Mongolsko je jedným z veľmi riedko obývaných miest, priemerne tu býva len 1 obyvateľ na 1 km2. Táto drsná krajina nie je ani masovo poznačená turizmom. Umožňuje Vám tak zažiť kultúru a prírodu rozľahlej krajiny autenticky. Zahĺbte sa do seba v nekonečných stepných pláňach, otestujte svoju kondičku na piesočných dunách alebo na zasnežených kopcoch, na koni i na ťave. Stretnite sa s domorodými obyvateľmi v nehostinných podmienkach, prenocujte v domčeku, pozliepanom z hliny alebo v jurte. Ak budete mať chuť a silu, môžete pomôcť miestnym na statku a za odmenu ochutnať ich špeciality - fermentované kobylie alebo ťavie mlieko.

putovanie po stepiach na koni
Slovenský sprievodca
Dobrodružstvo
Letecká doprava
skupinka max. 10 ľudí
Viza vybavíme za Vás
spanie v jurte
Ľahká turistika

TOP Zážitky

 • rozkvitnuté jarné lúky na nekonečných stepiach
 • piesočné duny (a možno i piesočné búrky) v jednej z najsuchších púští sveta - Gobi
 • výjazd za "sobími ľuďmi" na koňoch cez drsnú krajinu
 • zažijete slobodu v priestore ako nikde inde na svete
 • križovanie stepí, po ktorých kedysi dupali kopytá koní obávaného Džingischána

PROGRAM:

1. deň: Odlet z Viedne/Bratislavy cez Moskvu do Ulanbaataru – hlavného mesta Mongolska.  

2. deň: Ostávame v civilizovanej časti tejto zeme, v hlavnom meste. Pozrieme si Čingischánovo námestie, hlavnú Ulicu mieru, kláštor Gandhan – symbol a centrum budhizmu. Odvezieme sa k monumentálnej soche samotného najväčšieho vládcu v dejinách Džingischána, ktorá je 40 metrov vysoká. Prespíme v jurtovom kempe v Gorkij-Terelj, kde sa môžeme previezť na koni pri západe slnka.

3. deň: Vrátime sa do Ulanbaaratu a presunieme sa do Mörönu a ďalej do mesta Khatgal. Je to jedna z najkrajších oblastí Mongolska, odkiaľ sa ide k jazeru Khövgsöl Nuur (obsahuje 2% pitnej vody na Zemi). Prespíme na brehu jazera v jurtách a ráno sa budeme kochať nádherným výhľadom pri východe slnka.

4. a 5. deň: Pokračujeme od jazera na sever do tajgy, k etniku Tsaatan, ktorí sú označovaní ako „sobí ľudia“. Strávime tu dva dni, aby sme nasali kultúru, rituály a každodenný život tohto mystického národa.

6. až 10. deň: V Möröne nasadneme na gáziky a zamierime do púšte Gobi. Čaká nás štvordňové cestovanie po 1,5 milióna km2 púštnych oblastí. Pieskové duny a nekonečné priestory ničoho. Len stáda kráv, koní, kôz a oviec. Na noc nás prichýlia mongolské rodiny vo svojich jurtách. Zabezpečené budeme mať všetko, stravu, transfery, ubytovanie.

10. deň: Vrátime sa do Ulanbátaru a preletíme do mesta Oolgi. Nasadneme do terénnych áut a vydávame sa k pohrebiskám a 12 tisíc rokov starým petroglyfom. Pozrieme si Mongolsko a Rusko z výšky 2400 m.n.m. a budeme sa kochať výhľadom na nádherné pohorie Altaj, ktoré sa tiahne Mongolskom a pokračuje do Ruska a Kazachstanu.

11. deň: Presunieme sa na hranice s Ruskom. Absolvujeme nevyhnutné zdĺhavé colné povinnosti uprostred vyprahnutej stepi, kde zima zachádza za nechty. Čoskoro sa však zohrejeme v saune a v krásnych drevených chatkách. Zaslúžený oddych po drsnom a náročnom cestovaní nás čaká pri zelenej horskej rieke Katuň, kde načerpáme nové sily.

12. deň: Odlet z Barnaul cez Moskvu do Viedne.

SPREVÁDZA:

 

 Miška Kučerová"Ako vyštudovaná lingvistka a vášnivá cestovateľka vďaka študijným a cestovateľským pobytom ovládam štyri svetové jazyky (anglický, nemecký, španielský a ruský). Počas štúdii som absolvovala viaceré pobyty:

 - šesť mesiacov na moskovskom Puškinovom inštitúte ma naučili nie len ruštinu ale aj som porozumela ruskej kultúre a viem sa  skvele orientovať v metropole Ruska, v Moskve.

- letné pobyty v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku ma vyškolili ako poskytovať služby na špičkovej úrovni.

- trištvrte roka dobrovoľníckej práce v Peru mi ukázalo, akú veľkú cenu má nezištná pomoc.

Vo svojom voľnom čase, rozvíjam lásku ku koňom, jóge a rôznym druhom činností v oblasti seba rozvoja. Rada cestujem, spoznávam, učím sa nové veci, objavujem a pomáham. Preto sa teším z práce v našej cestovnej kancelárie. Na práci ma baví to, že zdieľam s ľuďmi cestovateľské zážitky.

Teším sa na to, ako sa spoločne vydáme do sveta, objavovať spoločne krásne kúty našej Zeme. "

- sprievodkyňa Miška Kučerová 

CENA ZAHŔŇA:

 • letenka Vie - Ulanbatar, Novosibirsk- Viedeň
 • všetky transfery v Mongolsku a Rusku, všetky vstupy podľa programu
 • 11x ubytovanie s raňajkami v peknom prostredí (snažime sa brať vždy 3 hviezdičkový hotel, ale nie vždy sa to podarí na miestach, kam ideme
 • víza do Mongolska a Ruska
 • slovenský sprievodca a miestni sprievodcovia podľa potreby

 

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • cestovné zdravotné poistenie 2€/deň
 • letiskové a servisné poplatky 450€
 • víza 95€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MO01 Mongolsko - zľava 3 % do 31. 03. 2019 23.05.2019 03.06.2019 12 VOĽNÉ MIESTA 2 790,00 € 2 706,30 € Rezervovať
MO02 Mongolsko - zľava 3 % do 31. 03. 2019 03.10.2019 12.10.2019 10 VOĽNÉ MIESTA 2 790,00 € 2 706,30 € Rezervovať