Poďte s nami objavovať krásy krajiny ohňa a ľadu, jej nespútanú prírodu s početnými gejzírmi či sopkami a zažite aj pohostinnosť domácich. Večer sa potešíme pohľadom na pestrofarebnú tancujúcu polárnu žiaru, ktorá neopakovateľne osvetľuje arktickú oblohu tohto magického kúska zeme medzi Atlantickým a Severným ľadovým oceánom. 

 

Dobrodružstvo
Všetky transfery v cene
Skupina max 16 ľudí
Prechádzky okolo vodopádov
Možnosť pozorovania veľrýb
Cestovanie pohodlným mikrobusom

TOP Zážitky

 • gejzír  Strokkuru, ktorý každých 5-10 minút vyvrhuje vodu do výšky 15-30 metrov
 • vodopád Gullfoss (Zlatý vodopád), padajúci z výšky 32 m
 • prejdeme sa poza vodný závoj vodopádu Seljalandsfoss, ktorý padá z výšky 60 metrov
 • večer budeme pozorovať nebeské divadlo vo forme polárnej žiary

PROGRAM:

1. deň: Dovolenku na Islande začíname príletom do hlavného mesta krajiny - Reykjavík. Prezrieme si architektonicky dokonale prepracovanú budovu filharmónie Harpa, ktorej fasáda pripomína rybie šupiny a tak sa dokonale hodí do prostredia neďaleko prístavu ale aj starého centra mesta. Potom pôjdeme na fajný obed, otestovať miestne špeciality z jahňaciny a morských plodov. Príjemne občerstvení si prezrieme jednu z dominánt mesta - kostol Hallgrimskirja so sochou Leifa Ericksona v popredí. Pred večerou nás bude ešte čakať dom Hofdi, ktorý sa do dejín zapísal v roku 1968 stretnutím dvoch prezidentov - Ronalda Reagana a Michaela Gorbačova. Táto historická udalosť prispela ku koncu tzv. studenej vojny. 

2. deň: Po raňajkách nás čaká obdivovanie prírodných krás Islandu. Prejdeme si časť najstaršieho národného parku sveta Phingvellir, ktorý leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky. Krajina vystrekujúcich gejzírov neostane nič dlžná svojej povesti pri zhliadnutí Strokkuru (nachádza sa v oblasti Geysir podľa ktorej je pomenovaný fenomém gejzír), ktorý vyvrhuje vodu do výšky 15-30 metrov. Blízko sa nachádza aj nádherný dvojstupňový vodopád Gullfoss (Zlatý vodopád), padajúci z výšky 32 m., pri ktorom si urobíme neuveriteľné zábery! Plní dojmov sa vrátime do hotela, kde budeme čakať na pozorovanie polárnej žiary - prišli sme na Island aj kvôli nej. 

3. deň: Mikrobusom sa vyberieme preskúmať západné islandské pobrežie. Z výšky 60 metrov padá majestátny vodopád Seljalandsfoss. Je výnimočný tým, že sa dá prejsť poza jeho vodný závoj a patrí medzi najfotografovanejšie pamiatky ostrova. Odtiaľto sa prejdeme ešte k ďalším blízkym vodopádom v skalách (napr. Gljúfrabúi). Skógafoss je pre zmenu jedným z najväčších na ostrove, padá z výšky 60 metrov no na šírku má až okolo 15 metrov. Vzhľadom na jemné kvapočky, ktoré odfŕkajú z vodopádu, je počas jasných slnečných dní úplne bežným javom dvojitá dúha. Zastavíme sa aj v ľudovom múzeu Skógar, kde nám šikovní sprievodcovia rozšíria obzory o islandskej kultúre a histórii. Presunieme sa do Dyrhólaey s krásnym výhľadom na čierne pobrežie a skalnaté útesy. V dedinke Vík si nakúpime suveníry a pozrieme si skamenelí trolovia z bazaltu- Reynisdrangar, ktorí sú tu z mora dobre viditeľní. Asi 160 km od hlavného mesta je ľadovec Sollheimajokull, pokrytý jemným popraškom sopečného popola.  

4. deň: V tento deň sa presunieme z Reykjavíku do geotermálnej oblasti Krýsuvík. Krýsuvík je známy vďaka útesom a bublajúcim bahenným jazierkam. Pripraviť sa môžete na rôznorodé farby a tvary skál vytvorené prírodou, či silný sírový zápach a dym. Ďalšou zastávkou bude polostrov Reykjanestá, kde si prezrieme rozmanitosť sopečnej a geotermálnej aktivity. Prejdeme aj popri Valahnúkamölských útesoch a prírodnom lávovom jazierku Brimketill. Po prírodných úkazoch sa presunieme na Sandvik, kde je možné prejsť cez most symbolizujúci stretnutie amerických a európskych dosiek.

5. deň: Deň začíname výdatnými raňajkami, po ktorých sa vyberieme na prehliadku kostolíka v meste Hvalsneskirkja. Postavenie kostola sa datuje do roku 1887. Stavba je postavená z vyrezaného kameňa a interiér z naplaveného dreva z miestneho regiónu. V rybárskej dedinke Grindavík sa zastavíme na "small talk" s miestnymi a poprechádzame sa po pobreží.. Nasleduje mestečko Keflavik a jeho jaskyňa s prekvapením :) A ako čerešnička na záver islandských dní bude návšteva svetoznámej modrej lagúny - Blá Lónið - prírodný bazén s termálnou minerálnou vodou (38 °C), ktorá vyviera z 2 km pod zemským povrchom. Príjemne zrelaxovaných nás transfer prepraví na letisko a potom nás čaká let domov.

Polárnu žiaru sa pokúsime uvidieť každý večer, budeme sledovať predpovede na jej výskyt.

CENA ZAHŔŇA:

 • ubytovanie strednej kategórie v hoteloch a guest housoch s raňajkami
 • medzinárodná letenka s príručnou batožinou do 10 kg
 • všetky transfery na Islande
 • všetky vstupy zahrnuté v programe okrem vstupu do Modrej lagúny a fakultatívnych aktivít 4. deň (Jazdenie na koni - 50 €- 3 hodiny, pozorovanie veľrýb- 90€- 3 hodiny)
 • transfer Bratislava - letisko - Bratislava
 • slovenský sprievodca s kvalitným audiosystémom
 • sprevádzanie v malých skupinkách, max. 16 ľudí

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 190 €
 • vstup do Modrej lagúny od 90 €
 • obedy a večere
 • cestovné poistenie 10 €
 • storno poplatok 25 €
 • prevoz batožiny v batožinovom priestore 70 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
IS00 Island 24.03.2020 28.03.2020 5 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať
IS01 Island 09.06.2020 13.06.2020 5 VOĽNÉ MIESTA 1 090,00 € Rezervovať
IS03 Island 07.07.2020 11.07.2020 5 VOĽNÉ MIESTA 1 090,00 € Rezervovať
IS04 Island 22.09.2020 26.09.2020 5 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať