Tajuplný a krásny, malebný a nádherný, o jeho zeme a krásne pláže boli zvádzané boje, ale i tie najkrvavejšie bitky druhej svetovej vojny. Pre svoju priezračnú vodu a nádherné scenérie si ho vyberali imperátori ako miesto pre svoje paláce a oddych. Nasledovali ich aj básnici a maliari. Viac ako 500 pláží je dnes oddychom tisícok turistov, a okolité pamiatky sú jedinečnými vo svete. Považuje sa za najkrajšiu časť Ruska (či skôr krajiny-nekrajiny), zaujímavé ako svojou prírodu, tak i históriou a súčasnou politikou. Práve odtiaľto sa rozšírilo pravoslávie do celého Ruska a dodnes na malom teritóriu spolunažívajú kultúry pravoslávne, islamské a židovské. Vydajte sa na putovanie týmto čarokrásnym kusom zeme spolu s nami.

Slovenský sprievodca
Pamiatky
Letecká doprava
Dobrodružstvo
Ľahká turistika
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
skupinka max. 10 ľudí

TOP Zážitky

 • kontroverznosť krajiny 
 • stret kultúr 
 • politická história
 • rozmanitosť prírodných krás 
 • nedostupnosť a tajuplnosť krajiny 

PROGRAM:

1. deň: Prílet cez Moskvu až do Simfeopolu – kam vedú všetky cesty z Ruska na poloostrov Krym. Presun do mesta Bachčisaraj - 30 km od Simferopolu. Ubytovanie a oddych po lete.

2. deň: Mesto Bachčisaraj, kde sa prelínajú moslimská kultúra s pravoslávnou. Čaká nás návšteva Chánskeho paláca, presláveného svojou Fontánou sĺz, ktorú dal postaviť Alexander Puškin. Ďalej kamenné mesto Čufut-Kale - jedinečný kláštorný komplex v skalách za mestom. Poobede sa presunieme do Sevastopoľa a zoznámine sa s najvyznámnejším, hlavne kvôli prístavu, mestom celého polostrova.

3.deň: Ráno nás čaká prehliadka starobylého mesta Chersonézos, založenom gréckymi moreplavcami do 6.storočia p.n.l. Pri archeologických vykopávkach sa prenesieme do ďalekej starogréckej histórie. Súčasťou je i pravoslávny chrám,v ktorom bol krstený sv. Vladimír a Oľga. Oddych v Sevastopole.

4. deň: Po raňajkách sa vydáme pár kilometrov od Sevastopoľa do Balaklavy. Najzaujímavejším miestom Balaklavy je súčasné podzemné múzeum ponoriek – bývalá základňa ponoriek a jadrových zbraní ZSSR, ktorá slúžila ako tajný objekt z čias Studenej vojny. Balaklavsky záliv ospevuje aj Homér v desiatej piesni Odysei. A na jej brehoch sa odohrala najvýznamnejšia bitka Krymskej vojny. Presun viac na východ do mesta Jalta. Pripravte sa na krymské zákruty a serpentíny, zato s nádhernými malebnými scenériami skál a brál.

5. deň: Najznámejšie historické pamiatky Krymu sa nachádzaju v okolí Jalty. Začneme  Livadijským palácom – paláca Mikuláša II. a miesta, kde prebehla Jaltská mierová konferencia v roku 1945 (stretnutie troch velikánov – Stalina, Roosvelta a Churchila). Poobede lukratívna prechádzka po cárskych vínnych pivniciach Massandry – 130 ročnej firmy najstarších ruských sladkých vín – Portské, Cherry a Madeira Ruska. Uchovávajú sa tu fľaše od ročníka 1775. Prehliadku zakončíme, ako inak, degustáciou týchto pokladov.  

6. deň: Sily na tento deň načerpáme v prekrásnej Nikitskej botanickej záhrade. Navštívime ešte Massandrovský palác, ďalší z palácov cárskej rodiny a ďalej symbol južného Krymu - Lastovičie hniezdo - pamätník architektúry a kultúry v podobe stredovekého rytierského zámku na Avrorinskej skale. Ďalší presun po pobreží Čierneho mora do mesta Alušta. 

7. deň: Pripravte sa na adrenalínovú cestu - na džípoch a gázikoch vyrážame do hôr do Doliny prízrakov na silové miesta skalných útvarov. Okrem rázovitosti a krás prírody sú to tiež miesta, na ktorých túži pobyť každý Rus-filmový fanúšik, pretože tu boli natáčané jedni z najslávnejších ruských filmov. Poobede presun do mesta Feodosia

8.deň: Jedným z krymských a ruských velikánov maliarskeho umenia je majster I.K. Ajvazovský, známy svojimi obrazmi s morskou tematikou. Vo Feodosii sa narodil, žil a pracoval, a jeho dielne poslúžili aj ako galéria diel, ktorú sám založil. Necháme sa strhnúť do deja drsného života na mori prostredníctvom jedinečných majstrovských diel. Nádhernou perličkou tohto zájazdu bude vodná i pešia návšteva parku Kara-Dag, ktorá je i samotnou perlou Krymu. Z lode uvidíme Zlatú bránu, kameň, o ktorom píšu najznámejší ruskí básnici ako Puškin či Cvetajeva. Ak budeme mať šťastie zahliadneme i delfíny, ale určite budeme pozorovať mnohé z fauny národného parku, ktorej je tu viac ako 1200 druhov. A rozlúčime sa s južným brehom Krymu a vraciame sa späť do Simferopolu.

9. deň: Ranný odlet domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • 8x ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli s raňajkami
 • medzinárodná letenka
 • všetky vstupy podľa programu
 • golfové autíčko pri prehliadke Livadijského paláca
 • slovenský sprievodca a lokálni sprievodcovia
 • všetky transfery po polostrove Krym
 • transfer z letiska a na letisko Simferopoľ

CENA NEZAHŔŇA:

 • stravu okrem raňajok
 • poistenie (20 EUR)
 • víza (95 EUR)
 • vreckové a tringelty pre sprievodcov
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
KR01 13.05.2020 21.05.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 740,00 € Rezervovať
KR02 17.09.2020 25.09.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 740,00 € Rezervovať