Priletíme do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, v ktorom strávime pár dní obdivovaním miestnej architektúry, s koštovkou znamenitých gruzínskych vín a relaxovania v miestnych kúpeľoch. Navštívime aj pozoruhodné miesto, v stepi stojaci kláštor Davida Garedži, ktorý leží na hranici Azerbajdžanu a Gruzínska, 50 km od civilizácie. Naše ďalšie kroky povedú do hôr na samotný Kaukaz. V dedinke Kazbegi načerpáme sily pohľadmi na hory a prečistíme si pľúca, dýchajúc horský vzduch. Navštívime vnútrozemské mesto Borjomi ukrývajúceho národný park a prameň vody Borjomi.

 

Všetky transfery v cene
Ľahká turistika
Pamiatky
Skupina max 16 ľudí
Dobrodružstvo
Slovenský sprievodca

TOP Zážitky

 • návšteva starobylého kláštora v Kutaisy 
 • séria gastronomických zážitkov - skvelá gruzínska kuchyňa
 • výlet k Trojickému kostolíku pod vrchom Kazbeg

PROGRAM:

1. deň: Poobede odletíme z Bratislavy priamym letom do Tiblisi. Pozrieme si večerné mesto.

2. deň: S naším gruzínskym sprievodcom prejdeme starobylú časť mesta založeného na prameňoch horúcej vody  - Tbilisi. Vyvezieme sa lanovkou k soche matky Gruzínska, prezrieme si kostol arménskej cirkvy, kávu si vychutnáme na starom bulvári. Navštívime park a časť opevnenia.

3. deň: Naše kroky budu smerovať na hranicu Arménska a Azerbadžanu, ku kláštoru svätca pravoslávnej cirkvi  - kláštor Davida Garedzi. Je to tiché pútnicke miesto na polopúšti, kam sa chodievali mnísi modliť. Časť života prežili v kamenných jaskyniach, kde sa snažili nájsť jednotu s Bohom.

4. deň: Navštivime Jeruzalem Kaukazu, mesto s množstvom kostolov  - Mschetu. Budeme putovať horami Kaukazu, kým nedorazíme do miesta na hranici s Ruskom - do dedinky Kazbegi, pomenovanej podľa majestátneho vrchu Kazbeg týčiaceho sa nad ňou. Vystúpame (menej zdatných vyvezieme) ku kostolíku Svätej trojice. 

5. deň: Preskúmame miesto skryte v dolinách kaukazských hôr  - Trusso Valley. Ohromia nás horúce pramene, minerálne vody, stará usadlosť, ruskí pohraničiari...ak si nedáme pozor, ľahko stúpime do prameňa s železitou vodou..ako Stanka na prieskumníckej ceste Gruzínskom :)

6. deň: Navštívime región známy vinárstvo - Kacheti, kde si skúsime sami pripraviť víno a samozrejme ho budeme aj koštovať.

7. deň: Naše kroky povedú do najstarších kúpeľov ruských cárov, do Borjomi. Navštívime kúpele, vyvezieme sa lanovkou, aby sme si vychutnali krásne vyhliadky na mestečko v srdci Gruzínska. 

8. deň: Prejdeme sa uličkami starobylého mesta Kutaisy. Zavítame na miesta, kde sa uchovávalo vzdelanie a viera už od  13. stročia - do kláštora Gelati aj do chrámu Bagati.

9. deň: odlet z letiska v Kutaisy. 

Viac o krásach Gruzínska tu.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodné letenky  BA- Tbilisi, Kutaisy - BA
 • 9x raňajky a ubytovanie
 • všetky vstupy, čo sú v programe
 • všetky transfery v Gruzínsku a prepravu Budapešť - BA

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • podpalubnú batožinu (70 € obojsmerne)
 • letiskové poplatky 450 €
 • cestovné zdravotné poistenie 24 €
 • storno poplatok 60 €
 • vreckové
 • obedy/večere (jedno jedlo okolo 10 €)

Neplatí pre termín zájazdu 16.09.-24.09.2019. Konečná cena zájazdu G03 je 990€

 

Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
G02 Gruzínsko 22.07.2019 30.07.2018 9 VOĽNÉ MIESTA 900,00 € Rezervovať
G03 Gruzínsko 16.09.2019 24.09.2019 9 VOĽNÉ MIESTA 990,00 € Rezervovať