Tri rôzne ostrovy, tri rôzne kultúry, jazyky, zvyky, jedlo, tradície aj vzhľad krajiny. Uvidíme aktívnu a duchovne uctievanú sopku Gunung Agung na Bali. Prejdeme sa okolo terasovitých ryžových polí v okolí miesta, kde sa natáčal film `Jedz, modli sa a miluj`. Preskúmame ostrov Gili Asahan - perlu Lomboku. Okúpeme sa v divokých vodopádoch na Sumbawe.

cvičenie jogy
Letecká doprava
Slovenský sprievodca
skupinka max. 10 ľudí
Všetky transfery v cene
tradičná večera v cene zájazdu
Dobrodružstvo
PROGRAM:

1. deň: Odlet z viedenského letiska. Prílet do Denpasaru, ubytovanie sa v neďalekom hoteli. 

2. deň: Ranný presun do pokojnej rybárskej dedinky Amed, známej mysterióznym prepojením s aktívnou sopkou Gunung Agung, ktorá je spolu s chrámovým komplexom Pura Besakih Balinézanmi považovaná za ich spirituálnu matku. Po ubytovaní a prvom testovaní delikátnej balinézskej kuchyne budeme mať príležitosť okúpať sa v teplých kryštáľových vodách Indického oceána. Získame aj základy indonézskeho jazyka. Čaká nás oddych a nalaďovanie sa do dovolenkového módu. Pri západe slnka si ponaťahujeme kosti plážovou jogou. 

3. deň: Farebné koralové steny nám poskytujú výbornú príležitosť na ranné šnorchlovanie. Dobrodružnejšie povahy a potápači neodolajú vraku japonskej lode v oblasti Banyuning pri Amede. Napriek rastúcej popularite tohto miesta je koral stále zachovalý. Doprajeme si poobedný oddych a krátky spánok, čaká nás príprava na nočný výstup na posvätný Gunung Agung, siahajúci do výšky 3,142 m. n.m.

4. deň: Po približne šiestich hodinách stredne náročného výstupu s dych berúcim východom slnka pozdravíme z vrcholu hory Gunung Rinjani, ktorá je ozdobou vnútrozemia susedného Lomboku. Zídeme naspať dole, musíme sa zregenerovať a oddýchnuť si. Toto je ten správny čas na vyskúšanie slávnej balinézskej masáže, ktorá je skôr rituálom a zážitkom všetkých zmyslov ako obyčajnou masážou.

5. deň: V ranných hodinách sa presunieme do populárneho kultúrneho centra - Ubudu. Užijeme si prechádzky do zelených ryžových polí, organickú kuchyňu a nespočetný počet francúzskych kaviarní vo vlastníctve cudzincov, ktorí už nechceli byť iba návštevníkmi tohto magického miesta. Nevynecháme ani návštevu tradičného balinézskeho spa, opičí prales a krásny deň zakončíme večernou jogou v tropickom The Yoga Barn.

6. deň: Vydáme sa na výlet ku kávovníkovým a čajovým plantážam, kde sa dozvieme o pestovaní a spracovaní kávy, ako aj o jej samotnom tradičnom pražení. Ochutnávka káv a čajov rôznych chutí s prímesami korenín bude doslova explóziou pre naše chuťové bunky. Otvorí sa nám výhľad na terasovité ryžové polia a urobíme si aj výlet k svätým prameňom. Osviežite sa aj Vy?

7. deň: Presunieme sa rýchloloďou na ‘’ukrytý’’ ostrov Gili Asahan, patriaci k Lomboku. Miesto, kde sa zastavil čas. Ubytovanie v eko izbách a okolitá panenská príroda. Korytnačia škôlka, kúpanie koní a šnorchlovanie do zmorenia. Kto bude mať chuť, užije si kajakovanie do okolitých lagún či večernú jógu na ekologickej platforme s nekonečným výhľadom. Zaspávanie pri zvukoch džungle.

8. deň: Pobyt v raji na Zemi. Budeme mať voľný program, v rámci ktorého sa môžete vydať na prieskum po ostrove. Už rozumiete, ako sa cítil Robinson Crusoe?

9. deň: Presunieme sa autami na vibrujúcu južnú časť Lomboku – Kutu. Navštívime tradičnú sasácku dedinku. Silnú lombockú kávu, podávanú nefalšovanou lombockou Ibu, si vychutnáme pred jej skromným príbytkom. Pohostinnosť Lombočanov Vás chytí za srdce. Pozrieme si lokálnu školu. Večer si dáme Bintang (lokálne pivo) v populárnom Bus Bare alebo Rasta Bare, kde sa cestovatelia, surferi a lokálni plážoví chlapci snažia nadviazať kontakty, často v zmysle obľúbeného hesla ‘’love you till the airport’’.

10. deň: ‘’Tour the beach’’ – obhliadka najkrajších lombockých pláží. Plávanie v pokojných vodách Mawunu so zastávkou v známej Ashtari reštaurácii na kopci, leňošenie na Tanjung’Aane a západ slnka pri pohľade na kamikazze kúsky skúsených surferov na pláži Seger.

11. deň: Presunieme sa do džungle Lomboku a národného parku sopky Gunung Rinjani - dedinky Sembalun. Vďaka vysokej úrodnosti pôdy tu uvidíme viac jahôd ako kedykoľvek predtým. Ak budeme mať šťastie, zistíme, ako chutia tie lombocké. Spravíme si výlet k vodopádom.

12. deň: Transport autami a rýchloloďou na susedný ostrov Sumbawa, ktorý je známy jednou z najlepších surferských vĺn na svete, Scar Reef. Táto oblast západnej Sumbawy je vhodná aj pre začiatočníckych surferov, a preto si spolu tento nádherný šport vyskúšame. Nechce sa Vám surfovať? Kajakovanie pri západe slnka, šnorchlovanie alebo joga na pláži bude nemenej zaujímavou alternatívou na strávenie farebného západu slnka.

13. deň: Spravíme si výlet do džungle a budeme nachádzať ukryté vodopády, ktoré nie sú zaznamenané v GPS. Koľko ich nájdeme, záleží iba na našich ‘’holmsovských schopnostiach’’. Jedinou indíciou, ktorú budeme mať k dispozícii, sú slovíčka ‘’Air Terjun’’ a pri troche šťastia stretneme usmievavých miestnych, ktorí nás správne nasmerujú. Nasledujúci program budú vystihovať tri slová: surfovanie, slnenie a oddych.

14. deň: Posledný deň na Sumbawe strávime každý podľa svojich predstáv – surfovaním, cvičením jogy, leňošením. Chuť osviežujúceho kokosového mlieka alebo Sex on the beach – každý si vyberie ako sa rozhodne predchádzať prebytku ‘’Vitamínu Sea’’. Spoločné fotky, zdieľané dojmy, začínajúca melanchólia... Nie, nie. Stále sme predsa tu! Večerná country party na pláži nás príjemne naladí na posledné spoločne strávené chvíle.

15. deň: Presun na Kuta, Bali. Nakúpime darčeky pre blízkych a povečeriame v slávnej Sky Garden.

16. deň: Odletíme z Denpasaru a pristaneme vo Viedni.
 

CENA ZAHŔŇA:

  • letenka Vie- Indonézia - Vie, preprava v rámci Indonézie
  • ubytovanie s raňajkami počas celého pobytu
  • 1 x spoločná večera v Sky Garden
  • trek ku na Gunung Agung (iba pre cestovateľov, ktorí sú fyzicky fit)
  • služby sprievodcu slovenského, poistenie proti insolvetntnosti CK

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

  • cestovné zdravotné poistenie 30 €
  • storno poplatok 150 €
  • obedy/ večere
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
IND01 - Indonézia 13.06.2018 28.06.2018 16 VOĽNÉ MIESTA 2 140,00 € Rezervovať