Priletíme do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, v ktorom strávime pár dní obdivovaním miestnej architektúry, s koštovkou znamenitých gruzínskych vín a relaxovania v miestnych kúpeľoch. Navštívime aj pozoruhodné miesto, v stepi stojaci kláštor Davida Garedži, ktorý leží na hranici Azerbajdžanu a Gruzínska, 50 km od civilizácie. Naše ďalšie kroky povedú do hôr na samotný Kaukaz. V dedinke Kazbegi načerpáme sily pohľadmi na hory a prečistíme si pľúca, dýchajúc horský vzduch. Navštívime vnútrozemské mesto Borjomi ukrývajúceho národný park a prameň vody Borjomi.

 

Všetky transfery v cene
Ľahká turistika
Pamiatky
Skupina max 16 ľudí
Dobrodružstvo
Slovenský sprievodca

TOP Zážitky

 • návšteva starobylého kláštora v Kutaisy 
 • séria gastronomických zážitkov - skvelá gruzínska kuchyňa
 • výlet k Trojickému kostolíku pod vrchom Kazbeg

PROGRAM: 

1.deň: Odlet z Budapešti a prílet do Kutaisi. Občerstvíme sa v meste a vrhneme sa na návštevu kláštorného komplexu Gelati (UNESCO) s prekrásnou freskovou výzdobou. Je tu pochovaný jeden z najväčších gruzínskych kráľov - Dávid IV. Unikátne jaskynné mesto Uplis-Tsikhe z 1. tisícročia p.n.l. je jednou z najvýznamnejších pamiatok gruzínskej kultúry. Presunieme sa do Tbilisi a čaká nás prvá gruzínska večera. Večer možnosť návštevy sírnych kúpeľov v historickom centre mesta. Nocľah v Tbilisi. 

2.deň: Celodenná prehliadka mnohonárodnostnej a veľmi príjemnej gruzínskej metropoly Tbilisi. Rustaveliho bulvár, katedrála Sameba (sv. Trojice) hlavný chrám gruzínskej ortodoxie je najväčšou sakrálnou stavbou v Gruzínsku a súčasne jedným z najväčších ortodoxných chrámov na svete. Výhľady na mesto z modernej lanovky, most Mieru. Katedrála Sioni. Pevnosť Narikala na útese nad riekou Kura a prechádzka čarovnými uličkami starého mesta lemovaných platanmi.

3.deň: Najsvätejšie miesta Gruzínska sa nachádzajú neďaleko Tbilisi. Krásne mestečko s najvýznamnejšou katedrálou Mtscheta (UNESCO) z 11. storočia. Tu si povieme o Svätej Nino a zapálime si sviečku. Kláštor Džvari zo 6. storočia postavený nad sútokom riek Mtkvari a Aragvi. Cesta do Veľkého Kaukazu, scénická Veľká vojenská cesta. Prehliadka pevnosti Ananuri a cez lyžiarske stredisko Gudauri, kde i prenocujeme.

4.deň: Dnes zamierime do dedinky Kazbegi pod známu kaukazskú 5-tisícku Kazbeg. Putovať budeme cez vysokohorský priesmyk Džvari (2 379 m). Uvidíme vyhasnutú sopku  Kazbeg (5642 m.n.m) v plnej kráse? Výjazd džípmi ku                         kostolu Gergeti (2 170 m), najfotogenickejší kostolík. Poloha na vysokom kopci obklopená mohutnosťou prírody z neho urobila symbol Gruzínska. Prejazd do Tbilisi.

5.deň: Po raňajkách v hoteli odchádzame z Tbilisi na výlet do oblasti Kacheti a malebného mestečka Signagi. Čo by to bol za výlet, keby sme nenavštívili jedno z najznámejších vinárenských miest krajiny? S pohárikom skvelého vínka nasajeme atmosféru s výhľadom na krásne zelené údolie Alazani a vrcholky kaukazských hôr, panorámu nám dotvorí hrubá veža miestneho kostola a malá kamenná veža, ktorú ešte v 18.storočí nechal postaviť kráľ Erekle II. ako ochranu pred vpádom Peržanov. A kto nie je práve vínkarom, môže vyskúšať tradičnú gruzínsku pálenku "čaču". Presun do Kutaisi.

6. deň: V Kutaisi navštívime kláštorný komplex Gelati (UNESCO) s prekrásnou freskovou výzdobou. Je tu pochovaný jeden z najväčších gruzínskych kráľov - Dávid IV. Unikátne jaskynné mesto Uplis-Tsikhe z 1. tisícročia p.n.l. je jednou z najvýznamnejších pamiatok gruzínskej kultúry. Príjazd do Tbilisi a prvá výborná gruzínska večera. Večer možnosť návštevy sírnych kúpeľov v historickom centre mesta. Nocľah v Tbilisi. 

7. deň: odlet z letiska v Kutaisi. 

Viac o krásach Gruzínska tu.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodné letenky  BUD- Kutaisy - BUD
 • 9x raňajky a ubytovanie
 • všetky vstupy, čo sú v programe
 • všetky transfery v Gruzínsku

Sprevádzame v skupinke max. 10 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • podpalubnú batožinu (70 € obojsmerne)
 • letiskové poplatky 250 €
 • cestovné zdravotné poistenie 24 €
 • storno poplatok 60 €
 • vreckové
 • obedy/večere (jedno jedlo okolo 10 €)

 

Turnus Dátum od Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
G01 Gruzínsko 25.09.2021 7 VOĽNÉ MIESTA 1 000,00 € Rezervovať
G02 Gruzínsko 26.05.2020 8 VOĽNÉ MIESTA 799,00 € Rezervovať