Poďte s nami zažiť veľkú cestu Ruskom od Moskvy až na koniec sveta s nehostinnou, do Zeme ohňa a ľadu - Kamčatkou. A to všetko na trati Transsibírskej magistrály. 

Ľahká turistika
Dobrodružstvo
Slovenský sprievodca
Viza vybavíme za Vás
možnosť letu vrtuľníkom ponad vulkán
Všetky transfery v cene
stretnutie s tuleňom bajkalským
cesta snov po Transsibírskej magistrále

TOP Zážitky

 • plavba loďou po Avačinskom zálive k ostrovu Staričkov a pozorovanie ohrozených druhov vtákov
 • cesta snov po Transsibírskej magistrále
 • let vrtúľnikom do údolia gejzírov
 • prechádzka po Červenom námestí
 • prechod cez Mŕtvy les, ktorý poslúžil Američanom a Rusom a NASA ako trenažér pre lunochody a marsochody

PROGRAM:

Môžete sa pridať na ľubovoľný úsek cesty. Ak ste napríklad už boli v Moskve a na Bajkale, môžete s nami cestovať od Bajkalu až po Kamčatku. 

1. deň - Prílet do Moskvy a šup do vlaku na trati Transsibírskej magistrály - naša epická cesta najslávnejšou železnicou sveta začína.

2. deň - Dosiahli sme hranicu Európy a Ázie: sme na Urale a ocitáme sa na dvoch kontinentoch naraz. Spoznáme Jekaterinburg, ktorý má čo ponúknuť, nenechajte sa zmýliť šeďou tohto mesta, ukrýva kus histórie, stalo sa predsa konečným útočiskom a miestom smrti posledného ruského cára (Mikuláša II.) - zájdeme do hlbín lesa, kde sa našli jeho pozostatky. Ak stihneme dáme si kávičku na najvyššom mieste v Jekaterinburgu na mrakodrape Vysockij vo výške 186 m.

3. - 4. deň - Naskakujeme opäť na náš vláčik smerom do Irkutska. Tentokrát bude cesta dlhšia - viac ako dva dni cesty. Tisíce kilometrov ubiehajúcej tajgy a tundry, cez ktoré sa vinú rieky, riečky, menšie a väčšie mestá, malebné dedinky s drevenými domčekmi s farebnými okenicami. Ako z ruských rozprávok či filmu Mrázik. 

5. deň - Mesto Irkutsk - len na skok k Bajkalu. Historické centrum je krásne, na rozhraní dvoch pobreží riek. Irkutsk sa stal i domovom a pracoviskom samotného Jaroslava Haška - nájdeme jeho ulicu? Chrámové námestie a presunieme sa do skanzenu Taľci - zoznámime sa so životom, zvykmi a tradíciami pôvodných národov a kočovníkov. 

6. deň - Presun na ostrov Oľchon - srdce Bajkala - najmalebnejší, najmystickejší a najenergetickejší ostrov najhlbšieho jazera na svete. Drsná step, ešte drsnejšia cesta, stáda voľne kočujúcich koní, kráv, oviec a kôz. Trajektom až na ostrov a na ostrove ani jedna asfaltová cesta. Prašnou cestou až do našej bázy oddychu priamo v hlavnom meste Khužir. Západ slnka budeme určite pozorovať z cípu, kde sa rozprestiera kameň Šamanka a posvätné šamanské ochranné totemy.

7. deň - Návšteva najsevernejšieho bodu ostrova - Mys Hoboj miesto, kde sa dodnes stretávajú šamani pri rôznych rituáloch. Pocítite magickosť tohto miesta? Ak budeme mať šťastie na bralách pod útesmi zbadáme i tulene bajkalské - tzv. nerpy. V terénnych gázikoch je cesta krásne adrenalínová.

8. deň - Viac oddychová časť tejto cesty po Rusku - príjemná a ničím nerušená plavba po Bajkale na ostrov Ogoj s budhistickou stúpou až k posvätným prameňom na druhej strane pobrežia Bajkala. Oddych pre telo i dušu.

9. deň - Voľný deň na Bajkale

10. deň - Presun späť do Irkutska, kvalitný oddych, večerná promenáda popri rieke Angara.

11. deň - Odlet do Vladivostoku - až k samotnému okraju Tichého oceánu, k miestu kde i Japonsko je len na skok.

12. deň - prejdeme sa mestom na konci Ruska - Vladivostokom, historické centrum, tichomorská promenáda, mosty a majáky v hmle - Typický obraz prístavného vojenského mesta. Odskočíme si ku kilometrovníku na železničnej stanici, lebo hoci sme sa rozhodli preletieť, fotka s prejdenou trasou 9288 km musí byť!

13. deň - ponoríme sa do tajov jedného z najväčších oceanárií sveta. A prelet na Kamčatku nás čaká. Prílet, presun do oblasti Paratunka, kde každý hotel má svoj vlastný termnálny prameň, zabývanie sa a kúpanie v termáloch, kto bude mať záujem.

14. deň - Po raňajkách sa vyberieme na lodi do Avačinského zálivu k ostrovu Staričkov (jeho veľkosť je len 1,6 km), ktorý bol vyhlásený za prírodný pamätník. Počas plavby budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska z mora. Hniezdiace kolóny desiatok druhov morských vtákov, dva z nich (červenolíci kormorán a starik) sú zapísané v Červenej knihe Severo-východného Ruska a v Červenej knihe Kamčatky. Starik (podľa ktorého sa ostrov aj volá) tu tvorí najväčšie kolóny na východných brehoch Kamčatky. Ďalej nám šikovný sprievodca povie viac o historickom centre mesta, navštívime vyhliadkové miesta, aby sme sa z vrcholkov sopiek mohli kochať okolím a krásou hôr Avančinského zálivu.

15. deň - Po raňajkách nastúpime do terénneho auta smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2173 m) a Viľjučinskému vodopádu. 

16. deň - Čaká nás jedinečný svojho druhu - Mutňovskij vulkán! Počas výstupu horskou prírodnou krajinou budeme obdivovať porasty kamčatského rododendronu, kosatce a lomikamene. Cestou do kaldery vulkánu Mutnovskij možno zahliadnuť kamčatské obrie svišťe. Kaldera Mutnovského je nazývaná aj malým údolím gejzírov, všade prebublávajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Dáme si ľahký obed, ktorý sme si zablili so sebou. Vystúpime až k okraju krátera, ktorý zažil poslednú erupciu v roku 2000. Návrat späť do Paratunky.

17. deň - Posilnení raňajkami sa vydáme tou istou trasou ako včera, lež odbočíme k vulkánu Gorelij, ktorý má výšku 1829 m s prevýšením okolo 600 m. Gorelij je zloženým stratovulkánom s 11 vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa rozprestierajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé v aktívnom kráteri s obsahom kyseliny sírovej, čo mu dodáva nádhernú nefritovú farbu. Na okraji krátera si z ruksakov vyberieme zabalený obed a po zostupe nás terénne autá privedú späť do nášho termálneho hotela na zaslúžený oddych. 

18. deň - Balíme veci a čaká nás náročný prechod na terénnych autách do národného parku Kľučevskaja drsnou kamčatskou prírodou s množstvom medveďov. Prebrodenie sa cez potoky a riečky - prejdeme aj najdlhšou riekou Kamčatky, až dorazíme do glempingu pod vulkánmi Ploský a Ostrý Tolbačik s výškou 3082 m. Po ceste uvidíme a budeme obdivovať aktívny vulkán Kľučevského s výškou 4935 m. n. m. 

19. deň - Vystúpime na aktívny vulkán Ploský Tolbačik s výhľadom na okolité vulkány – Zimina, Horský zub, Udina. Veľmi náročný výstup, kto sa rozhodne neísť je to v poriadku - prevýšenia sú veľké, kyslíka málo, zato fotka v plavkách na snehu na kraji krátera Tolbačika bude jedinečnou vo vašej fotozbierke.

20. deň - Ešte ostávame v krásnej vulkanickej prírode s čiernym vulkanickým pieskom uprostred Mŕtveho lesa a oblastiach, ktoré NASA využívala na testovanie mesačného lunachodu a marsochodu. Výstupy na menšie vulkány v okolí. Regenerácia po predchádzajúcom dni. 

21.deň - presun späť do mesta - dlhých 10 hodín prejazdu vkuse, stretneme medveďa na ceste? Zastáavky v dedinkách na mieste špeciality, hlavne pirôžky. Večer opäť zaslúžený oddych v termáloch. 

22. deň - Po raňajkách v hoteli máte možnosť si oddýchnuť v meste, využiť deň na vlastné aktivity a nákup suvenírov. Pre náročnejších je tu fakultatívný výlet vrtúľnikom do údolia gejzírov s preletom popri chrliacom vulkáne Karymskij, obletom vulkánu Malý Semjačik s kyslým jazerom vo vnútri krátera. V doline sa budete kochať 18 aktívnymi gejzírmi a kotlami a sledovať ich v plnej kráse pri ich aktívnom vytryskovaní. Ešte nás čaká prelet do kaldery vulkánu Uzon, prehliadka kráterových jazier, fumarole. Preletíme nad riekou Županova a ako obed ochutnáme kamčatské delikatesy.

Kto by však chcel počas svojho voľna využiť deň aktívne, sú tu ďalšie možnosti ako návšteva etnického múzea s domácimi, návšteva psov, ktoré cez zimu ťahajú záaprahy. Ďalej môžete využiť splav rieky podľa vlastného výberu - poriadne adrenalínové rieky alebo pokojnešie rieky spojené s rybačkou. 

23. deň - Po raňajkách máme na programe transfer na letisko - vyfotíme sa pri najznámejšej medvedej sochy s nápisom "tu začína Rusko" s pozadím vulkánov. Čaká nás cesta domov (do Prahy/Viedne) s medzipristátím v Moskve.

24. deň - Po náročnom lete prilietame do Prahy/Viedne.

Môžete sa pridať na ľubovoľný úsek cesty. Ak ste napríklad už boli v Moskve a na Bajkale, môžete s nami cestovať od Bajkalu až po Kamčatku.

 

 

 

CENA ZAHŔŇA:

 • Medzinárodné letenky aj s letiskovými príplatkami
 • Prelet z Vladivostoka na Kamčatku
 • Vlak na trase od Moskvy po Irkutsk
 • 23 x ubytovanie v hoteli kategórie *** alebo iné druhy ubytovania (glemping/kemping na kamčatke, turistické hotely s termálnymi prameňmi a pod.) v dvojlôžkových izbách s raňajkami, spanie vo vlakoch (kupé)
 • Raňajky zabezpečené vo vlaku aj mimo neho
 • Služby turistického sprievodcu (slovensko-rusko-anglicky hovoriaceho)
 • Všetky transfery v mestách a krajinách
 • Informačné materiály
 • Poistenie insolventnosti
 • Vybavenie víz 
 • Cestovného a zdravotného poistenia
 • Všetky vstupy podľa programu

CENA NEZAHŔŇA:

 • Obedy a večere (približná cena 5€)
 • Storno poplatok 200 €
 • Transfer z letiska a na letisko Viedeň/ Bratislava
 • Tringelty pre sprievodcov, vodičov a vaše vreckové
 • Jednolôžková izba podľa možnosti ubytovania 350€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
VCR00-Rusko 10.08.2020 01.09.2020 23 VOĽNÉ MIESTA 4 303,00 € Rezervovať