Transsibírska magistrála je snom mnohých cestovateľov. Teraz vo zvýhodnenej ECONOMY variante. Cestou prejdeme od Moskvy, Jekaterinburgu, Novosibirsku, Irkutsku až na Bajkal. Zažijeme kúpanie v najväčšom jazera sveta – Bajkal, plavbu loďou na ostrov Ogoj, ochutnávku tradičnej ruskej kuchyne...Zažijete 12 dní dobrodružstiev, na ktoré budete spomínať ešte dlho potom. Čo na to poviete? Idete s nami na neopakovateľnú cestu Transsibírskou magistrálou?

Slovenský sprievodca
Viza vybavíme za Vás
cesta snov po Transsibírskej magistrále
stretnutie s tuleňom bajkalským
Všetky transfery v cene
Hotel v centre mesta
Pamiatky
Skupina max 16 ľudí

TOP Zážitky

 • cestuj ako domáci legendárnym vlakom
 • hranica Európy a Ázie v Jekaterinburgu
 • cesta cez najmohutnejšiu rieku Ruska - Ob
 • srdce Bajkalu - Oľchon
 • gázikmi cez tundru až za vzácnymi tuleňmi

PROGRAM:

1. deň - odlet do Moskvy: Odlet z Bratislavy do Moskvy. Nočná prehliadka hlavného mesta.

2. deň - ešte sa zdržíme v Moskve, naskočíme ráno do metra – jednej z hlavných pamiatok Moskvy v podzemí. Metro je považované za najkrajšie na svete (44 z 200 staníc je považovaných za svetové kultúrne dedičstvo). Ďalej nahliadneme do chrámu Vasilija Blaženého, rozprávkového chrámu. A šup obdivovať poklady za múrmi legendárneho moskovského Kremľa. Chrámové námestie s komplexom chrámov, kde odpočíva dynastia Rurikovcov. Čo ukrýva Zbrojnica...? Večer sa presunieme do Jekaterinburgu.

3. deň - Transsibírska magistrála: Trasa Transsibírskej magistrály je najdlhšou nepretržitou železničnou dráhou sveta. My pôjdeme len časťou z jej 9 288 km, prejdeme pásmami tajgy, tundry a nekonečných drsných priestorov. Spoznáme spolucestujúcich križujúcich Rusko.

4. - 5. deň – Jekaterinburg: Mesto na hranici dvoch kontinentov: Európy a Ázie, predelenými pohorím Ural, odkiaľ pochádza krásny zelený polodrahokam malachit. Dá sa centrum nazvať historickým, alebo tu zastal čas niekde na prelome 70-tych a 80-tych rokov? Ste pripravení vidieť miesto, kde zastrelili posledného cára ruských dejín? Skvelú prehliadku zakončíme krásnou vyhliadkou – v mrakodrape Vysockij. Kávička veľkolepo na 52 poschodí (186 m), s Jekaterinburgom na dlani. Spanie na hoteli a vytúžená sprcha.

6. deň – ráno sa ešte vyberieme k pamätníku, ktorý rozdeľuje Európu a Áziu. Budeme stáť na dvoch kontinentoch zároveň. A potom späť do nášho vlaku – smer Novosibirsk.

7. deň – Novosibirsk. V Novosibírsku najprv navštívime hlavné námestie, ktoré nesie meno Lenina a potom aj pamätník prvej električky Novosibirska. Za nimi sa už nachádza budova Akademického divadla a baletu. Ďalej sa presunieme k metromostu rieky Ob, najväčšej rieky Ruska, metromost má dĺžku 2145 m - a neďaleko neho je zvyšok pôvodnej Transsibírskej magistrály vybudovanej za Mikuláša II (už len ako pamätník), nasleduje prechádzka po Červenom prospekte - jednej z najznámejších ulíc bohatej na pamätníky (kaplnka Sv. Mikuláša, sochy hrdinom Sovietského zväzu... ) A potom hop do nášho vlaku opäť – smer Irkutsk, k silovému miestu Zeme – k Bajkalu. Krásne scenérie ruskej Zeme, užijeme naplno :).

8. deň – Irkutsk. Z Irkutsku je to čo by kameňom dohodil k vodám tajomného jazera Bajkal. Vyberieme sa rovno do centra mesta. Uvidíme jeho symbol a dozvieme sa, prečo sa volá “babr”. Jeho sochou sa začína skanzen uprostred mesta nazývaný Kvartál 130, čo sú pôvodné drevené budovy Irkutska. Prejdeme si aj pamiatky ako Chrám zjavenia a pomníky padlým vojakom (medzi nimi i tých československých), i dom veliteľa Jaroslava Haška, autora slávneho Švejka. V meste je i reštaurácia s názvom “U Švejka”. Výnimočne malebná je promenáda na brehu rieky Angary, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na mesto. Irkutsk má neopakovateľné čaro a preto budeme mať dostatok priestoru a času si ho vychutnať.

9. deň - cesta na Oľchon: Čaká nás presun mikrobusmi do srdca Bajkalu – ostrova Oľchon. Nepohodlie na ceste nám vynahradí to, že uvidíme nádhernú sibírsku prírodu, drevené dedinky, voľne kočujúce kravy a kone. Večer si oddýchneme na brehu Bajkalu v drevených domčekoch. Duše nám pohladí krásny západ slnka nad skalou Šamankou, kde sa posledné lúče slnka lámu na trinástich šamanských totemoch s vlajúcimi stužkami vo vetre.

10. deň - Mys Hoboj: Zažijeme nezabudnuteľnú jazda na Mys Choboj (najvýchodnejšiu časť) na druhý koniec ostrova miestnymi gázikmi. Drsné vymyté cesty cez borovicové lesy nás dovedú na koniec ostrova, kde dodnes šamani vykonávajú rituály. Ak budeme mať šťastie, uvidíme vyhrievajúce sa tulene bajkalské na slniečku. Pripravíme si rybku na ohni a zamierime na ďalšie miesta s krásnymi výhľadmi.

11. deň – Ulan - Ude: Mesto založené ruskými kozákmi v roku 1666 ako pevnosť. Je hlavným mestom Buriatska. V meste navštívime historické centrum, kde sa na hlavnom námestí (Sovietské námestie) nachádza socha hlavy Lenina, ktorá je najväčšou na celom svete. Ulan ude ešte navštívime etnografické múzeum Zabajkalských národov, ktoré je najväčším múzeom Ruska pod holým nebom. A jeden zo slávnych budhistických chrámov buriatskej kultúry.

12. Deň - Náš výlet za dobrodružstvom života sa končí a presúvame sa späť do mesta. Nadviažeme na let z Irkutska do Európy s prestupom v Moskve. V lietadle si zrekapitulujeme zážitky a poprezeráme fotografie.

CENA ZAHŔŇA:

 • medzinárodná letenka Viedeň - Moskva, Irkutsk- Moskva - Viedeň
 • 11 x raňajky a ubytovanie v hosteloch v 4 lôžkovych izbách
 • víza 95€
 • slovenský turistický sprievodca počas celého zájazdu + informačný materiál v slovenčine
 • všetky transfery na trase (vlak na Transsibírskej magistrále Moskva - Irkutsk), transfery v Moskve, Irkutsku, presun na ostrov Oľchon...
 • poistenie proti insolventnosti
 • vstupy a fakultatívne výletyvstupy Moskva (Kremeľ, kremeľská zbrojinica, Tretjakovská galéria, chrám Vasilja Blaženého) 70€

Sprevádzame v skupine max. 16 ľudí.

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek.

CENA NEZAHŔŇA:

 • cestovné zdravotné poistenie 30 €
 • storno poplatok 100 €
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
TME - Transsibírska magistrála STANDARD 02.08.2019 15.08.2019 14 VOĽNÉ MIESTA 2 500,00 € Rezervovať
TME - Transsibírska magistrála ECONOMY 02.08.2019 15.08.2019 14 VOĽNÉ MIESTA 1 499,00 € Rezervovať