Zájazd je určený tým, ktorí už v Petrohrade boli a majú chuť ho hlbšie spoznať. Pripravili sme preto iné ako bežne navštevované pamiatky + mesto Novgorod s drevenými kostolíkmi na záver. Petrohrad trošku inak s výletom do nepoznanejších častí bežným turistom. 

Letecká doprava
Pamiatky
Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
ruský balet
ruskí velikáni v umení
plavba po rieke Neva
putovanie po stopách Dostojevského

TOP Zážitky

- bežne nenavštevované časti Ermitáže

- plavba po riekach a kanáloch Petrohradu

- Jusupovský palác a Pavlovsk

- pevnosť Kronštadt 

- Novgorod

PROGRAM:

1. deň: Petrohrad z loďky. Po prílete do cárskeho mesta Ruska sa vydáme plavbou po riekach a kanáloch Petrohradu. Osviežime si historické fakty, ktoré už poznáte a pridáme ďalšie historické udalosti a príbehy, ktoré ste ešte nevedeli.  

2. deň: Ruské múzem. Navštívime zbierku ruského umenia v Michajlovskom zámku pod názvom Ruské múzeum. Príbehy sovietskej avantgardy ako aj ikon Repina, Surikova, Nesterova a i. nám vyrozpráva náš dlhoročný milý sprievodca Vladímír, ktorého bude slovenský sprievodca prekladať. Poobede pôjdeme spoznávať Petrohrad majstra Dostojevského. Návštevu začneme na mieste, kde tvoril – v Dostojevského kvartire, pokračovať budeme na miesto, kam sa chodil modliť a ďalej po miestach, kde vznikali jeho veľdieľa. Vedeli ste, že dokonca sám Raskoľnikov má svoju sochu v Petrohrade? Spolu s profesionálnym sprievodcom a programom popretkávaným s úryvkami z jeho najznámejších diel sa doslova ocitneme v 19. storočí a prítomnosť Dostojevského bude priam hmatateľná. Večer bude tak isto prebiehať v kultúrnom duchu, a to buď v divadle, v opere alebo filharmónií. Výber nechávame na Vás.

3. deň: Kronštadt a Pavlovsk Doobedu nás čaká prehliadka vojenskej základne na ostrove Kronštadt. Plavba pomedzi ostrovčeky s pevnosťami a tento mierne pochmúrny ostrov s krásnym námorno-vojenským chrámom Sv. Mikuláša. Poobede sa vydáme do Pavlovska, ktorého sady a parky sú hotovou systematickou "džungľou". Sýkorky si tu sadajú rovno do dlaní a veveričky si berú z rúk. Návšteva paláca Pavla I. s najzachovalejším interiérom spomedzi všetkých palácov Petrohradu. 

4. deň: Ermitáž a Jusupovský palác: Prehliadneme si Ermitáž tak, ako ju nepoznáme. Už bez najznámejších veľdieľ (samozrejme tieto si môžete prehliadnuť vo svojom voľnom čase), ale zavítame do Zlatej kladovej (miestnosť ukrývajúca poklady - šperky cárskej rodiny Romanovovcov) či k pôvodným národom na ruskom území. Opäť sprevádza náš sprievodca Vladimír. Poobede navštívime Jusupovský palác. Jeho interiéry Vás uchvátia. 

5. deň: Novgorod: Veľmi skorý ranný odjazd do Novgorodu a celodenný výlet do histórie tohto magického mesta. Opäť s Vladimírom. 

6. deň: Odlet domov

Prečítajte si náš článok o top pamiatkach Ruska.

Sprevádzame v skupine max. 16 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

V prípade záujmu o tento výlet nám prosím napíšte e- mail, alebo zavolajte :)

info@objavujsvet.sk

0948527944

  • cestovné zdravotné poistenie 12€
  • víza 95€
  • letiskové a palivové poplatky 120€
  • 4* alebo 5* hotel počas zájazdu 350€
  • poistenie storna zájazdu 60€
  • transfer BA-VIE-BA 60€
  • príplatok za jednolôžkovú izbu 150€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
NP01 -Nepoznaný Petrohrad 01.08.2020 06.08.2020 6 VOĽNÉ MIESTA 850,00 € Rezervovať