nám ukážu Himaláje vo svojej plnej kráse, spolu so 102 tunelmi a celkovým prevýšením 1 420m v priebehu 5 hodín! Naraňajkujeme a naobedujeme sa spoločne vo vlaku. Príchod do Shimly vo večerných hodinách, ubytovanie sa.

4. deň: Raňajky, návšteva Himalájskeho štátneho múzea. Spoločný obed, “Shimla Heritage Walk” - prechádzka mestom s bohatou viktoriánskou architektúrou a labyrintom miestnych trhov. Signifikantné stavby z čias Britskej éry – Indian Institute of Advance Study, Viceregal Lodge, slávny “Scandal Point”. Café Sol s nekonečným výberom koláčov všetkých chutí.

5. deň: Raňajky, trek ku Shimla Glen, počas ktorého sa ocitneme v oáze pokoja a ticha, obklopení výhľadmi na údolie Shimly, s jej hustým lesom popretkávaným tyrkysovou riekou. Cestou naspät' pôjdeme cez Annandale, kde sa zastavíme aj v múzeu zbraní a “zelenom dome” plnom kaktusov od výmyslu sveta.

6. deň: V skorých ranných hodinách presun do Dharamsaly. Obed. Návšteva rezidenčného a chrámového komplexu sidla svätosti Dalajlámu. Okrem majestátnej architektúry máte v tomto obrovskom komplexe možnost' vidiet' maľby znázorňujúce 722 hinduistických božstiev.

Večerná joga v Bhagsu Yoga Institute alebo masáž v holistickom masážnom centre.

7. deň: Celodenná návšteva Inštitútu Norbulingka (Inštitút Tibetského dedičstva), kde sa bližšie oboznámime s tibetskou kultúrou. Ochutnáme tibetský maslový čaj, tradičnú kuchyňu, oboznámime sa s Tibetskou históriou a tradičným umením. Záujemcovia o kurz tu môžu absolvovat' kurzy tradičného umenia. Relax v nádherných záhradách s početnými rybníkmi. 

8. deň: Po raňajkách 9 km (cca 4 hod) trek z Gallu Devi Temple na Triund Hill (obtiažnost' 5/10). Výhľady, ktoré sa nám naskytnú, si uchováme v pamäti na celý život. Zažijeme tu magický západ slnka a prespíme v tradičných horských domčekoch alebo horskom kempe a zažijeme noc plnú hviezd.

9. deň: Východ slnka v Himalájskom objatí a v skorých ranných hodinách zahájime zostup. Po obede oddych spojený s voľným programom, v prípade záujmu joga alebo masáž. 

10. deň: Raňajky, návšteva Buddhistického miesta Tsuglag Khang, kde máva svätost' Dalajláma verejné prejavy a učenia. Toto miesto túži vo svojom živote aspoň raz navštívit' každý tibetský budhista. Atmosféra miesta sa znásbouje počas modlitieb a chantingov (spievania) mníchov.

Budeme mat' aj my šťastie sa stretnút' so samotným DalajlámomVo večerných hodinách letecký presun do Dilí, ubytovanie sa.

11. deň: Spoločné raňajky, nákup suvenírov, výlet k Red Fort (Červenej pevnosti – stavba jedinečnej mughalskej architektúry) a večer presun na letisko.

12. deň: Prílet na viedenské letisko.

CENA ZAHŔŇA:

  • letenka Vie- Dilí- Vie, všetky miestne transfery, miestne lety
  • 11x ubytovanie a raňajky v hoteloch 3***, všetky vstupy v programe

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

  • cestovné zdravotné poistenie 30€
  • storno poplatok 150 €
  • letiskové a servisné poplatky 450€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
I02 India 17.09.2019 28.09.2019 12 VOĽNÉ MIESTA 1 990,00 € Rezervovať