Kedysi bohatá krajina súčasťou hodvábnej cesty, spájajúcej východ so západom. Dnes samostatný štát Strednej Ázie. Vydajte sa s nami objaviť jeho krásu, bohatú históriu a architektúru. Jedli ste už rybu priamo na púšti? Vychutnajte si púštny pokoj, kontrastne ruch mesta k tomu, farby a vône typických bazárov. A čo takto uzbecká masáž v hamane zo 16.storočia? Ak ste ešte nepočuli o dobyvateľovi Timurovi, Avicenovi či Ulugbekovi, je načase sa vydať s nami po ich stopách do Uzbekistánu. 

Skupina max. 12 ľudí
výlet bez víz
Pamiatky
Slovenský sprievodca
Návšteva mešity
Návšteva kúpeľov
Ochutnávka jedla
Miestny bazár

TOP Zážitky

TOP ZÁŽITKY: 

 • prvý uzbecký bazár so skvelou atmosférou - Chorsu 
 • návšteva tradičných kúpeľov z 19.storočia
 • návšteva Savickej galérie - umelecké poklady v púšti
 • cesta cez púšť Kyzylkum do Chivy
 • Mauzóleum Chasma Ayub

PROGRAM: 

1.-2.deň: Prílet do Taškentu. Prvý dotyk so Strednou Áziou. Navštívime prvý uzbecký bazár so skvelou atmosférou - Chorsu a ochutnáte svoje prvé uzbecké jedlo - plov. Vedeli ste, že tu nájdete najstarší, ale i najmenší korán na svete? Prejdeme sa po skvostnom námestí Hasti Imom s medresou a knihovňou Moji Muborak, piatkovou mešitou Hazroti Imom a starou medresou Barakchán. Nahliadneme do širokých bulvárov plných mrakodrapov a monumentov, ako napríklad sochou dobyvateľa Timura

3.-4. deň: Po raňajkách presun rýchlovlakom do Samarkand (UNESCO). Mesto s ľudovým názvom "Perla sveta" dáva tušiť, že je výnimočné. Centrum Tamerlánovej ríše, mesto miest na Hodvábnej ceste. Námestie Registan - Medresa Ulugbek, Medresa Sher-Dor, Medresa Tyllia Kori - patria medzi najstaršie a najzachovalejšie na svete. Bibi Chanum - najväčšia stredoveká mešita s 38 m vysokým vstupným portálom. Tradičné a prekrásne trhovisko Siab Vám ponúkne bohatý výber korenín a čajov. Pozrieme si i Shah-i-Zinda - jedinečnú nekropolu, hrob živého kráľa s hrobkami členov timurskej dynastie. Jedno z najposvätnejších miest Uzbekistánu a zároveň pútnickým miestom. Gur-i-Amir - mauzóleum Tumira Veľkého a jeho vnuka Ulugbeka, astronóma a matematika. Navštívime i Observatórium Ulugbeka a arcehologickú lokalitu Afrosiab a hrobku proroka Daniela

Večer máte možnosť zavítať do tradičných kúpeľov z 19.storočia

5.deň: Presun do Buchary. Buchara je jedna z ďalších posvätných miest Strednej Ázie a pre mnohých najkrajším mestom v Uzbekistáne. Uvidíte: Minaret Kalon, vysoký 45,6 m - bol najvyššou stavbou Strednej Ázie. Ark (Citadela) - pevnosť a najstarší palácový komplex, funkčný od 5. storočia až do roku 1920. Kúzelné námestie Lyabi-Hauz, kde si dáme obedík pod prastarými morušami. Mauzóleum Ismaila Samaniho - v parku Samani sa ukrýva najstaršia islamská stavba v Buchare z roku 905. Mauzóleum Chasma Ayub z 12. storočia bolo postavené na mieste, kde podľa legendy Jób udrel palicou do zeme a na tomto mieste vytryskla voda. Dnes tu stojí múzeum vody. Presunieme sa i do centra inteligencie - Ulugbeku, ďalej do krytého bazáru, kúpeľov a židovskej štvrti. 

6.-7.deň: Vydáme sa cez púšť Kyzylkum do Chivy (UNESCO), čo je úchvatné kompaktné mesto, obohnané prastarými múrmi. Ide o živý skanzen, skvost na Hodvábnej ceste. Nocľah v Chive. Navštívime: residenciu chánov - Khunya Ark. Palác Tash Hovli s háremom. Minaret vykladaný majolikou - Kalta Minor. Centrum vzdelávania medresu Mohamed Amin Khana. Karavánsaraj - stredoveký hostinec s ukážkami remesiel a tradičný bazár. Nocľah nás čaká v jurtovom tábore pod magickou pevnosťou. Zažijete pravé ticho a romatinku púšte. Len my, ťavy, jurty a hviezdna obloha. 

8.deň: Vydáme sa spoznávať tajomné zoroastránske pevnosti v púšti Kyzylkum. Bývalý otrokársky štát Chorezm. Presunieme sa do Nukusu - hlavného mesta republiky Karakal-Paskstan. Návšteva Savickej galérie - umelecké poklady v púšti, kde nájdete ruské avantgardné diela, ale i socialistický realizmus. Nocľah v Nukuse. 

9.deň: Celodenný výlet k bývalému prístavu pri Aralskom jazere Mojnak. Na vlastné oči uvidíte ekologickú skazu svetových rozmerov. 

10.deň: Odlet a návrat domov. 

CENA ZAHŔŇA: 

 • medzinárodnú letenku
 • vnútroštátny prelet Nukus - Taškent
 • rýchlovlak Taškent - Samarkand - Buchara
 • transfery mikrobusom
 • ubytovanie s raňajkami v hoteloch strednej triedy + 1 noc v jurtovom kempe
 • všetky vstupy do pamiatok podľa programu
 • Slovenského sprievodcu a lokálnych sprievodcov
 • poistenie insolventnosti CK 

CENA NEZAHŔŇA: 

 • obedy a večere
 • letiskové poplatky
 • vreckové
 • vstupy do kúpeľov
 • cestovné zdravotné poistenie
Turnus Dátum od Dátum do Počet dní Stav Základná cena na osobu Rezervácia
Uzb02 16.10.2020 25.10.2020 10 VOĽNÉ MIESTA 1 670,00 € Rezervovať
Uzb01 01.05.2020 10.05.2020 10 VOĽNÉ MIESTA 1 670,00 € Rezervovať