Krajina moreplavcov, kráľov a ich hradov, kláštorov, famózneho portského vína, dokonalých gastronomických zážitkov portugalskej kuchyne... Krajina chaosu, ale i poriadnej dávky romantiky, proste stvorená na objavovanie a ochutnávanie. Malý kúsok „konca sveta“ na konci (západnej) Európy. Pripravení na zážitky?

výlet bez víz
nákup darčekov
Letecká doprava
Pamiatky
Slovenský sprievodca
Skupina max 16 ľudí

TOP Zážitky

 • Lisabon – časť Belém z hradov na vode
 • kláštory Alcobaca a Batalha, mestečko Óbidos
 • gastronomické zážitky a vinné pivničky VILA NOVA DE GAIA
 • slávne Porto – mesto moreplavcov
 • Eiffelov most cez rieku Douro

Program:

1. deň: Odlet do Lisabonu: Odlet zo Slovenska alebo Viedne, transfer na hotel a ubytovanie.

2. deň: Dnešný deň venujeme prehliadke historického centra mesta - Lisabonu. Uvidíme sochu Marquésa de Pombala , elegantnú triedu Avenida da Liberdade, námestie Rossio, štvrť Baixa, prejdeme až monumentálne námestie Praça a Comércio, ktoré sa nachádza pri rieke Tajo. Štvrť Alfama tvorí srdce mesta s krivolakými uličkami, kachličkovými domy a balkónmi, z ktorých visí čerstvo vyprané prádlo. Pokračujeme k hradu sv. Juraja s úžasným výhľady na mesto a katedrálu Sé, kde stávala mešita. Deň zakončíme v tradičnej štvrti Bairro Alto, ktorá sa v posledných troch dekádach stala štvrťou bohémov, kde si môžete posedieť pri poháriku vína.

3. deň: Voľný deň, ktorý využijeme k nákupom či návšteve niektorej z okolitých pláží. Pre záujemcov je možnosť fakultatívneho výletu do kláštora Alcobaca či Batalha a mestečka Óbidos. Najprv sa vypravíme autobusom ku kláštoru Alcobaca zo 12. storočia, zapísaného na zozname UNESCO. Prezrieme si interiéry tejto nádhernej gotickej stavby a potom budeme pokračovať do mesta Batalha. Mesto sa pýši impozantným kláštorom Mosteiro da Batalha. V popoludňajších hodinách sa presunieme do mestečka Óbidos s úzkymi uličkami a snehobielymi domami, ktoré chránia mohutné hradby.

4. deň: Čaká nás divoké pobrežie oceánu a plážový rezort. Autobusom sa vypravíme do pohoria Sintry. Sintra je romantické mesto zapísané v zozname UNESCO. Návšteva jeho centra s ikonickým národným palácom a následná ochutnávka gastronomických delikatés ako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita. Potom prejdeme autobusom na Cabo da Roca, najzápadnejší pevninský výbežok nielen Portugalska, ale aj celej kontinentálnej Európy. Na tomto mieste si vychutnáme vyhliadky a divokosť tunajšieho pobrežia. Na záver dňa sa presunieme do mestečka Cascais, presláveného rybími špecialitami.

5. deň: V tento deň sa vydáme do pobrežnej štvrte Belém, odkiaľ vyplávali portugalskí moreplavci za zámorskými objavmi. Navštívime Mosteiro dos Jerónimos, kláštor zo 16. stor., postaveného na mieste odkiaľ Vasco de Gama, vyplával do Indie objavovať nový svet. Neďaleko od kláštora stojí obranná veža Torre de Belém z 15. storočia, ktorá dnes patrí k jednému zo symbolov mesta. Následná ochutnávka typického Pastéis de Belém, pudingový koláčik, ktorý v tejto štvrti pečú už viac ako dve storočia. V popoludňajších hodinách návšteva modernej štvrte EXPO, s najväčším Oceanáriom na svete.

6. deň: Presun vlakom do Porta. Ubytovanie a krátky oddych. Prehliadka historického centra mesta. Začneme návštevou kopca Penaventoza, kde sa nachádza jedna z hlavných pamiatok Porta, katedrála Sé so železničnou stanicu Sao Bento, ktorá je vyzdobená ručne maľovanými azulejos. Odtiaľto sa prepletieme labyrintom malebných uličiek historického centra až k budove Burzy a kostolu sv. Františka, spoznáme rodný dom slávneho portugalskalského objaviteľa Henricha Moreplavca. Večer zakončíme v najznámejšej štvrti mesta Porto - Ribeira pri rieke Douro. Voľný čas na dobrú večeru a nákup suvenírov.

7. deň: Navštívime druhú historickú časť Porta, preslávená nielen známym mostom cez ústie rieky Douro z dielne Gustáva Eiffela, ale aj slávnymi pivnicami VILA NOVA DE GAIA, kde dozrieva preslávené portské víno. Na tomto mieste si doprajeme prehliadku tradičnej pivnice s ochutnávkou portského vína. Osobné voľno na naše posledné nákupy a odchod transferom na letisko.

 

CENA ZAHŔŇA:

 • 6 x ubytovanie a raňajky v *** hoteli v dvojlôžkových alebo trojlôžkových izbách (podľa priania)
 • letecká doprava
 • služby turistického sprievodcu
 • poistenie proti insolvetnosti CK

Sprevádzame v skupine max. 16 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA

 • cestovné zdravotné poistenie 10 €
 • storno poplatok 25 €
 • letiskové a palivové poplatky 120 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 150 €
 • možnosť ubytovania v hoteli kategórie **** počas celého zájazdu za príplatok 350 €
 • povinné vstupy
 • transfer
 • poistenie storna zájazdu 60 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
PR01 Portugalsko 06.10.2019 12.10.2019 7 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať