Moskovský Kremeľ, Červené námestie, Tretjakovská galéria, Chrám Vasilija Blaženéhootváranie mostov (v lete) na rieke Neva v Petrohrade, čarokrásne historické centrum s Kazaňskou katedrálou, Chrám Sv. Izáka Dalmátskeho, Spasu na Krvi... Ak si chcete užiť to najlepšie z dvoch ruských metropol, dovolenka Moskva - Petrohrad je to pravé pre Vás!

Letecká doprava
Hotel v centre mesta
Viza vybavíme za Vás
Slovenský sprievodca
Pamiatky
skupinka max. 10 ľudí
plavba po rieke Neva
Všetky transfery v cene

PROGRAM:

1. deň - Moskva: Prílet do Moskvy. Prehliadka mesta hneď od letiska so zastávkou na Vrabčích horách. 

2. deň - Moskva: Dovolenku v Moskve začneme z autobusu, ktorým sa pristavíme pri všetkých najznámejších miestach Moskvy. Zájdeme aj do kláštora, postaveného na mieste bývalej veznice ČEKA - Sretenskij kláštor, ktorého hlavný chrám bol nanovo postavený v roku 2017.  Ďalej nás čaká Chrám Spasiteľa, park VDNX. Poobedie strávime v Tretjakovskej galérii. Moskovské metro si pozrieme cestou na Arbat. V prípade záujmu večera na tejto slávnej ulici. 

3. deň - Moskva: Navštívime najdôležitejšie pamiatky v Moskve. Začneme legendami opradeným Kremľom a navštívime kremeľskú Zbrojnicu. Zavítame do najznámejších kostolov Ruska, pozrieme si najväčší kanón na svete a zvon, ktorý nikdy nezvonil. Prechádzajúc po Aleksandrovskom sade vzdáme česť pamätníku neznámeho vojaka. Obed si vychutnáme v svetoznámom nákupnom centre na červenom námestí v GUMe. Posilnený blinmi a peľmeňmi budeme pokračovať  prehliadkou Červeného námestia a chrámu Vasilia Blaženého. Pre priaznivcov prehliadok miest z loďky sme pripravili plavbu luxusnou loďou po rieke Moskva (od jari do jesene). Ak by niekto dal prednosť návšteve baletu/cirkusu/opery, bude mať možnosť.

4. deň - Petrohrad: Vstaneme skoro ráno, rozlúčime sa s Moskvou, naskočíme na rýchlovlak  (cena vlaku Moskva-Petrohrad nie je veľmi nízka, ide o vychytený ruský rýchlovlak) a pred obedom budeme v ďalšej metropole Ruska. Ubytujeme sa v hoteli v Petrohrade. Posilníme sa borščom v reštaurácii na Nevskom prospekte. Deň sa bude niesť v znamení kostolov. Navštívime Isakievskij , Spas na krvi, Kazaňskú katedrálu.  Prehliadku kostolov zakončíme na  Palácovom námestí. Oddýchneme si na hoteli a v noci sa pôjdeme pozrieť na otváranie mostov na Neve z loďky (v letných mesiacoch). V období, kedy sú v Petrohrade biele noci (koncom mája až do polovice júla), ich budeme vidieť jasne ako za dňa. 

5. deň - Petrohrad: Ráno si prezrieme svetoznámu obrazáreň  - Ermitáž ukrývajúcu množstvo obrazov a pamiatok. Poobede si prezrieme galériu v generálnom štábe. Navštívime i Petropavlovskú pevnosť, kde sa to všetko s Petrohradom začalo za cára Petra I.

6. deň - Petrohrad: Navštívime palác postavený Katarínou, ako letné sídlo ruských cárov. Skrýva mnohé poklady, z ktorých najznámejším je Jantárová komnata.  Prejdeme aj okolo lýcea kde sa Puškin učil písať básne. Nasýtený kultúrou sa pôjdeme prejsť do parku Petergofa, pokochať sa fontánami (letné obdobie).

7. deň: Nasýtení zážitkami nasadneme na lietadlo a odletíme rozdať suveníry blízkym domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v centre Moskvy a Petrohradu
 •  medzinárodnú letenku, lístok na rýchlovlak, všetky transfery v Rusku (mikrobus, taxiky, metro..)
 • transfer na letisko v Moskve a v Petrohrade
 • slovenského sprievodcu hovoriaceho perfektne po rusky, mapy miest, brožúru o Petrohrade a Moskve

O možnosti vydať sa na zájazd do Ruska vlakom sa informujte na info@objavujsvet.sk

Sprevádzame v skupine max. 10 ľudí. 

Nevyhovuje Vám žiaden z ponúkaných turnusov? Kontaktujte nás a termín prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek. 

CENA NEZAHŔŇA:

 • letiskové poplatky 120€
 • víza 95€
 • cestovné zdravotné poistenie 2€/deň
 • vstupy Moskva (Kremeľ, kremeľská zbrojinica, Tretjakovská galéria, chrám Vasilja Blaženého) 70€
 • vstupy Petrohrad 80€
 • poistenie storna zájazdu 60€
 • možnosť zabezpečiť 4* hotel počas celého zájazdu alebo apartmán (ak máte špecifické požiadavky k ubytovaniu, dajte nám vedieť, dohodneme sa) - 350€
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
MP01 Moskva Petrohrad 01.07.2020 07.07.2020 7 VOĽNÉ MIESTA 1 199,00 € Rezervovať
MP02 Moskva Petrohrad 30.09.2020 06.10.2020 7 VOĽNÉ MIESTA 1 199,00 € Rezervovať