Poďte s nami objavovať krajinu rozprestierajúcu sa na viac ako 200 tisíc ostrovoch, s krištáľovo čistou vodou tečúcou cez vyše 300 vodopádov

Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Letecká doprava
Ľahká turistika
Všetky transfery v cene
MAX 7 CESTOVATEĽOV
plavba loďou okolo fjordov
Cestovanie pohodlným mikrobusom

TOP Zážitky

 • MALÁ SKUPINKA 7 ĽUDÍ + SPRIEVODCA
 • zažijeme cestu trolov na vlastnej koži
 • pôjdeme na výlet na trolí jazyk
 • cesta pomedzi fjordy cestovanie najdlhším pevninovým farebne osvetleným tunelom
 • návšteva ľadovca Bøyabreen
 • Bergen - malebné mestečko (UNESCO)

PROGRAM:

1. deň: Odletíme z Viedne s príletom v Osle, prezrieme si ľadovec priamo v centre mesta - Operu, ktorá je dominantou Osla.

2.- 3. deň: Navštívime poloostrov múzeí Bygdøy a prejdeme sa parkom Vigeland, najväčším parkom sôch na svete. Nachádza sa tu okolo 200 sôch z bronzu, granitu a železa z dielne sochára Gustáva Vigelanda. Západ slnka si vychutnáme na jednom z najznámejších fjordov Nórska - Lysefjord. Ďalšie ráno budeme pokračovať na priam ikonické miesto  - Preikestolen, z ktorého sú nádherné výhľady na okolité fjordy.

4. deň: Vstaneme skoro ráno, aby sme si spravili skvelé fotky na jednom z najznámejších miest Nórska - vyjdeme k miestu známemu ako Trolov jazyk (Tyssedal - Trolltunga). Je to pomerne náročný výstup, no pohľad z neho stojí za to! Prehryzneme si zbalenú desiatu a po turistike budeme pokračovať k vodopádu Vøringsfossen.

5.-6. deň: Navštívime najužší fjord v Nórsku, v mestečku Flam sa prevezieme ikonickou železničku, ktorej 20 km dlhá železničná trasa bola označená ako najkrajšia železnica sveta. Cesta nás zavedie z Flamu popri fjorde na vrchol hory, z okna vlaku uvidíme rieky prerezávajúce hlboké rokliny, kaskádovité vodopády na strmých stenách svahov, snehom pokryté vrcholky hôr.... 

V spoznávaní Nórska budeme putovať na sever, aby sme ďalšie ráno mohli vyraziť na cestu Trollov, čo je bývalá konská cesta, ktorá bola jediným spojivom dvoch údolí. Dnes je to cesta plná serpentín vysekaná prakticky v skalách. Ďalej na juh budeme pokračovať vyhliadkovou cestou spájajucou Trollstigen a Geirangerfjord. Po serpentínovej ceste si spravíme fotozastávky aby sme sa mohli pokochať a užiť si prítomný okamih. Navštívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a ľadovcové múzeum v blízkosti (fakultatívne). Do stredu nórskych fjordov sa dostaneme popri Nordfjorde. Cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord nás trajekt prepraví ku krásnemu kostolíku v Kaupangeri.

7. deň: V predposledný deň zájazdu si spravíme výlet k vodopádu Steinsdalsfossen, jednému z najkrajších nórskych vodopádov. Poza vodopád vedie spevnený chodník, po ktorom si spravíme príjemnú prechádzku. Prejdeme sa aj dedinkou Norheimsund a zastavíme sa pri klasických vikingských stavbách drevených kostolov. Večer sa presunieme, lebo budeme spať v Bergene. 

8. deň: Ráno si pochutnáme na špecialitách z rybieho trhu. Dobre naladení sa presunieme na nábrežie Bryggen (zapísané v UNESCO), kde sú typické nórske drevené domčeky. Poobedie bude venované prehliadke druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergenu. Uvidíme stredovekú kráľovskú rezidenciu Hakonovu halu z 13. storočia, opevnenie a vežu Rosenkrantz a ako vyzeral Bergen 19. storočia uvidíme v skanzene Gamle - staré mestečko Bergen, kde je päťdesiatka klasických nórskych domčekov. Kto bude mať chuť, môže sa nechať zubačkou vyviezť na vrch Floyenna (fakultatívne). Večer odlietame. 

CENA ZAHŔŃA:

 • 7x ubytovanie a raňajky
 • letenka Vie-Oslo, Bergen-Vie
 • doprava mikrobusíkom - malá skupinka max. 7 turistov, sprievodca
 • poistenie CK proti insolventnosti
Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • lanovku Floyenna (10 € - platí sa na mieste)
 • cestovné zdravotné poistenie (15 €)
 • storno poplatok (25 €)
 • servisné a letiskové poplatky  (450 €)
 • fakultatívne výlety
 • vstupy
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
NO04 Nórsko 17.07.2019 24.07.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 1 370,00 € Rezervovať
NO05 Nórsko 07.08.2019 14.08.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 1 370,00 € Rezervovať
NO06 Nórsko 04.09.2019 11.09.2019 8 VOĽNÉ MIESTA 1 370,00 € Rezervovať