Ostov večnej jari  - Madeira, je miestom, kde zabudnete na denné starosti a ponoríte sa do tajov prírody na levádach - turistických chodníčkoch. Predierajúc sa pomedzi vetvy vavrínovníka budete očarení pestrosťou miestnej fauny a pohostinnosťou miestnych Madeirčanov, ktorý sa o svoj ostrov starajú a nedajú naň dopustiť. Záhradníctvom sa tu živí snáď najviac ľudí na meter štvorcový. 

Ostrov kvetov
Ľahká turistika
Slovenský sprievodca
Všetky transfery v cene
Letecká doprava
Dobrodružstvo
Hotel v centre mesta
skupinka max. 10 ľudí

PROGRAM:

1. deň: prílet, ubytovanie, pešia prehliadka mesta

2. deň: Pešia prehliadka centra mesta, prehliadka klasickej rybárskej štvrti  - ZONA VELIA, navštívime Tržnicu, katedrálu budeme sa prechádzať pomedzi úzke uličky, kde zavítame do vinotéky ochutnať miestne vína. Naše putovanie zakončíme v prístave, kde si pozrieme repliku kolumbovej plachetnice, naobedujeme sa a vydáme sa na výlet na more bude sa plaviť až k najvačšiemu útesu na Madeire, Cabo Girao. Ak nám počasie dovolí a bude dosť teplo, okúpeme sa vo vlnách Atlantiku.

3. deň: Spoznávanie východnej časti ostrova. Deň začneme v dedinke CAMACHA, kde nahliadneme do života tradičnej dediny, kde sa väčšina miestych živí tradičnými remeslami. Uvidíme, ako sa robia košíky, keramika, známa madeirská čipka. Ďalej zamiermime na najvyšší bod ostrova  - Pico Aieiro, odkiaľ sú nádherné výhľady na okolité kopce. Cestou dolu sa zastavíme v dedinke Ribeiro Frio, kde sa tradične chovajú pstruhy a začína sa veľmi pekná ale nenáročná levádka ( meno ) na konci s vyhliadkou Balcones. Naobedujem sa v Santane, aby sme posilnení mohli obdivovať typické domčeky v tvare písmen. Ďalej pôjdeme do Porta Da Cruz, je to dedina na pobreží na poloostrove Sv. Vavrinca.

4. deň: Doobedu sa prejdeme v Udolí mníšok - údajne miesto, kam mníšky utekali pred pirátmi. Je to najhlbšie údolie na Madeire. Zastavíme sa vo štvrti Monte nad Funchalom, kde je kostolík Panny Márie, je tam pochovaný Karol I., posledný uhorský panovník. Navštívme jednu z 13 najkrajších botanických záhrad na svete  - Gardena Tropicana. Kto bude chcieť, bude mať možnosť zviesť sa na typických prútených saniach po 2 km dlhej ceste. Poobede bude voľno a večer pôjdeme na typickú folklórnu šou, kde ochutnáme miestne špeciality, zatancujú nám Madeirčania a vypočujeme si aj portugalské FADO.

5. deň: Preskúmame západnú časť ostrova. Tentokrát sa zavezieme k útesu Caro Girao, kde je jedna z najkrajších vyhliadok na Madeire. Zájdeme do kostolíka Rideira Brava - kostol, cez náhornú plošinu - Paul da Serra. Na obed sa zastavíme v mestečku Porto Moniz, kde sa otužilci môžu okúpať v lávových jazierkach napnených morskou vodou. Poobedie strávime v metečku Sao Vincente, pozrieme si lávové tunely vo vulkanickom centre. Naše ďalšie kroky povedú do rybárskej dedinky Camara de Lobos.

6. deň: Je stvorený na fakultatívny a individuálny program. Niektorí sa môžu vydať trajektom na neďaleký ostrov Portos Santos s nádhernou 9 kilometrovou plážou. Iní dajú prednosť turistike a vydajú sa na niektorú z levád (na Madeire je viac ako 2 000 km levád). Milovníci mestskej atmosféry môžu zostať vo Funchale a prechádzať sa jeho malebnými uličkami....

7. deň: Plní krásnych spomienok si zbalíme kufre a vyrazíme domov. 

CENA ZAHŔŇA:

  • medzinárodnú letenku Viedeň  - Funchal - Viedeň s prestupom
  • 7x raňajky a ubytovanie v centre mesta Funchal
  • služby turistického sprievodcu
  • poistenie proti insolventnosti CK
  • miestne transfery mikrobusom

Sprevádzame v skupine max. 14 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA: 

  • letiskové poplatky 285 €
  • stravovanie počas zájazdu okrem raňajok
  • vstupy počas zájazdu cca 50 €
  • cestovné zdravotné poistenie 10 €
  • storno poplatok 25 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
Madeira - MA01 21.05.2019 27.05.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať