Moskovský Kremeľ, červené námestie, otváranie mostov na rieke Neva v Petrohrade? Ak si chcete užiť to najlepšie z dvoch ruských metropol počas 9 dní (ktoré prejdú veľmi rýchlo), tento výlet je to pravé pre Vás.

skupinka max. 10 ľudí
plavba po rieke Neva
Všetky transfery v cene
Viza vybavíme za Vás
Hotel v centre mesta
Letecká doprava
Pamiatky
Slovenský sprievodca

PROGRAM:

1. deň - Moskva: Prílet do Moskvy. Spoločná večera a nočná prehliadka mesta autobusom. 

2. deň - Moskva: Prehliadku mesta začneme z autobusu, ktorým sa pristavíme pri všetkých najznámejších miestach Moskvy. Zájdeme aj do kláštora, postaveného na mieste bývalej veznice ČEKA - Sretinskij kláštor, jeho hlavný chrám bol nanovo postavený v roku 2017.  Poobedie strávime v Tretjakovskej galérii. Moskovské metro si pozrieme cestou na Arbat, kde si dáme večeru. 

3. deň - Moskva: Navštívime legendami opradený Kremeľ, navštívime kremeľskú zbrojnicu - Оруженую палату. Zavítame do najznámejších kostolov Ruska, pozrieme si najväčší kanón na svete a zvon, ktorý nikdy nezvonil. Prechádzajúc po Aleksandrovskom sade vzdáme česť pamätníku neznámeho vojaka. Obed si vychutnáme v svetoznámom nákupnom centre na červenom námestí v GUMe. Posilnený blinmi a peľmeňmi budeme pokračovať  prehliadkou Červeného námestia a chrámu Vasilia Blaženého, navštívime Leninov mauzoleum. Pre priaznivcov prehliadok miest z lodí, sme pripravili plavbu luxusnou loďou po rieke Moskva, kde podávajú veľmi chutnú večeru. Ak by niekto dal prednosť návšteve baletu/cirkusu/opery, bude mať možnosť.

4. deň - Moskva. Zavítame do mestečka Sergeev Posad, v ktorom sa nachádza lavra Sergeja Radonežského zapísana v UNESCO. Poobede navštívime VDNX park.

5. deň - Petrohrad: Vstaneme skoro ráno, rozlúčime sa s Moskvou, naskočíme na rýchlovlak  a pred obedom budeme v Petrohrade. Ubytujeme sa v hoteli. Posilníme sa borščom v reštaurácii na Nevskom prospekte. Deň sa bude niesť v znamení kostolov. Navštívime Isakievskij , Spas na krvi, Kazaňský. Prehliadku kostolov zakončíme na  Palácovom námestí. Oddýchneme si na hoteli a v noci sa pôjdeme pozrieť na otváranie mostov na Neve z loďky.

6. deň - Petrohrad: Ráno si prezrieme svetoznámu obrazáreň  - Ermitáž ukrývajúcu množstvo obrazov a pamiatok. Poobede si prezrieme galériu v generálnom štábe. Navštívime Petropavlovskú pevnosť. 

7. deň - Petrohrad: Navštívime palác postavený Ekaterinou, ako letné sídlo ruských cárov. Skrýva mnohé poklady z ktorých najznámejším je Jantárová komnata.  Prejdeme aj okolo lýcea kde sa Puškin učil písať básne.

8. deň: Deň začneme v Lavre Alexandra Nevského na začiatku Nevského prospektu, odkiaľ sa vyberieme do parku Petergofa, pokochať sa fontánami. 

9. deň: Nasýtení zážitkami nasadneme na lietadlo a odletíme rozdať suveníry blízkym domov. 

CENA ZAHŔŇA:

 • 8x raňajky a ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v centre Moskvy a Petrohradu
 • medzinárodnú letenku, lístok na rýchlovlak, všetky transfery v Rusku (mikrobus, taxiky, metro..)
 • transfer na letisko v Moskve a v Petrohrade
 • sprievodcu hovoriaceho slovensky - rusky, mapy miest, brožúru o Petrohrade a Moskve, v galériach ruský sprievodca (s prekladom do slovenčiny)

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové a palivové poplatky 120€
 • vybavenie víz 95€
 • cestovné zdravotné poistenie 15€
 • vstupy Moskva (Kremeľ, kremeľská zbrojinica, Tretjakovská galéria, chrám Vasilja Blaženého) 70€
 • vstupy Petrohrad 80€
 • možnosť zabezpečiť 4* hotel počas celého zájazdu alebo apartmán (ak máte špecifické požiadavky k ubytovaniu, dajte nám vedieť, dohodneme sa) - 350€
 • poistenie storna zájazdu 60€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MSP01 Moskva Petrohrad 05.04.2020 13.04.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 200,00 € Rezervovať
MSP02 Moskva Petrohrad 11.05.2020 19.05.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 200,00 € Rezervovať
MSP03 Moskva Petrohrad - Biele noci 25.05.2020 02.06.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 350,00 € Rezervovať
MSP04 Moskva Petrohrad 06.07.2020 14.07.2020 9 VOĽNÉ MIESTA 1 350,00 € Rezervovať