Cesta na koniec sveta - do Vladivostoku po Bajkal . Zažijeme diaľky, 3 dni a 3 noci vo vlaku na Transsibírskej magistrále, okúpeme sa v najhlbšom jazere na svete v Bajkale..

Viza vybavíme za Vás
Všetky transfery v cene
Slovenský sprievodca
skupinka max. 10 ľudí
Letecká doprava
Dobrodružstvo
cesta snov po Transsibírskej magistrále
stretnutie s tuleňom bajkalským

PROGRAM:

1. - 2. deň - V OBLAKOCH Prelet z Európy do Vladivostoku s prestupom v hlavnom meste – Moskve.

2. deň - ĎALEKÝ VÝCHOD

Po dlhom lete z Moskvy a s časovým posunom 7 hodín pristávame vo Vladivostoku. Symbol Ďalekého východu, kde končí Transibírska magistrála, a rozbúrené vlny Tichého oceánu burácajú na pobrežných skalách, odkiaľ je len na skok do Japonska - Vladivostok - je mestom na polostrove s menšími ostrovmi na juhu. Patrí medzi päť najkrajších miest Ruska. Rozhodne si nenecháme ujsť to najdôležitejšie z neho:

1) Prechádzku po centre mesta s jeho najznámejšími ulicami – Svetlanskaja a Puškinskaja, ulica Milionárka, ktorá v časoch minulých zohrávalo úlohu centra hazardných hier, prostitútok, drogových dílerov a dnes sú to krásne tehlové uličky plné barov, kaviarní a galerií.

2) Jazdu unikátnou zubačkou s výhľadom na sopku Orlie hniezdo.

3) Pôjdeme k majáku na Tokarievskej koške, kde Vám tichooceánsky vánok rozstrapatí vlasy a vy sa pritom ponoríte do prítomného okamihu tohto čarovného miesta, atmosféru ktorého nám umocní západ slnka poza Zlatý most v diaľke nad horizontom.

3. deň – VLADIVOSTOK

Exkurzia na ostrov Popova. Čaká vás zábavný morský výlet na ostrov plný pláží, dubových hájikov, brál a chodníčkov v národnom parku. Zoznámite sa s obyvateľmi zálivu Petra Veľkého, flórou a faunou ostrova. Navštívime jeden z veľmi zaujímavých muzeí vôbec “Príroda mora a jeho ochrana” s gigantickou chobotnicou, kamčatským krabom, koralmi a rybo-ježami. Všetkého je možné sa dotknúť. Múzum má tri veľké bazény, kde je možné vidieť okolo 30 druhov živočíchov žijúcich v Japonskom mori. Prehliadka pokračuje malou cestou do minulosti, kde sa zoznámite s kultúrou aborigénov Ďalekého Východu. Na chvíľu sa premeníme na výskumníkov v archeologicko-etnologickom múzeu “Nasledie”, čo je malý skanzen domčekov prímorských obyvateľov, ktorí žili pri Tichom oceáne tritisíc rokov dozadu. Dozviete sa, kto sa skrýval v skalných jaskyniach na brehu mora, o osude ostrova za socializmu a o predmetoch nájdených geológmi. Čo môže byť lepšie ako oddych, kúpanie sa v mori, svieži morský vzduch? Presne tomu sa budeme venovať po zvyšok dňa na tomto čarokrásnom ostrove.

4. - 7. deň - TRANSIBÍRSKA MAGISTRÁLA 

Sadáme do vlaku na povestnú Transsibírsku magistrálu. Staneme sa súčasťou jednej veľkej ruskej “rodiny” vďaka atmosfére vládnucej v bájnom vlaku, ktorý za 7 dní prejde trať dlhú 9 288 km. Nekonečné lány sibírskej tundry a tajgy striedajú zabudnuté dedinky s drevenými domčekmi, dlhočizné prázdne priestory drsnej prírody. Spať budeme na lehátkach vo vlaku...no hotové dobrodružstvo!

7. deň – ULAN-UDE

Prvá zastávka po dvojdňovom putovaní po najznámejších kolajniciach sveta bude v hlavnom meste Burjatskej republiky Ulan – Ude, kde sa ponoríme do čarovného sveta, ktorý patrí inej kultúre, a predsa nesie v sebe i čosi ruské. Kolorit mesta tvoria nádherné drevené domčeky s farebnými okennými rámami, bohatá zeleň lemujúca pôvabné uličky, ale aj socialistické Námestie Sovietov s obrovskou bustou (najväčšou na svete) Lenina uprostred. Budova opery Burjatske Divadlo opery a baletu sa nesie v antickom duchu a je jediným divadlom vo Východnej Sibíri. Na presun z východnej časti bajkalskej strany opäť využijeme služby Transsibírskej magistrály a pôjdeme do Irkutska. Čaká nás 6 - 7 hodín vo vlaku tesne popri brehoch Bajkala. Je to presne tá nezabudnuteľná scenéria, ku ktorej sa budeme v spomienkach určite často vracať.

8. deň - IRKUTSK

Z Irkutska je to čo by kameňom dohodil k vodám tajomného jazera Bajkal. Vyberieme sa rovno do centra mesta. Uvidíme jeho symbol a dozvieme sa, prečo sa volá “babr”. Jeho sochou sa začína skanzen uprostred mesta nazývaný Kvartál 130, čo sú pôvodné drevené budovy Irkutska. Prejdeme si aj pamiatky ako Chrám zjavenia a pomníky padlým vojakom (medzi nimi i tých československých), i dom veliteľa Jaroslava Haška, autora slávneho Švejka. V meste je i reštaurácia s názvom “U Švejka”. Výnimočne malebná je promenáda na brehu rieky Angary, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na mesto. Irkutsk má neopakovateľné čaro a preto budeme mať dostatok priestoru a času si ho vychutnať.

9. deň - NETRADIČNÉ MÚZEUM

Vyrážame súkromným autobusom zhruba 50 km k brehom Bajkalu. Už je to skoro tu, už sa budeme môcť dotknúť vôd najhlbšieho jazera na svete. Tam, kde Bajkal končí a začína, je útla dedinka Listvjanka, odkiaľ už žiadna ďalšia cesta nevedie. Z týchto miest vyteká z Bajkala jediná rieka Angara (Bajkal má 300 prítokov, ale len jednu jedinú vytekajúcu rieku). Na dedinskom trhu si zakúpime rybku omuľa (pstruh) a popri jej konzumácii sa oddáme krásnym výhľadom na vody Bajkala. Následne nás čaká návšteva Bajkalského múzea Irkutského vedeckého centra Sibírskeho oddelenia akadémie vied, kde sa oboznámime s faunou a flórou vôd Bajkala. Dajú sa tu vidieť všetky možné druhy zvierat, rýb a ich vývojových štádií a jeden z krásnych endemitov spomedzi cicavcov – nerpa bajkalská, tuleň, ktorého je možné vidieť len v troch jazerách na svete (v múzeu majú rovno dva exempláre).

Cez sklo mikroskopu naprv zloženie dna Bajkalu preskúmame a v simulovanej ponorke sa naň aj ponoríme. Cestou späť do Irkutska sa zastavíme ešte v skanzene na rieke Angora, kde sa snúbi drevená architektúra klasických domčekov Rusov s jurtami burjatského národa. Večer si urobíme voľný program a nazbierame sily na dlhý presun do srdca Bajkala.

10. deň - CESTA DO SRDCA BAJKALA

Tento deň bude venovaný ceste na ostrov Oľchon. Vyrážame v doobedňajších hodinách, pretože sa budeme trmácať po polorozpadnutých cestách až do večera. Prejdeme sibírskou tundrou, kde tiahnu tisíce dobytka bez pastierov a „civilizáciu“ je možné stretnúť len kde-tu. Trajektom sa dostaneme až do hlavného mesta Kužir. O asfaltových cestách môžeme na Oľchone len snívať, čaká nás len udupaná zem a tak sa naozaj musíme pripraviť na drsné cestovanie. Ubytujeme sa v krásnych drevených chatkách. Kto bude mať chuť, môže sa príjemne zrelaxovať v tradičnej ruskej saune. Určite sa však vyberieme k najfotogenickejšej skale “šamanke” za mestom, aby sme si vychutnali podvečerný západ slnka. Čarokrásne miesto, kde sa zastavil čas – a my sa na chvíľu zastavíme s ním.

11. deň - MYS HOBOJ - magické miesto 

Ráno vyrazíme tradičným ruským dopravným prostriedkom drsnej Sibíri – gázikom - na ďalšiu drsnú trasu, na severný cíp ostrova – Mys Hoboj. Vstupujeme do národného parku s riedkou zeleňou, útlymi borovicami a vybrázdenými jamami do kopca i z kopca, aby sme dosiahli vrchol tohto dňa. Mys Hoboj je miestom rituálnych obradov šamanov ostrova, jedno z najsilnejších miest nielen Ruska ale i sveta. Možno budeme mať šťastie a zahliadneme aj nerpu bajkalskú. Dáme si príjemný piknik a posilnení pokračujeme ďalej, aby sme si obzreli ďalšie neobjavené miesta ostrova. Odvážlivci-otužilci sa môžu smelo vrhnúť i do ľadových vôd, my ostatní ostaneme na brehu v bezpečí našej komfortnej zóny. Do Kužiru sa vraciame podvečer, spolu sa ešte vrhneme na ochutnávku vodky a máme voľný program.

12. deň - DOBRUDRUŽSTVO NA OĽCHONE

Tí, ktorí chcú, absolvujú veľmi príjemný oddychový výlet loďou so zastávkou na ostrove Ogoj. Pre budhistov je to posvätný ostrov s vystavanou stúpou. Po ceste môžete načierať do vôd jazera a sami sa presvedčiť o skvelej chuti najväčšej zásobárne sladkej vody na svete. Vyrážame ďalej až na samotné brehy a čaká nás krásna asi 40 minútová prechádzka zeleňou s nízkymi borovicami národných parkov až ku svätému prameňu. Naobedujeme sa na brehoch jazera a vrátime sa do Kužíra.

Tento deň je venovaný vám a len a len vám. Doprajeme si pocit skutočnej oddychovej dovolenky a vy budete mať možnosť tento deň stráviť podľa vlastných predstáv. Ak chcete tráviť čas aktívne, ostrov ponúka rôznorodé možnosti, od jazdy na koni po ostrove a okolo jazera, bicyklovania či jazdy na štvorkolkách. V prípade, že túžite po pokojnejších činnostiach, možete si vychutnávať prechádzky do okolia, sauny a spoznávanie miestnych. Je to čas výhradne venovaný vašim potrebám, čo chcete zažiť, to pre vás zariadime!

13.deň – NÁVRAT Z OĽCHONA DO IRKUTSKA

Náš výlet sa pomaličky končí a presúvame sa späť do mesta. Čaká nás opäť ťažší presun do Irkutska na mikrobuse.

14.deň – V OBLAKOCH 

Náš výlet sa končí za dobrodružstvom života sa končí a presúvame sa späť do mesta. Nadviažeme na let z Irkutska do Európy s prestupom v Moskve. V lietadle si zrekapitulujeme zážitky a poprezeráme fotografie.

CENA ZAHŔŇA:

  • všetky transfery počas zájazdu
  • medzinárodné letenky Vie - Vladivostok
  • Irkutsk - Vie
  • ubytovanie počas zájazdu
  • vlakový lístok (Vladivostok - Irkutsk) v kupé

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

  • letiskové poplatky 450€
  • cestovné zdravotné poistenie 30€
  • víza 95€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
B01 Bajkal 16.07.2019 28.07.2019 14 VOĽNÉ MIESTA 2 450,00 € Rezervovať