Mongolsko je čarovné a drsné! Ponúka možnosť načerpania energie v odľahlých pustých stepných priestoroch - dovolenka pre náročnejších. Na 1 km2   len 1 obyvateľ. Táto drsná krajina nie je ani masovo poznačená turizmom. Umožňuje Vám tak zažiť kultúru a prírodu rozľahlej krajiny autenticky. Dokonalé rozjímanie v nekonečných stepných pláňach! Otestujte svoju kondičku na piesočných dunách alebo na zasnežených kopcoch, na koni i na ťave. Stretnite sa s domorodými obyvateľmi v nehostinných podmienkach, prenocujte v domčeku, pozliepanom z hliny alebo v jurte. Čakajú Vás i špeciality - fermentované kobylie kumys alebo ťavie mlieko a zdravá baranina. To je Mongolsko!

Slovenský sprievodca
Letecká doprava
Viza vybavíme za Vás
spanie v jurte
Ľahká turistika
Putovanie na ťavách
Jazda terénnymi autami
putovanie po stepiach na koni

TOP Zážitky

 • rozkvitnuté jarné lúky na nekonečných stepiach
 • piesočné duny (a možno i piesočné búrky) v jednej z najsuchších púští sveta - Gobi
 • jazdy terénnymi autami, jazda na koni a ťavách
 • zažijete slobodu v priestore ako nikde inde na svete
 • križovanie stepí, po ktorých kedysi dupali kopytá koní obávaného Džingischána

PROGRAM:

1. deň: Odlet z Viedne/Bratislavy cez Moskvu do Ulanbaataru – hlavného mesta Mongolska. 

2. deň: Ostávame v civilizovanej časti tejto zeme, v hlavnom meste. Pozrieme si Čingischánovo námestie, hlavnú Ulicu mieru, kláštor Gandhan – symbol a centrum budhizmu. Vybehnete ako srnky na najvyšší bod mesta, aby ste mali Ulan Baatar ako na dlani? Odvezieme sa k monumentálnej soche samotného najväčšieho vládcu v dejinách Džingischána, ktorá je 40 metrov vysoká. Prespíme v jurtovom kempe v Gorkij-Terelj, kde sa môžeme previezť na koni pri západe slnka.

3. deň: Drsné nespevnené cesty na gázikoch. Od prvého dňa už len takto! Poriadne nás ponatriasa smerom k Bielej stúpe - Tsagaan Suvraga. Krajina je rázovitá, plná rôznch foriem skál, ktorých tvar im dodala práca vetra a vody. Uprostred ničoho. Spanie u nomádov.  

4. deň: Návšteva ľadového kaňona - Yolun am (v preklade Orlie ústa) je jedinečné miesto svojou scenériou uprostred púšte GOBI. Údolie Vás dostane svojím kaňonom, zeleňou a malým jazierkom.   

5.deň: Cesta k PIESOČNÝM DUNÁM (Khongorun Els - v preklade "spievajúce duny" pre zavýjanie vetra v dunách). Duny sú dlhé 180 km, široké 3 až 5 km a najnižšie položené miesto je 10 m. Jedny z najrozľahlejších a najmalebnejších pieskových dún so studenými prameňmi a riekou, ktorá vedie k dvom neveľkým jazierkam. Pojazdíme si na ťavách priamo cez duny a vyškriabeme sa až na ich vrcholky odkiaľ budeme pozorovať nádherný západ slnka. Prespíme v kempe. 

6.deň: Navštívime Bayanzag. Známe aj ako Červené horiace útesy. Miesto bohaté na dinosavrie kosti a fosílie. Neolitické miesto, kde sa našli najväčšie dinosaurie kosti (vystavované v hlavnom meste v Národnom prírodovedeckom múezu). Objaviteľ Roy Chapman Andrews v tejto oblasti našiel i ďalšie kosti cicavcov a nosorožca bezrohého - najväčší cicavec na Zemi. Spanie v kempe. 

7. deň: Cesta do Ongi poľa. Obrovská oblasť, kde kedysi stáli 4 veľké budhistické univerzity s kláštorom založené v roku 1660. Chceli by ste vidieť ako sa pripraví baran a zúčastniť sa lovu i zabíjačky? Pokúsime sa vybaviť :)

8. deň: Cesta do Kharkhorin, starobylého hlavného mesta ancient capital. Navštívime Erdenezuu chrám - prvý budhistický kláštor v Mongolsku, založený v roku 1586. Je obklopený kvadratickým múrom 420 m dlhým na každú stranu so 108 stúpami. Ide o najslávnejší kláštor v Mongolsku. Nos strávime u domácej lokálnej rodiny. 

9. a 10. deň: Návrat do mesta a domov. Odlet.

 

 

Teším sa na to, ako sa spoločne vydáme do sveta, objavovať spoločne krásne kúty našej Zeme. "

- sprievodkyňa Miška Kučerová 

CENA ZAHŔŇA:

 • letenka Viedeň - Ulan-Baatar - Viedeň (pravdepodobne cez Moskvu)
 • transfer z a na letisko Ulan-Baatar
 • všetky transfery v Mongolsku
 • vstupy podľa programu
 • ubytovanie v jurtových kempoch, u lokálnych rodín
 • víza do Mongolska 
 • plná penzia v terére
 • slovenský sprievodca, miestny sprievodca a šofér terénneho auta
 • 1x vozenie sa na ťavách

 

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • cestovné zdravotné poistenie 36€
 • letiskové a servisné poplatky 450€
 • storno poplatok 150 €
 • vreckové a sprepitné pre sprievodcov, šoférov, lokálne rodiny
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MO02 Mongolsko 28.05.2020 06.06.2020 10 VOĽNÉ MIESTA 2 790,00 € Rezervovať