Na tejto ceste budeme balansovať medzi najväčším mestom Európy a ľudoprázdnym rozľahlým Kaukazom na hranici medzi Európou a Áziou.

Ideme inde než je bežné. Do unikátnej vysokohorskej krajiny, chráneného národného parku Alanija s krásnou zachovalou  architektúrou, a milými obyvateľmi. Spoznáme ruskú aj osetskú kultúru. Sporadicky stretneme nejakého turistu a budeme sa cítiť, že máme hory takpovediac „pre seba“. Na niektorých miestach budeme ako prví Slováci. Celá trasa sa pohybuje po bezpečných oblastiach.

Túry sú mierne až stredne náročné. Pohybovať sa budeme v nadmorských výškach 1100 až 3338m n.m.

Národný park Alanyja nachádza v republike Severné Osetsko, na juhu hraničí s Gruzínskom. Budeme ho spoločne objavovať autom aj pešo s miestnymi sprievodcami a slovensky hovoriacim sprievodcom. Pri dvojdňových túrach budeme mať k dispozícii koníky, ktoré nám ponesú stany a jedlo. 

Pôsobivé horské rašeliniská, skaly, jaskyne, malebné vodopády a krištáľovo čisté horské jazerá, ale aj zrúcaniny, svätyne. To všetko objavíme na našej túre po Kaukaze. Každá dolina je iná. Prejdeme rôzne  ekosystémy: od jedľových a borovicových lesov cez rododendrony až po ľadovce. Každá piata rastlina je tu endemitom. Máme veľkú šancu pozorovať zver a vtáky v ich prirodzenom prostredí.

Každodenná strava a ubytovanie pri dravej horskej riečke umocní pocit relaxu v tomto inšpiratívnom prostredí.  Národný park je zaujímavým protikladom k živému ruchu a majestátnosti Moskvy do ktorej zavítame v úvode našej cesty.

Neváhaj zažiť niečo niečo výnimočné.

Dokonalá spätosť s prírodou.

Pre viac info kontakt priamo na 0918 685 777

Viza vybavíme za Vás
Letecká doprava
Dobrodružstvo
Treking
Spanie v stanoch
Život s horalmi
Slovenský sprievodca

TOP Zážitky

  • trek k ľadovcu Karagom
  • priesmyk Štula (3338 m n.m.)
  • údolie Štuluca so stanovaním v krásnej prírode
  • kultúra Osetov stredoveké obranné veže, opustené dediny, svätyne, kresťanské kaplnky na silových miestach
  • putovanie po nádhernej členitej rozmanitej divokej prírode
  • život s horalmi
  • BONUS: Metropola Ruska = MOSKVA

 

PROGRAM: 

1. deň 

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy  vo večerných hodinách. Ubytovanie v pohodlnom 4-hviezdičkovom hoteli.

2. deň

Moskva – Červené námestie a Spasská veža – Big Ben Moskvy. Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. Prejdeme sa v jednom z najluxusnejších obchodných domov Európy – v slávnom GUMe. Môžete vidieť Lenina skôr ako ho pochovajú. Prejdeme si krásnu Tretiakovskú galériu. Poprechádzame sa po Arbate, pešej zóne Moskvy, po ulici umelcov a kaviarní. Pozrieme si najkrajšie stanice metra.

3. deň

Ráno  odlet do Vladikaukazu do autonómnej republiky Severné Osetsko, ktorú takmer nikto nepozná a málokto ju vie ukázať prstom na mape. Kde to presne je? Miesto, kam ešte nedorazil masový turizmus.  

Prvý spoločný chutný obed v republike Severné Osetsko a prvá ochutnávka koňaku. Ako chutia miestne šašliky? Navštívime prvé pohanské svätyne, hrad Chanas, dedinu Zadalesk a miestne múzeum Zadalesky nana, kde si vysvetlíme históriu a zvyky tohto pozoruhodného a pre našinca - zvláštneho kraja. Cítite už tú kaukazskú energiu?

Ubytovanie v novo postavenej turbáze v Dzigore v jednoduchom, ale čistom domčeku v dvojposteľových izbách. 

4. deň 

Z našej ubytovacej základne vyšľapeme naľahko k vysokohorskému ľadovcu Tana, kde budeme obdivovať bohatú flóru, krásne vodopády. 

Piknik v prírode, večer ako vždy výdatná večera. Návrat na ubytovanie.

5. – 6. deň 

Po raňajkách odchod na dvojdňový treking k ľadovcu Karagom. Je to unikátna prírodná pamiatka. Terénnym autom sa odvezieme ca 30km.

Kone nám odvezú stany a stravu, takže nám ostanú sily pohodlnú chôdzu a obdivovanie prírody. Budeme stanovať na nádhernom mieste, dovidíme až do Gruzínska a užijeme si hviezdnu oblohu. Spoločne zvládneme prípravu večere a raňajok. Ráno sa osviežime ľadovcovou vodou. Ak ste sa ešte neprebrali, táto voda vás zaručene postaví na nohy. Išli ste už k ústiu ľadovca cez sosnové háje a rododendrony? Tu to zažijete.

7. deň 

Po dvojdňovej túre si dáme easy deň. Každý si ho užije podľa vôle. Upečieme osetské koláče a zatancujeme si tento deň osetské tance? Možnosť prenajať koníky a previesť sa po údolí. 

8.-9. deň

Po raňajkách prichádza ďalší vrchol nášho putovania. Okolo viacerých vodopádov si to vyjdeme naľahko za sprievodu miestnych sprievodcov a koníkov vysokohorskému rašelinisku Čifandzar. Odtiaľ je to už len kúsok cez priesmyk Štulu. 

Prenocujeme po ceste v stanoch, plne vybavená poľná kuchyňa. Ráno prejdeme prekrásnym údolím Štulucu.  

10. deň

Ráno po raňajkách transfer na letisko Vladikaukaz, po ceste ešte zastávka v Beslane a odlet do Moskvy na letisko Vnukovo.  Z letiska Vnukovo a následne po ca 2,5 hodinách ďalším letom pohodlne do Bratislavy.

Neváhaj zažiť niečo niečo výnimočné.

Dokonalá spätosť s prírodou.

Pre viac info kontakt priamo na 0918 685 777

Neváhaj zažiť niečo niečo výnimočné.

Dokonalá spätosť s prírodou.

Pre viac info kontakt priamo na 0918 685 777

Cena 849 EUR/osoba zahŕňa:

- Transfer do národného parku z letiska a Vladikaukazu a späť (ca 100km autom), prenajatú dopravu a transfery podľa programu na Kaukaze - terénne auto

- služby miestnych sprievodcov na Kaukaze (pri niektorých pochodoch máme 3 sprievodcov),

- nájom koní ktoré ponesú stany a stravu počas dvojdňových trekingov

-služby sprievodcu slovenského sprievodcu v Moskve a na Kaukaze

- 5 x ubytovanie v dvojposteľových izbách so spoločným sociálnym zariadením v samostatnom dome v novo-vybudovanej turistickej základni priamo v srdci národného parku a komplet stravu na Kaukaze okrem obeda a večere počas voľného dňa (ca 8EUR)

- 2x prespanie v stane

- 2x ubytovanie v Moskve s raňajkami

- všetky transfery v Moskve

- asistencia s vybavením víz a povolenia vstupu do národného parku (prísne chránená pohraničná zóna)

- víza

požičanie stanu, karimatky a spacieho vaku

 

Cena nezahŕňa:

Letenky 

letenka Moskva – Vladikavkaz cca 120- 150 EUR (s príručnou batožinou)

letenka Bratislava – Moskva cca 130-170 EUR (s príručnou batožinou)

stravu v Moskve - okrem raňajok  

vstupy do pamiatok v Moskve, Tretjakovská galéria cca 8 EUR

Maximálny počet účastníkov v skupine – 11, minimálny je 9

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
- 27.07.2020 05.08.2020 10 VOĽNÉ MIESTA 0,00 € Rezervovať