Zem ohňa a ľadu - Koniec sveta s nehostinnou, ale prekrásnou jedinečnou na svete prírodou. Najväčší počet medveďov na 1 km2 na svete. Sibír, tajga, gejzíry, vulkány, vodopády, fumaroly, termálne pramene, dobrodružné jazdy terénnymi autami... skrátka, poďte s nami na Kamčatku!

Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Letecká doprava
Ľahká turistika
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
skupinka max. 10 ľudí
možnosť letu vrtuľníkom ponad vulkán

TOP Zážitky

 • plavba loďou po Avačinskom zálive k ostrovu Staričkov a pozorovanie ohrozených druhov vtákov
 • výstupy na vyhasnuté i činné vulkány
 • let vrtúľnikom do údolia gejzírov
 • horské nefritové jazerá v kalderách vulkánov
 • prechod cez Mŕtvy les, ktorý poslúžil Američanom a Rusom a NASA ako trenažér pre lunochody a marsochody

 

                                                              GARANCIA ODCHODU ZÁJAZDU!!

PROGRAM:

1. a 2. deň: Odletíme do mesta Petropavlovsk-Kamčatskij s medzipristátím v Moskve a Novosibirsku.

3. deň: Priletíme do Petropavlovska-Kamčatského, zastavíme sa pri najznámejšej soche Kamčatky na pozadí Avačinského vulkánu. Ubytovanie v oblasti Paratunka, ktoré je typické svojimi termálnymi prameňmi. V bazéne hotela s touto termálnou vodou sa môžete okúpať.

4. deň: Po raňajkách sa vyberieme na lodi do Avačinského zálivu k ostrovu Staričkov (jeho veľkosť je len 1,6 km), ktorý bol vyhlásený za prírodný pamätník. Počas plavby budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska z mora. Hniezdiace kolóny desiatok druhov morských vtákov, dva z nich (červenolíci kormorán a starik) sú zapísané v Červenej knihe Severo-východného Ruska a v Červenej knihe Kamčatky. Starik (podľa ktorého sa ostrov aj volá) tu tvorí najväčšie kolóny na východných brehoch Kamčatky. Ak budeme mať veľmi veľké šťastie, uvidíme i kosatky. Po návrate z loďky sa zastavíme na výhliadke na mesto a záliv, na rybom trhu a miestnych suveníroch. 

5. deň: Po raňajkách nastúpime do terénnych áut smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2173 m), vytvárajúcemu nádhernú kulisu kamčatskej prírody. Nespevnenými cestami horskou kamčatskou krajinou až pod úpätie Mutňovského vulkánu, k prielomu, kde sa s hukotom valia vody vodopádu dostratena. Počas cesty možno zazrieme svišťa obrieho kamčatského a budeme obdivovať porasty rododendronu, kosatca a lomikameňa. Výstup do kaldery vulkánu. Kaldera Mutňovského je nazývaná aj malým údolím gejzírov, všade prebublávajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Dáme si ľahký obed, ktorý sme si zablili so sebou. Vystúpime až k okraju krátera, ktorý zažil poslednú erupciu v roku 2000. A návrat do hotela plný zážitkov z tohto jedinečného miesta.

6. deň: Posilnení raňajkami budeme prechádzať tou istou cestou, lež odbočíme k vulkánu Gorelij, ktorý má výšku 1829 m s prevýšením okolo 600 m. Gorelij je zloženým stratovulkánom s 11 vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa rozprestierajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé v aktívnom kráteri s obsahom kyseliny sírovej, čo mu dodáva nádhernú nefritovú farbu. Výstup na horu trvá 3 hodinky s nádhernými scenériami. Na okraji krátera si z ruksakov vyberieme zabalený obed a po zostupe nás terénne autá privedú späť do nášho hotela s termálnymi prameňmi. 

7. deň: Čaká nás drsný presun do národného parku Kľučevskaja drsnou kamčatskou prírodou s množstvom medveďov a krásnym brezovým lesom. Brodenie sa cez riečky a potoky, prejdeme aj najdlhšou riekou Kamčatky, aby sme sa ocitli ako na mesiaci - v Mŕtvom lese. Ubytovanie v glempingu (kemping) pod vulkánmi Ploský a Ostrý Tolbačik s výškou 3082 m. Po ceste uvidíme a budeme obdivovať aktívny vulkán Kľučevského s výškou 4950 m. n. m. 

8. deň: Výstup na aktívny vulkán Ploský Tolbačik s výhľadom na okolité vulkány – Zimina, Horský zub, Udina. Pripravte si nohy na poriadny zaberák - málo kyslíka, veľké prevýšenie, ale za tú fotku v plavkách na snehu rovno pri kráteri to stojí za to!

9. deň: Regenerujeme v kempingu po predchádzajúcom náročnom dni. Ostávame v Mŕtvom lese a oblastiach, ktoré NASA využívala na testovanie lunachodu a marsochodu. Veľmi malé a krátke výlety do okolia a opäť presun do mesta (pripravte sa na 10 hodín jazdy do mesta). Ubytovanie v centre mesta. 

10. deň: Po raňajkách v hoteli máte možnosť si oddýchnuť v meste, využiť deň na vlastné aktivity a nákup suvenírov. Pre náročnejších je tu fakultatívný výlet vrtúľnikom do údolia gejzírov s preletom popri chrliacom vulkáne Karymskij, obletom vulkánu Malý Semjačik s kyslým jazerom vo vnútri krátera. V doline sa budete kochať 18 aktívnymi gejzírmi a kotlami a sledovať ich v plnej kráse pri ich aktívnom vytryskovaní. Ešte nás čaká prelet do kaldery vulkánu Uzon, prehliadka kráterových jazier, fumarole. Preletíme nad riekou Županova a ako obed ochutnáme kamčatské delikatesy.

Ďalšie možnosti využitia voľného dňa: Splavy riek (od najpokojneších po najakčnejšie) spojené s rybačkou. Celodenná rybačka na riekach. Výlet na Kurilské jazero. Výlet na Viľjučinský vodopád. 
Všetko na dohode so sprievodcom. 

11. deň: Po raňajkách máme na programe transfer na letisko. Čaká nás cesta domov (do Prahy/Viedne) s medzipristátím v Moskve.

12. deň: Po náročnom lete prilietame do Prahy/Viedne. 

CENA ZAHŔŇA:

 • 10 x raňajky a ubytovanie (glemping, turistické hotely s termálnymi prameňmi)
 • obedy a večere len počas exkurzií do terénu
 • slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu + lokálni sprievodcovia s prekladom do slovenčiny
 • medzinárodná letenka Viedeň - Moskva (poprípade Novosibirsk)- Petropavlovsk-Kamčatskij (Jelizevo) - Moskva (Novosibirsk) - Viedeň
 • všetky transfery na trase (mikrobusom, terénnymi autobusmi, loď)
 • poistenie proti insolventnosti CK
 • povolenia na vstupy do národných parkov Vulkány Kamčatky
Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 450 €
 • víza 95 €
 • cestovné zdravotné poistenie 35 €
 • storno poplatok 200 €
 • fakultatívne výlety (prelet vrtúľnikom 620 EUR, splav od 85 EUR) 
 • vreckové a sprepitné lokálnym sprievodcom
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
KAM01 Kamčatka 20.08.2020 31.08.2020 12 VOĽNÉ MIESTA 2 920,00 € Rezervovať