Costa, sierra a džungľa. Tri nádherné, ale i drsné pásma, rozprestierajúce sa v Južnej Amerike v legendami opradenej krajine – Peru. Po stopách Inkov priamo po ich cestičkách tzv. Camino Inkas. Peru nie je len slávne Machu Picchu – v džungli a v horách sa ukrývajú ďalšie významné posvätné miesta Inkov – Moray, Sacsayhuaman, Chinchero, mesto Chachapoyas... Plávajúce ostrovy na hranici medzi Peru a Bolíviou, slávnom a jednom z najvyššie položenom splavnom jazere na svete – Titicaca. A oveľa viac: záhadné línie v púšti v meste Nazca, "Malé Galapágy" v Paracase, biele mesto Arequipa v objatí vulkánov, 2. najhlbší kaňon na svete Colca, dúhové hory... Peru je krajinou rôznorodostí, tak poď, zbaľ batoh či kufor a vydaj sa s nami! 

skupinka max. 10 ľudí
Hotel v centre mesta
Ľahká turistika
Letecká doprava
Pamiatky
Slovenský sprievodca
ochutnávka čaju z koky
putovanie pomedzi stáda lám

TOP Zážitky

 • div sveta - Machu Picchu - výstup do Strateného mesta Inkov vo výške 2 700 m.n.m.
 • Paracas - raj tisícich druhov vtákov, polihujúce tulene a do vody skákajúce tučniaky
 • let malým lietadielkom nad geoglyfmi v Nazca
 • pozorovanie kondorov v jednom z najhlbších kaňonov sveta
 • termálne pramene vo výške 3500 m.n.m.
 • plávajúce ostrovy z rákosia na jazere Titicaca

PROGRAM:

1. deň: Odlet z Viedne až do hlavného mesta Peru -  Limy. Prídeme v neskorých nočných hodinách a tak sa na prehliadku mesta vrhneme hneď ráno.

2. deň: Vyrážame do rušných ulíc desaťmiliónového mesta. Poprechádzame sa po najznámejších častiach ako Plaza de Armas s Prezidentským palácom, Arcibiskupským palácom a Katedrálou. Pri pohľade na majestátnosť hlavného námestia sa ocitáme v koloniálnych časoch za vlády Francisca Pizarra, dobyvateľa Ríše Inkov. Z koloniálnej architektúry skočíme rovno do modernej, vzdialenej len o pár ulíc vedľa. Tu zažijeme celkom inú atmosféru miestneho trhu, nakúpime od pouličných predajcov a nasajeme ruch veľkomesta so všetkým, čo k tomu patrí. Poobede sa presunieme do prímorského mestečka Paracas, ktorý je vzdialený len tri hodiny od Limy. Na najznámejšom diaľničnom ťahu Peru - Cruz del Sur budeme ostatným kývať z luxusných autobusov. Večer si užijeme s Piscom (tradičný peruánsky alkohol) v ruke západ slnka nad Tichým oceánom.

3. deň: Po raňajkách nasadáme do lodiek smer Islas Ballestas, raja tučniakov, tuleňov, veľrýb, delfínov a tristo druhov morských vtákov. Nádhera týchto „Malých Galapág“, kormorány a čajky v tisícových kŕdľoch nad hlavami a lenivo prevaľujúce sa tulene na skalách vám vyrazí dych! V poobedňajších hodinách sa vyberieme do zvyšku národného parku Paracas s niekoľkými zastávkami s krásnymi výhľadmi na rozbúrené more Pacifiku. Všade piesok, slnko a lámajúce sa vlny na skalách. Užasnutí prirodnými krásami krajinami sa presunieme do mestečka Nazca.

4. deň: Nazca – púštne mestečko po celom svete preslávené skrz záhadné petroglyfy – obrazce v púšti od niekoľkých desiatok až po stovky metrov tiahnuce sa naprieč celou planinou ako napríklad opica, kondor či kolibrík. Prelet nad touto nádherou nám dá poriadne zabrať, ale rozhodne to stojí za to. Na obed zregenerujeme sily pri dobrom obede a vyrazíme vzhliadnuť ešte pár zaujímavých miest v okolí. Obrazec Aguja (Ihla), Aquaducty kultúry Cantalloc a pohrebiská Chauchilla, miestne dielne pre spracovanie textilu a keramiky. Všade budete miestnej kultúre tak blízko, ako je to len možné. Potom nás čaká nočný presun do Arequipy.

5. deň: Po náročnom desaťhodinovom presune autobusom do Bieleho mesta sa pustíme do ďalšieho objavovania. Arequipa sa nazýva Bielym mestom pre lávový kameň bielej farby, z ktorého je postavená. Monumentálne námestie krásne dotvára sopka Misty spolu s ďalšími vulkánmi vôkol. Ponoríme sa do čarokrásnych kamenných uličiek druhého najväčšieho mesta Peru a za profesionálneho výkladu miestneho sprievodcu precítime kultúru Inkov. Ak zvýši čas, skočíme si i do kláštora Santa Catalina. Potrebujeme však načerpať sily, pretože tu už budeme nadmorskú výšku pociťovať a zajtra stúpame ešte viac.

6. deň: Vstaneme skoro ráno a nastúpime na privátny autobus, ktorý nás zavezie do mesta Chivay, malého mestečka v doline uprostred hôr. Cesta tam bude plná dobrodružstva, veď pôjdeme do výšin – viac ako 4000m. n. m.! Sú tu stále činné vulkány, divoké vikune (menší druh lamy) a prechod cez jedny z najenergetickejších miest na Zemi. Už len cesta sem je hotovým zážitkom. Dorazíme poobede a kosti si vyhrejeme v miestnych termálnych prameňoch.

7. deň: Ráno vstávame o piatej, aby sme sa v pokoji naraňajkovali a o šiestej už sedeli v autobuse. Vyrážame smer kaňon Colca. Jeden z najdlhších a najhlbších kaňonov vo svete. Najčarovnejšie na ňom je miesto zvané Cruz del Kondor, pretože práve na tomto mieste budeme mať možnosť pozorovať kondory v plnej kráse, prelietavajúce ponad majestátne zrázy kaňonu Colca. Otestujeme svoju adaptáciu na nadmorskú výšku päť kilometrovou malou prechádzkou a hneď po obede vyrážame do Puna. Čaká nás šesť hodinový presun krásnou krajinou, po ceste budeme pozorovať plameniaky na jazerách. Mesto Puno je vstupnou bránou do jazera Titicaca. Večer, ak nám sily budú stačiť, absolvujeme menšiu prechádzku historickou časťou mesta, môžeme nakúpiť kvalitné výrobky z lamej či alpačej vlny. Každopádne sa potrebujeme prispôsobiť nadmorskej výške, pretože viac ako 4 000 m.n.m. predstavuje dosť veľkú záťaž na organizmus.

8. deň: Ráno odchádzame na celodenný výlet po jazere Titicaca. Poplavíme sa k plávajúcim ostrovom Uros, ktoré stoja na základe z rákosia, dozvieme sa o živote pôvodných obyvateľov, remeslách, hodíme krásnu pečiatku do pasu a poplavíme sa k ostrovom Taquile, kde po stúpaní v trojtisícovej výške vyhladovaní ugrilujeme rybku na obed a necháme sa potešiť ukážkami tradičných tancov a remeselných kúskov miestnej kultúry.

9.deň: Rozlúčime sa s Punom a presunieme sa do Cuzca. Opäť na nás čakajú výhľady, zrázy, jazerá, kopce a nekonečne rozľahlé plochy hôr a údolí. Keď dorazíme, stihneme ešte čosi z historickej časti mesta Cuzca – Coricanchu, čo je najznámejší palác Inkov a Sacsahuyamán, teda ruiny Inkov nad mestom.

10. deň: Skoro ráno nás čaká presun cestou plnou serpentín nad zrázmi do strateného mesta Inkov – Machu Picchu. Možností je viacero. Presun autobusom, a potom tri hodiny pešo do mesta Aguas Calientes pod Machu Picchu cez džungľu za spevu papagájov alebo rýchly presun vlakom z Cuzca až do Aguas Calientes. Rozhodneme sa na mieste, podľa toho, ako budeme vládať.

11. deň: Vrchol celého peruánskeho dobrodružstva – dobývanie strateného mesta Inkov – Machu Picchu. Už ráno o 5:00 hod. sa vyráža peši cez časť Camino Inka (chodníka Inkov) a hore nám to potrvá necelé dve hodiny. Pre tých, čo si myslia, že by výstup nezvládli, je tu možnosť vyviezť sa autobusom. Celý deň potom máme na objavovanie zákutí najslávnejších ruín siedmeho divu sveta. Pre nadšencov turistiky je tu možnosť výstupu na horu Machu Picchu (ďalšie dve hodiny šľapania po kamennom chodníku) alebo Huyana Picchu. Večer si vyložíme nohy, lebo tento deň si zaslúži kvalitný odpočinok.

12. deň: Návrat do Cuzca a voľný program.

13. deň: Tento deň je vymedzený pre program vo vlastnej réžii. Pre tých, čo by mali záujem, a nestačili im závrate z nadmorskej výšky, je tu výlet na Dúhové hory. Tento celodenný trip je spojený s turistikou, na vrchole ktorého nás čakajú nevídané kopce hýriace farbami ako dúha. Je to dokonalá hra prírody, ktorú máte možnosť vzhliadnuť len tu (za podobnou horou by ste museli ešte do Číny). Pre tých, ktorí by chceli absolvovať aj iné fakultatívne výlety je tu napr. Coricancha, Moray, soľné polia, Tipon a ďalšie.

14. deň: Plní zážitkov odlietame do Limy a späť do Európy.

 

 

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodnú letenku
 • lokálne transfery linkovými autobusmi, súkromnými mikrobusmi a taxíky podľa potreby
 • ubytovanie (2** a 3*** hotely) s raňajkami
 • lístok na Machu Picchu
 • vláčik z Machu Picchu do Cusca
 • vstupy do národných parkov
 • vstupy na ostatné pamiatky podľa programu
 • slovenského sprievodcu, miestnych sprievodcov  
 • poistenie CK proti insolvetnosti 

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky
 • vláčik do Aqua Calientes (z Hydroelektriky do Aguas Calientes, z Cusca do Aguas Calientes podľa aktuálneho cenníka) 
 • cestovné zdravotné poistenie 
 • výstup (2hod) na horu Machu Picchu nad ruinami
 • prelet nad petroglyfmi Nazca 
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 
 • príplatky za vyššie kategórie ubytovacieho zariadenia - 3+*** a ak je to možné 4**** hotely (cena podľa aktuálnej dostupnosti daných hotelov) 
 • storno poplatok 
 • poplatky za prevoz batožiny, ak si ich letecká spoločnosť, ktorou letíme, účtuje. Vždy sa snažime vybrať spoločnosť, kde je prevoz batožiny zahrnutý v cene letenky, ale niekedy to nie je to možné
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
PR01 Peru 03.04.2020 17.04.2020 15 VOĽNÉ MIESTA 2 370,00 € Rezervovať
PR04 Peru 12.11.2020 25.11.2020 14 VOĽNÉ MIESTA 2 370,00 € Rezervovať